SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła wyciskania

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1632

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1274
Siema.A więc tak. Jakoś na początku wakacji postanowiłem zrobić 2 miesięczny trening siłowy(chodziło mi głównie o wyciskanie na płaskiej), i wszystko ładnie szło zacząłem od wyciskania 5x5 69kg a skończyłem na 79kg (5x5).Po tym okresie 2 msc znów zacząłem ćwiczyć ,,kulturystycznie. Obniżyłem ciężar do 71,5 kg, żeby dać rade zrobić 4 serie bez mostka(chciałem zwiększyć zakres ruchu), Ćwiczyłem tak 3 tygodnie, ale naszła mnie ochota pobicia rekordu w wyciskaniu(przed treningiem siłowym wyciskałem 86kg,więc myślałem, że teraz będzie +90kg), więc założyłem na sztange 91,5 kg i nawet nie opuściłem go w kontrolowany sposób nie mówiąc o wyciśnięciu. I tu moje pytanie co zrobiłem źle?Czy siła mogła spaść po 3 tygodniach?(dodam, że po próbie wyciśnięcia tych 91 kg chciałem zobaczyć ile razy dam rade wycisnąć 75 kg. Ku mojemu rozczarowaniu udało mi się wycisnąć ten ciężar 5 razu, wcześniej wyciskałem 75 kg x5 z zapasem 2-4 powtórzeń.
Dodam jeszcze że 4 dni wcześniej robiłem klatkę i triceps(w dzień próby bicia rekordu nie czułem zakwasów).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 370 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12422
przed biciem rekordu zrobiłeś dobrą rozgrzewkę kilka serii po 2-3 powt ze stopniowym zwieksaniem obciazenia czy odrazu 90?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1274
Sorry za błędy ale nie jestem ,,orłem" z polskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
Żeby poprawić swój rekord w danym boju trzeba się do tego przygotować - odpowiedni trening.Nie da się pobić rekordu od tak z marszu bo taki masz humor ćwicząc tak dalej zrobisz sobie krzywdę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1274
Ale to jest tylko 90 kg a nie 200kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
Ale te 90 kg to w tej chwili twoje maksimum z biegiem czasu gdy będziesz regularnie trenował poprawisz swój rekord także cierpliwie trenuj. Poza tym wycisnąć 200 kg to wcale nie taka prosta sprawa znam ludzi trenujących po kilkanaście lat którzy nawet nie zbliżyli się do takiego wyniku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1274
Ja myślałem,że to 90 kg to z palcem w nosie wycisnę, a tu takie rozczarowanie.
Co teraz powinienem zrobić wrócić to treningu siłowego czy dalej tym kulturystyczym trenować?

Zmieniony przez - Hardmilol w dniu 2014-10-07 16:18:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
Myśleć to sobie można życie zweryfikowało, że jest inaczej. Masz dopiero 16 lat wykonuj na razie ćwiczenia ogólnorozwojowe bez przesadzania z ciężarem. Na poważnie ( chodzi o ciężary) zabierz się za trening za rok, dwa lata, na wszystko przyjdzie czas i pora także a pobijanie rekordów (-: a bezmyślnym przerzucaniem żelaza bardzo szybko można się nabawić poważnej kontuzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1274
Jestem zbyt niecierpliwy, żeby tyle czekać, zwłaszcza że mam w klasie kolesi którzy wyciskają +110 kg(nie ćwiczą na sucho).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1274
Za tydzień jeszcze raz spróbuje podejść do tych 90 kg tylko teraz zrobię to 1 dzień prze treningiem klatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Hardmilol
Jestem zbyt niecierpliwy, żeby tyle czekać


Tu jest Twój problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
W wieku 16 lat "nie ćwiczą na sucho" bez komentarza. Twoim kolegom życzę zdrowia a tobie żebyś był mądrzejszy od nich.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do rozdania suplementy o wartości 5000 zł

Następny temat

Wyciąg masiv, która wersja?

WHEY premium