SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - ułożenie diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 98
Witam mam 25 lat i niestety waga 107kg :/ i jestem aktualnie na diecie ale średnio mi pasuje ... Rok temu byłem Tez w 8 miesięcy schudłem 30kg ale zmieniłem pracę i +20kg :/ czy ja mogę wskoczyć na tą stara dietę czyli 200gr makaronu ryżu
300gr miesa
4 całe jajka
1 serek wiejski
150gr odżywki białkowej
I bym się chciał dowiedzieć czy teraz też bym mógł wskoczyć na tą dietę czy coś bym.musiał dodać? Pomoże mi ktoś.??
Dodam jeszcze że chodzę na siłownię pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9060 Napisanych postów 82753 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699858
Witaj,
wstaw dietę do poprawy wg wskazówek :
https://www.sfd.pl/-t922822.html 
Wypełnij również ankietę działu
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Piszesz, że jesteś na diecie (jakiej?) i dlaczego średnio Ci to pasuje? Napisz coś więcej na ten temat.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Niezależnie od tego co i jak komu pasuje, to 150 g odżywki białkowej dziennie to jakiś absurd.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Może właśnie to mu nie pasuje, że ktoś tak zalecił a on się tego trzyma

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dokładnie.

Nade wszystko to nie zmiana pracy zainicjowała przyrostem tkanki tłuszczowej, a złe nawyki żywieniowe. Przedstawiony przez Ciebie sposób odżywiania jest bezzwłocznie do zmiany. Dostosuj się do wskazówek w/w po czym będzie można Ci pomóc w zrewidowaniu obecnej diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 98
Śniadanie: Po śniadaniu możesz wypić kawę...bez cukru (słodzik). I najlepiej kawa czarna a nie miksy w stylu 2 w 1 itp.

-jajecznica z 5-6 jaj ( 2 żółtka + 5-6 białek)..z delikatnym dodatkiem soli + kromki chleba razowego z mąki razowej żytnie a nie pszennej !(140gr) lub 7-8 kromek pieczywa Wasa lub krążków ryżowych + owoc ( plaster świeżego ananasa(nie z puszki) lub jabłko lub banan) + 2 tabletki omega 3 lub omega 3-6-9 (polej ręcznik papierowy kuchenny oliwą z oliwek i tym ręcznikiem zwilż delikatnie dno patelni przed smażeniem)

-placek ( wbijasz 7 jaj z jednym żółtkiem do miksera + 110gr samych płatków owsianych(lub 60% tej wagi wsyp płatków owsianych a 40% tej ogólnej wagi wsyp mąki razowej żytniej typ 2000 i do tego daj łyżeczkę od herbaty kakao o obniżonej zawartości tłuszczu...miksujesz na masę i wylewasz na patelnie teflonowa..i podpiekasz na małym ogniu z jednej a potem z drugiej strony) + 2 tabl. omega 3...na wierzchu możesz go posmarować delikatnie serkiem homo waniliowym. Jak robić placek pokazuje na Youtube na filmie Czarny Furiat – Furiackie śniadanie.

-lub czubata miarka(40gr) odżywki białkowej Whey 100 lub innej (np. takie smaczne czekoladowe http://besport.pl )+ 110gr płatków owsianych zalanych ciepłą wodą + plaster świeżego ananasa wkrojony do płatków z odżywką + 2 tabletki omega 3

Posiłki (2,3,4):Te trzy posiłki w ciagu dnia będą podobne wartości miały więc możesz sobie wybierać co zjesz w danej chwili. Będą to też pewnie posiłki przed i po treningowe.

-150gr mięsa (pierś z kurczaka, indyka (całe lub mielone z którego można robić smaczne kotleciki w przyprawach ..pod przykrywką na patelni z małym dodatkiem wody)..., może być wołowina,cielęcina) zrobionego na patelni teflonowej bez tłuszczu z delikatnym dodatkiem wody lub specjalnym sprayu do smażenia do kupienia w każdym sklepie z odżywkami dla sportowców których jest dużo i w sieci i w realu. Oczywiście może to być ryba (łosoś świeży ale także wędzony (szczególnie na kolację, dorsz, sola,halibut,tunczyk ). Może także być wędlina drobiowa ale dobrej jakości (od 30zł za kg wzwyż) . Ważne by porcja mięsa ważyła 150gr przed ugotowaniem.
DO MIĘS UŻYWAMY WSZELKICH PRZYPRAW. (papryka słodka,curry,kardamon..eko vegeta itp.)

