SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Regeneracja po lokach

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4054

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczę od kilku miesięcy MT i mam w związku z tym pytanie. Jak sprawić, żeby uda po otrzymanych low-kickach szybciej się regenerowały?? Po dobrym treningu z dużą iloscią kopnieć przez 3-4 dni ledwo mogę chodzić, a po 2 dniach kolejne zajęcia...
Stosować jakieś maści(jakie?), a może chłodzić???

Koko dżambo i do przodu!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm wiec mysle ze oprocz przysiadow powinno sie robic przysiady ale z wyskokiem w gore i sie nie oszczedzac (bol podczas cwiczenia nie powinien odgrywac dla ciebie waznej roli) po prostu wsadzasz cos w zeby i jedziesz (pamietaj nie wazne ze boli) i musisz pamietac ze jesli nie zrobisz na nastepny dzien takiej samej serii albo wiekszej to jest poraszka. oczywiscie wprawa w przyjmowaniu lokow tez musi byc

pozdro

Ból odchodzi wraz z snem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Kurna nie wiem ... ale chyba tak jak na inne czyli masarz, masci. Lod tylko na poczatku jest dobry a pozniej to raczej masci i masarze
I poczekaj by sie goilo troche ...

Nie spij bo ci garnek zlota podrzuca.
Wspiera mnie Olek K., ale nie lubie czerwonych szczurow.

Zmieniony przez - Kask w dniu 2002-12-02 17:15:58

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Kask! Mam jeszcze pytanie - jakich masci używasz(używacie)? I jak rozumiem, po pewnym czasie organizm powinien przyzwyczaić się do uderzeń i utwardzić?Wiem, wiem - bol zjest nieodłączną częścią sportów walki, ale tolerancja chyba powinna wzrosnąć?
SOG

Koko dżambo i do przodu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Wzrośnie Po jakimś czasie się po prostu do tego przyzwyczaisz i odruchowo będziesz napinał uda przy uderzeniu. Rób także dużo półprzysiadów. Optymalnie ze 100-150 powinno na początek starczyć. Później możesz robić więcej, ewntualnie dołożyć obciążenie. To plus obijanie naprawdę Cię wzmocni

Pozdrawiam.

Doradca w działach: Mieszane sztuki walki - MMA i Style tradycyjne
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 936 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22642
U mnie trener zawsze mówił zeby walić bardzo lekko. PO kilkunastu treningach już można walić troche mocniej ale jak zaczyna za mocno boleć powiedz parnterowi aby lżej uderzał. I tak powoli sie utwardzi !

"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1074 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19774
Dorian, może zamiast zastanawiać się co robić gdy uda są obite, zastanów się co robisz nie tak, że są obite! Unikaj prostej bokserskiej pozycji. Przyjmuj uderzenia na piszczel. Ewentualnie, gdy już nie zdążysz daj ponieść się lowowi preciwnika. Tzn. twoją uderzaną nogę przesuń w kierunku odwrotnym od tego,z którego nadchodzi low, jednocześnie skręcając ja- trochę jakbyś robił tą nogą mini-lowa w miejscu. Pamiętaj, że prednia noga pracuje w thaiu- unosisz ją cały cas i opuszczasz, co pewnien czas przenosząc ciężar ciała na drugą nogę- właśnie dzięki temu możesz szybko zablokować uderzenie. Postaraj się też być tym, który zadaje więcej lowów. Po paru przyjętych lowach przeciwnik będzie miał wolniejsze nogi i skupi się raczej na ich obronie niż na ataku nimi.
Mam nadzieję że było to zrozumiałe...
A co do obitych ud- no to polecam to co koledzy powyżej: lód (pierwsze 24h), masaże, maści, kąpiele zimno-ciepłe (zimne działa jak lód, a ciepłe przyspiesza krążenie krwi). Zresztą na tej obitej części ciała się dobrze nie znam. Walczę raczej z obitymi pisczelami (ciagle przy uderzaniu na middle trafiam na łokieć partnera...)

