SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - słabe efekty

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 256 dni Przeczytanych tematów 44
Wzrost: 165
Wiek: 26
Aktualna waga: 100 na czczo
Body Fat: ~36%

Witam, otóż mam problem z redukcją. Trzymam już ostrą dietę koło 2 miesięcy, a waga stoi praktycznie w miejscu. Co prawda wcześniej przy najedzeniu pokazywało 105, a teraz 102 ale zdecydowanie za wolno to idzie.

Jednym pomysłem, że jem za mało, bo staram się jeść koło 1500kcal. Co ciekawe nie odczuwam zmęczenia w codziennych czynnościach (odkąd zacząłem ćwiczyć) i nie potrzebuje drzemek żeby przetrwać dzień jak to było wcześniej.
Innym pomysłem jest, że to moja niedoczynność tarczycy. Robiłem ostatnio badania TSH i wyszło 1.004, więc w normie chociaż nie robiłem fT3, fT4.
Ostatnim chociaż mało możliwym według mnie może być to że wraz z redukcją zacząłem ćwiczyć. Biorę kreatynę, widzę że mięśnie są twardsze/większe chociaż to najpewniej woda, bo przy takim kcal wątpię że coś serio rośnie.

Dodam że staram się prowadzić aktywny tryb życia: jakieś ostre cardio 30min lub trening "siłowy" z gumami w domu + minimum 7-10k kroków dziennie, przez 4-5 dni w tygodniu. Poza tym praca biurkowa więc mniej aktywnie.

Może ktoś ma pomysł co poprawić. Widziałem też że jest możliwe coś takiego jak rekompozycja co mnie zaciekawiło, więc może ktoś wie jak takie coś powinno wyglądać
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
1500 kcal to glodowka jeśli od tyłu zaczynamy redukcję, nawet jeśli jesteś kobietą.
Proponuję zacząć od nowa i wyliczyć na początek na nowo zapotrzebowanie kaloryczne i ulozyc nowe makro według tego wzoru
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html

Dodatkowo wrzucic kilka przykładowych dni diety do oceny, to może pomóc wychwycić błędy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33112 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Głodówka na start i jeśli nie zatrzymasz tego i nie zaczniesz prawidłowo od nowa to bedzie tylko gorzej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 256 dni Przeczytanych tematów 44
Według wzoru wychodzi ok. 2750kcal. Myślę teraz żeby dać 1900 z rozkładem makro 50% wegle, 25% bialko i 25 tluszcze.
A, i to nie jest tak że przed liczeniem kalorii jadłem co popadnie, myśle że od lat nie jadłem więcej niż 2000-2500 poza pojedynczymi przypadkami oczywiście (przez kamienie w woreczku żółciowym od nadmiaru jedzenia byłem już z 2 razy w szpitalu na zastrzyki przeciwbólowe). Wcześniej też moja aktywność fizyczna i dzienna była bardzo minimalna więc zapotrzebowanie było też dużo mniejsze.

A jeżeli chodzi o przykłady dni diety starczą same kalorie czy razem z posiłkami?





Zmieniony przez - alcatraS123 w dniu 2023-08-19 13:08:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
Razem z posilkami I produtkami.
Jesli twoje zapotrzebowanie to 2750, to wejdz na takie kalorie na 2 tygodnie, niech organizm odpocznie od glodowki. Po 2 tygodniach utnij 200 kalori I obserwuj wage. Nie mozesz uciac na start 1000, tak soe nie zaczyna tedukcji, czym mniej tym lepiej zebys mial z czego ucianac potem w dalszych etapach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety redukcyjnej - co zmienić

Następny temat

Masa czy Redukcja?

WHEY premium