WSZYSTKO WAŻYMY PRZED UGOTOWANIEM.

Do mięsa muszą być węglowodany. One dadzą ci energię,pozwolą spalać zbedna tkankę tłuszczową i pomogą wzmocnić ciało. Czyli do mięska lub ryby powinieneś dorzucić do wyboru:
-70gr makaronu razowego
-70gr ryżu brązowego
-70gr ryżu basmati lub kaszy gryczanej lub jaglanej lub pęczak
-7-8 kromek pieczywa Wasa lub krążków ryżowych
-300 gr ziemniaków w mundurkach (polskich lub słodkich typu Bataty) (ziemniaki raz dziennie nie czesciej)
-W posiłku po treningowym do porcji miesa lub ryby daj 90gr ryżu białego lub basmati biały lub 90gr makaronu. Tylko po treningu ryż biały. On jest pozbawiony wartości odżywczych ale powoduje szybki wyrzut insuliny we krwi a tego potrzebujemy bezpośrednio po jakimkolwiek treningu siłowym. W posilku przed treningiem daj ryż brazowy(90gr) do miesa. Jak trenujesz rano to po sniadaniu możesz (placek dobry wtedy).

Powiesz mi jak będzie po 2 tygodniach a ja w razie czego dokonam jednej korekty.

Warzywa możesz jeść do każdego posiłku. One podkręcają prace jelit np. pomidor , papryka, sałata ..do tego lekko warzywko+pieprz+ocet balsamiczny...jak nie masz wielu warzyw to może być nawet sam drobno pokrojony pomidor z tymi przyprawami.
Owoc możesz dorzucić tylko do śniadania ananas, banan, truskawki (100-150gr) i posiłku przed treningiem. Potem już nie.
WARZYW NIE WARZYMY. STOSUJEMY WSZYSTKIE WARZYWA OPRÓCZ STRĄCZKOWYCH...np: fasola, kukurydza...ze względu na dość duża ilość węglowodanów.

Pij dużo wody niegazowanej. Napoje gazowane słodzone ….nie polecam. Można pić wodę, kawe i herbaty (bez cukru lub ze słodzikiem), colę zero i pepsi max...nie pepsi light bo ma dużo sodu który zatrzymuje wodę w organizmie.

Kolacja (Kolację jemy nawet przed samym snem bez względu na porę..choćby po północy)

Na kolację nie jedz już weglowodanów czyli chleba itp.

Mozesz zjeść ze 80-100gr sera chudego(ser to najsłabsza opcja bo to jednak produkt mleczny) lub puszka tunczyka w sosie własnym lub 100-120gr łososia wędzonego lub makreli wędzonej lub omlet z 4-5 jajek z jednym żółtkiem(mozesz wkroić cebulę i pomidora,szczypta soli, plaster szynki) lub kawałek ryby 140gr lub wypić jedną czubatą miarkę odżywki białkowej z wodą...do tego zawsze dodajesz:

-garść migdałów(50gr) lub połówka awokado (drugą połówkę skrop sokiem z cytryny żeby ci nie szczarniała do nastepnego wieczora) lub 50gr masła orzechowego ale takiego które ma w składzie minimum 90% orzechów np. Primavika bez soli i cukru (Leclerc,Stokrotka i w sklepach internetowych)
To jest ta.moja nowa dieta tamta była dla mnie o wiele lepsza i skuteczniejsza pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
O nie... znów czarny furiat?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 98
Właśnie to jest to chyba błąd popełniłem możecie mi jakoś pomóc? Bo naprawdę byłem bardziej zadowolony z mojej poprzedniej diety ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ale ta poprzednia dieta wcale nie jest lepsza.. zaryzykowałabym stwierdzenie, że jest gorsza. Nie ma zdrowych tłuszczy (poza jajkami), warzyw, owoców i ma jakieś kosmiczne ilości białka.. A to, że nie chudniesz, to może być wina poprzedniej złej diety, efektu jojo.. Ciało nie zapomina, jak mu się krzywdę robi.. Po prostu, trzeba policzyć zapotrzebowanie i samodzielnie ułożyć dietę.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Następnym razem wybieraj kompetentnego specjalistę w zakresie żywienia.
Ostrzegam przed takimi oszustami. Dziwi mnie jedynie fakt, że ludzie dają się nabierać.

Dostosuj się do regulaminu działu + wstaw zdjęcie swojej sylwetki.
https://www.sfd.pl/-t922822.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Warzywa w diecie - kilka pytań

Następny temat

Test sprawnościowy - posiłki

WHEY premium