SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia NOGI Problem.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Cześć, mam problem na siłowni, a mianowicie chodzi o nogi. Ćwiczę nogi bo jestem po rekonstrukcji węzadła ACL. Problem tkwi w tym, że na następny dzień czuje zakwasy ale tylko w nodze nie operowanej, noga po rekonstrukcji nie wykazuje żadnego zmęczenia ani nic podobnego. Na siłowni czuje też spięcie tylko tej nogi która nie była operacyjna. Czy ćwiczyć tylko nogę po zabiegu a odpuścić zdrową nogę i zabrać się za nią dopiero wtedy kiedy obie nogi będą miały taką samą objętość? W noga po zabiegu jest mniejsza o około 3 cm w udzie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Jak trenujesz te nogi? Niech zgadnę. Na maszynach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 207 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2770
Jak dawno była ta operacja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Operacja była 02 czerwca 2015 roku. Robię przysiad ze sztangą, wykroki, bułgarski przysiad, na maszynie jedynie dwójki i czwórki uginając nogi, wspięcia na palce ze sztangą na łydki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Zostaw maszyny i ćwicz wolnym ciężarem. Schodź nisko, nie zatrzymuj ruchu przy kącie prostym. No i najważniejsze pytanie. Co powiedział lekarz? PS. Też jestem po kontuzji kolana, czasami czuję lekki ból, ale trenuję bez problemów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Ja ból czuje cały czas, lekarz już dawno zakończył leczenie, fizjoterapeutka wysłała mnie już na siłownie i od tej pory ćwiczę samemu jakieś 3 miesiące. Czy schodzenie nisko nie ma złego wpływu na kolana? Dużo ludzi mówi, żeby robić do 90stopni przysiad. Nie koncentrować się tylko na tej jednej nodze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Najbardziej rozwala kolano zatrzymanie siadu pod kątem 90 stopni. Schodź z mniejszym ciężarem do łydek. Nigdy nie trenuj tylko jednej strony.


Zmieniony przez - Tygrys_85 w dniu 2016-01-08 17:18:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Trenując obie nogi jak mam wyrównać obwód w udach? TO jest aż 3 cm różnicy, plus głowa wewnętrzna przy kolanie mięśnia czworogłowego jest bardzo mała w porównaniu do zdrowej nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Czas leczy rany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777973
Głębokość przysiadu jest uzależniona od Twoich możliwości motorycznych może być tak, że nigdy nie będziesz w stanie zrobić przysiadu pełnego właśnie przez przebyte kontuzje, wady postawy czy też braku rozciągnięcie w pewnych fragmentach mięśni.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Dalej nie mogę zgiąć do końca tego kolana ale na pewno jest to już 110-120stopni, więc mogę robić głębszy przysiad. Liczę na to że ból przejdzie w końcu i zgięcie wróci.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie w zimę gdzie?

Następny temat

Pytanie odnosnie wykonywania cwiczen.

WHEY premium