MuayFan

Tę stronę powinienneś odwiedzać codziennie! http://www.pajacyk.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1074 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19774
Oczywiście z tym mini-lowem chodziło mi tylko o obronę przed lowem zewnętrznym na przednią nogę. Jeżeli byłby to low wewnętrzny, to najlepiej gdybys zablokował go drugą nogą. Jak nie zdążysz, to nogą przednią. A jak i tego nie zdążysz to zmiekczasz lowa odstawiając nogę w bok i do góry- trochę tak jak miałbyś zamiar zrobiś zmianę nogi "prowadzącej". Jest to zresztą dobry pomysł. Możesz wówczas uderzyć szybko tą nogą (odrazu, z odbicia od ziemi) zanim przeciwnik powróci do pozycji.
Spróbuje jescze coś napisać, może dam jakieś zdjęcia, coś po angielsku...

MuayFan

Tę stronę powinienneś odwiedzać codziennie! http://www.pajacyk.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Muay - dzięki za rady, ale uda bolą mnie bez sparingów. Jestem na tak wczesnym etapie treningu, kiedy stoimy z partnrem naprzeciw siebie i wykonujemy technikę bez bloków. Wiadomo, że z niewielką siłą, ale uderzenia się nawarstwiają i na drugi dzień ciężko wstać z łóżka...

Koko dżambo i do przodu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1074 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19774
Jeżeli bez bloków, to zmiękczaj je chociaż. (nie napinaj mięśni ud!, to już powinno trochę pomóc) Szczerze mówiąc ja nie miałem nigdy takich treningów i mnie one dziwia. Pewnie za dużo ich nie będziesz miał w takiej formie. Znalazłem trochę informacji na temat lowów, może się przydadzą tobie (część teraz, część później) i innym.

Teraz trochę informacji z sieci po angielsku. (nie można podawać linków niestety...), Część inf. już była, część jest nowa. Język jest raczej prosty, więc nie tłumaczę...może się to komus przyda.

Tu odpowiedź gościa "Khun Kao" na pytanie jakiegoś forumowicza o utwardzanie ud w MT:

"You DON'T train and condition your legs to take kicks and other strikes! You train NOT TO TAKE THEM! (słuszna uwaga!)

Many on this forum, myself included, have posted time and time again on how to avoid eating kicks.

1. AVOIDING- plain and simple, just get out of the way. Skip back just out of the kicks reach. When you keep forcing your opponent to miss his strikes (any strikes), he will get winded faster. It takes much more energy to recover after a miss than a blocked shot.

2. INTERCEPTING- There are endless ways to cut off a kick before it lands. The preferred method in my gym, which I have found almost everyone on the Q&A Kickboxing agrees, is the Push Kick. The Push Kick is KING!!! (mój trener nazywa to "zagranie" stopingiem) Learn it, learn it well. You can intercept a leg kick with almost any other strike. Punches, knees, roundkicks, even elbows (if you know what you are doing).

3. BLOCKING- I don't need to go into conditioning the shins again. And I would refer you to the thread currently on this forum "Blocking roundhouse kick". So I won't go back into this subject now.

Now, let's get back to reality. No matter how adept you become with the above three defenses, you are going to eat a kick here and there. There are no *specific* conditioning drills for your legs to be able to withstand the punishment outside of your basic roadwork/legwork.

For instance, you should be running. Doing squats, duckwalks, practicing staying on the toes, hop squats, squat thrusts, jumping rope, etc, etc, etc.

These exercises build your legs into rock-solid muscle. But, I'll let you in on a secret. Even the most experienced and conditioned Thai athletes cannot withstand more than a couple of leg kicks before their legs will go numb. (i to jest powód dla którego ty masz uderzać więcej lowów!- wystarczy ich na prawdę kilka...zresztą sam o tym wiesz)

That is why you should train, train, train to NOT TAKE these kicks."



