SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Regeneracja stawów - porady

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 393

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 207
Witam, otóż od 3-4lat mam dolegliwości bólowe stawów czy też kości wszystkich od nóg po szyje, na początku po przejściu 200metrów kulawy szedłem schylic sie wgl nie moglem, teraz przejde te 5km w wolnym tempie wiec sie polepszylo cos tam ale nadal bole sa uciazliwe nawet prania nie rozwieze lub ledwo co. Mam pytanie co polecacie na regeneracje bralem juz wszelkie suplementy typu kolagen w roznych produktach msm chrondityne cissusa witaminki mineraly wszelkie inne nutrendy z roznym skladem przez kilka miesiecy i nie pomoglo. Teraz doczytalem sie ze istnieja peptydy bpc 157 i tb 500 czy to by byla moja ostatnia szansa na przyspieszenie procesow regeneracyjnych ps ogolnie mozna powiedziec ze to od biegania maratonow i jeszcze innych czynnikow ale to juz mniejsza o to wiec czy peptyd tu pomoze czy cos jeszcze innego istnieje co moze pomoc dajcie znac pozdrowki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450
Jest na rynku bardzo dużo preparatów wspomagających regenerację chrząstki stawowej, ich lepszego smarowania, działają przeciwzapalnie oraz nawet przeciwbólowo, na początek polecałbym Ci artykuł Tomka i doczytanie podstawowych informacji https://www.sfd.pl/[ART]_Strzelanie,_przeskakiwanie_i_bóle_stawów__suplementacja-t1141379.html

Oczywiście o ile masz zdiagnozowany uraz/problem, bo wtedy dużo łatwiej dobrać sprecyzowaną, konkretną suplementację, w innym wypadku to trochę wróżenie z fusów i przydałoby się odwiedzić najpierw ogarniętego fizjoterapeute, w celu określenia , z czym jest problem.



Jeśli chodzi o dobrze dobraną suplementację ukierunkowaną na regenerację stawów, polecam:
- mix na bazie wysokiej jakości kolagenu np https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Collagen_Premium-opis40198.html i picie 1-2 porcji dziennie
- do tego z 2-5g dziennie MSM np. https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_MSM-opis38336.html
- boswellia serrata https://sklep.sfd.pl/Szukaj.aspx?q=boswellia
- d3 w dawce 4000-8000ui dziennie minimum (ale warto iść zbadać poziom tej witaminy we krwi) https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_D3_8000-opis41062.html
- witaminę C

Polecamy również: Ranking ochrona stawów - najlepsze suplementy na stawy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160483 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234545
Witaj.
peptydy to temat dla działu doping, tam jest temat zbiorczy, gdzie możesz zapytac o ich skutecznośc. Ja sam stosowałem i polecam.

Co do Twojego problemu czy byla wykonywana jakakolwiek diagnoza w tym kierunku? Byc moze walczysz z chorobą reumatoidalną, ktora atakuje znaczną część stawów w Twoim ciele. Wtedy nawet bardzo dobra suplementacja niewiele pomoze, bo trzeba tutaj wykorzystac juz zaawansowane leczenie o silnym dzialaniu przeciwzapalnym, aby ogranbiczyc dzialanie czynnika reumatoidalnego

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160483 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234545
Jeśli masz ból stawów i kości, który utrzymuje się dłużej niż kilka dni lub nasila się bez wyraźnej przyczyny, powinieneś zgłosić się do lekarza, gdzie wykonane mogą zostać:
badania krwi – mogą wykazać stan zapalny, niedobory witamin i minerałów, obecność przeciwciał charakterystycznych dla chorób reumatycznych lub markery nowotworowe;
badania obrazowe – mogą uwidocznić zmiany w strukturze i gęstości tkanki kostnej i chrzęstnej, np. RTG, MRI;

od tego bym w sumie wyszedl, bo tak to bedziesz szukal po omacku

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 207
Wiec, tak co do badan wszystkie byly wykonane nawet takie jak na borelioze duzo tych badan bylo i nic z nich nie wyszlo teraz do lekarz juz ostatnie badanie bede chyba wykonywal takze jestem w pelni zdrowy i mysle nad peptydami moze one przyspoesza rekonwalescencje tak czy siak po 4 latach polepszylo sie ale bol nadal zostal dosyc duzy i uciazliwy nie moge sie spelnic w pasji swojej przez niego. Gdyby ktos cos wiedzial na temat jakis suplementow ktore by przyspieszyly wyleczenie urazu to prosze pisac. Czekam na odpowiedzi kogos kto stosowal peptydy i czy rzeczywiscie warto w nie zainwestowac bo troche koszty by byly mysle koolo 1k.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie wydaje mi się, aby stan zdrowia, który opisałeś był związany z intensywnym treningiem. Nasz organizm nie reaguje na aktywność fizyczną w ten sposób. Nawet na najwyższym poziomie. Opisany stan zdrowia sugeruję znaczne problemy z funkcjonowaniem organizmu. Nie wydaje mi się, żeby jakiekolwiek suplementy pomogły w takim stanie. Chyba, że trochę podkoloryzowałeś opis swojego stanu zdrowia.

Podstawą w takiej sytuacji są dokładnie badania morfologii krwi, rezonans magnetyczny miejsc problemów, czynniki zapalne, kreatynina, crp.

Następnie konsultacje z lekarzem specjalistą i fizjoterapeutą.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 207
Wszystko to mialem badane ale zamiast rezonansu rtg rezonansu nie dalem rady zrobic bo nie umiem lezec bez ruchu xd a tak pozatym siostra po bieganiu ma problem z nogami tak samo co i ja nie moze zbyt duzo chodzic bo ja bola stawy wspinac sie tez jej ciezko ma podobny problem po bieganiu co i ja najwyrazniej mamy slaba genetyke kosci do sportu mi sie wydaje ze peptydy powinny cos dac ale w jakim stopniu to nie mam pojecia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 207
Aa i ja mialem taki sam problem z nogami co siostra a ostatnio przez pewne czynniki sie poglebil ale to nie istotne istotne jak to teraz wyleczyc skoro wedlug badan jestem w pelni zdrowy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Libido - jakie suplementy?

Następny temat

Suplementy - jakie warto stosować?

WHEY premium