SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła ataku

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7291

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343
Witam niedawno dolaczylem do forum i mam nowatorskie pytanie...jak wzmocnic moja sile ataku ??? mam prawie 14lat ok. 174cm wzrostu waze 52kg i lapie 290...zasieg niezbyt mnie zadowala ale narazie nie mysle nad treningiem na wyskok...gram troche w siatkowke plazowa i potrzebne mi mocne zbicie
Jakie cwiczenia na sile ataku moge wykonywac w domu? (mam hantle 2x2,3kg)
prosze o szybki odzew...
pzdr. MatSek
aha i szukalem troche na forum ale znalazlem tylko cwiczenia na nadgarstek...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 478 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1286
nie ćwicz z obciążnikami w wieku 14 bo to Ci tak spierdzieli stawy, że w wieku 17 lat będziesz grał ze stabilizatorami ( i to nie przez to, że "złapała" Cię jakaś kontuzja tylko przez te OBCIĄŻNIKI ). Co do techniki to powtórze się i napisze to co poprzednicy: Technika przyjdzie z czasem, jeżeli będziesz doskonalił swój atak i używał w nim głowy to techniki nabierzesz bardzo szybko
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 468 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3317
jak grasz w siatkówke plazowa to po co ci mocne zbicie, tam wazna jest technika i trzeba duzo myslec i patrzec na przeciwnika. Ja mam bardzo silne zbicie ale jak gram na sali ale w plazówke zawsze lekki plasik cos takiego i przeciwnik nie wie co robić hehe jak ja to lubie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4922 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21884
Ja tam właśnie obojętnie czy na sali czy na plaży lubie sobie soczyście załadować. Tu chodzi głównie o szybkość ręki i nabiegu. Natomiast jeśli chodzi o trening to ja od niedawno robie krązenia ramion w szybkim tempie z krążkami 1kg i imitacje ataku także. Gdyby
nie bolący bark to ładnie bym klepał ale muszę sie ograniczać.

Jedz synku jedz, bo czasem grama brakuje do kilograma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343
zle mnie zrozumiales - sprostowanie

w lato gram glownie na plazy ale jak widze niektorych co tna ze 3razy szybciej odemnie to mi siebie zal :/ normalnie jesien zima wiosna klepie na sali i potrzebuje atomowego uderzenia...a ktore partie ciala sa odpowiedzialne za atak ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 468 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3317
główne mięsnie to napewno triceps który odpowiada za szybkosc ręki która przeklada sie na mocny atak bardzo dobre cwiczenie to prostowanie rąk na wyciagu albo pompki na poręczach. Brzuch tez jest bardzo wazny no i plecy zwłaszcza prostowniki zeby ładnie sie tak wygiąć do tyłu w po wybiciy i uderzyć. Ja na twojm miejscu bym kupil drązek i ćwiczyl. ja tez cwicze i juz po miesiacu nie mialem sobie równych. Polecam drązek na allegro 60 zł. Pozdrawiam. Jak masz jeszcze pytania to pisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 6037 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46147
jako uzupełnienie napisze że ważna jest szybkość reki, zachowanie łuku napiętego ciała przed atakiem jak również nadgarstek.

Z cwiczen nie na wyskok ktore mozesz wykonywac aby poprawic powyzsze elementy moge polecic :

triceps :
sciaganie linek w dol
szwedki
przenoszenie hantla/sztangi za glowe w lezeniu tylem na lawce skosnej
brzuch:
sciaganie linki wyciuagu gornego w siadzie
podciaganie klolan do brzucha/nog prostych w zwisie na drazku
scyzoryki
na zgiecie dłoniowe reki:
uginanie nadgarstkow ze sztanga trzymana podchwytem
ogolne:
sciaganie wyciagu gornego jednorącz z przejsciem z łuku napietego do sklonu w przod
rzuty pilka lekarska z wygiecia tułowia w tyl do opadu w przod


Zmieniony przez - kasteta w dniu 2008-08-22 11:55:36

Bardzo mały człowiek, może rzucać bardzo duży cień...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343
drązek w domu tez mam...:) cwiczenia na silowni sa poza moim zasiegiem nie mam zbytnio na to czasu a pozatym w poblizu mojej miescowosci nie ma profesjonalnej silowni...
wiec planuje tak...
3razy dziennie podciaganie sie na drozku max ilosc...
wyciskanie hantli nachwyt, podchwyt 2x25
podciaganie nog do brzucha w zwisie...(zobacze ile razy max. bede w stanie)
gdzies wyczytalem ze symulacja ataku z ciezarkiem jest dobra wiec to tez planuje...
ile czasu trzeba czekac zeby zobaczyc wyrazne zmiany ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1358 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3554
Hmm trenowałem dość długo siatkówkę, IMO od siły fizycznej ważniejsza jest technika. Nabieg na piłkę z odpowiednią prędkością i pod odpowiednim kątem, wybicie na piłkę, wygięcie się z chowaniem lewej ręki ( jeśli prawo ręczny jesteś ) i uderzenie w najwyższym punkcie z wygięciem ciała do przodu. Jeśli to wszystko zgrasz to nawet przy masie 60 kg mocno zetniesz.

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343
mysle ze tempo ataku u mnie jest w miare dobrze bo wale gwozdzie w 3-4metr na max. sily ale czuje ze to nie jest atomowy atak bo starsi koledzy robia to znacznie mocniej :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 6037 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46147
3-4 metr to jest taki gwozdzik...


2 metr, to jest szacun

Bardzo mały człowiek, może rzucać bardzo duży cień...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343
z tym ze dopiero sie ucze bo mam 14lat liczac rocznikowo...a jakies cwiczenia ktore nie obciazaja kolan a sa bardzo skuteczne do polepszenia wyskoku macie ?? chcialbym w roku szkolnym lapac obrecz...:D
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jak utrzymujecie swietna forme Koszykarska!!!

Następny temat

KLUBY BIEGACZY W KRAKOWIE I OKOLICACH??ZNA KTO JAKIES ??

WHEY premium