A teraz inna przydatna rzecz, o pozycjach w MT. Dobra pozycja gra dużą rolę- w przypadku lowkicków, zwłaszca rozłożenie ciężaru ciała... (wypowiedź tej samej osoby):

"Thing is, there is no "Classic Muay Thai Stance". Simple fact of the matter is that there are so many subtle variations to the stance that it just depends on what gym you train with and what you are taught. Fighters use the stance that best complements their fighting style.

I teach 3 basic variations of the Muay Thai stance.

OFFENSIVE BOXING STANCE: The weight distribution is 50/50 and the fighter is in a *slight* crouch (not as much of a crouch as a boxer typically uses). This stance facilitates using the hands to set up your other weapons, but is flexible enough to allow for a leading kick technique too.

(I use this stance as my "base" stance. It allows me to be very mobile, and because of my boxing experience, I prefer to use my hands to setup my Muay Thai weapons)

OFFENSIVE KICKING STANCE: The weight distribution is 60/40 or even 70/30 on the front leg. The fighter stands upright with the his guard covering the sides of his jaw. This stance facilitates rear-legged kicking as well as straight punches. The front leg is kept practically flat-footed (though the weight is centered on the toes) but the rear leg is cocked up on its toes ready to fire in a fast powerful round kick or push kick. Despite the weight distribution, it is very simple to transition to a different weight distribution to defend and move more easily.

(this stance is what I use to stalk or pursue my opponent. If I have an opponent that is moving away from me, I will use this stance as I follow)

DEFENSIVE KICKING STANCE: The weight distribution for this stance is 60/40 or even 70/30 on the rear foot. The body is held upright with the guard high to protect the entire head. The front foot is cocked up on its toes to facilitate front-legged kicking techniques such as the Push Kick or Round Kick. The Push Kicks are typically employed as 'stop hits' from this stance, while Round Kicks and Boxing are counter attacks. Again, it should be relatively easy to transition from this stance into another of the two stances. For instance, after a successful defense and counter, you can rock your weight forward into the OFFENSIVE KICKING STANCE to pursue your opponent (if he's backing away) or the OFFENSIVE BOXING STANCE to move around and create a new angle of attack.

(I like to rock back into this stance when I have an opponent who is trying to pursue me. I rock back into this stance and use Push Kicks and Round Kicks to stop me from moving backwards, then transition to another stance based on how my opponent reacts. I also like to use a variation of this stance to play "Cat & Mouse" with my opponent, when we are both standing in each others "danger zone" (within each others boxing reach) and baiting each other.)

The above stances are the variations of the Muay Thai stance that I use and try to teach to my students. I like to use all three stances, but there are some people that may simply stick with one or two of them.

I just think its important to know a few different variations of the stances as they facilitate different types of fighting. The bottom line is that the type of fighter that you are should dictate the stance that you use."

Mam nadzieję, że byłem pomocny...


MuayFan

Tę stronę powinienneś odwiedzać codziennie! http://www.pajacyk.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Muay. Za wyczerpującą odpowiedź daję soga. Rzeczywiście takie treningi wkrótce powinny się skończyć(chodzi o wyćwiczenie ruchu, a także chyba o psyche), ale czasem nie da się uniknąć ciosu. Także i po to był mój post. Jeśli nie zdążę zareagować lub popełnię błąd - będzie bolało( i jak mówi trener - dzięki temu wyciągamy wnioski). A wtedy przydadzą się maści itd.
Pozdrawiam.

Koko dżambo i do przodu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do muay fan
Jesli przesuwasz czesto ciezar ciala na tylna noge, to przeciwnik to zaowarzy, i sprzeda ci locking(low kick) na tylnia, a wtedy...
K.O

Bright and cold, the flash of steel...
My sword , i nead no longer.
The ewening wind wil guide me home...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

oyama karate

Następny temat

silny cios - jak wyrobic?

WHEY premium