SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej [100kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2993

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

27

Płeć

M

Cel

Redukcja

Waga

100

Wzrost

187

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Pierwsze słyszę o tym, ze nie można łączyć ryby z nabiałem. W Takiej sytuacji śledzie ze śmietaną/jogurtem byłyby niedopuszczalne. Nie widzę tutaj jakiejkolwiek zależności. Ewentualnie warto patrzeć indywidualnie. Każdy z nas ma inaczej funkcjonujący układ trawienny. Jeżeli po zjedzeniu ryby z nabiałem zaobserwujesz wzdęcia, gazy, biegunkę, to jak najbardziej połączenie takie nie będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. W innym przypadku jak najbardziej można łączyć. Oczywiście o ile Tobie to będzie smakowało.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 252
Zjadłem jednak to wsayRko i było ok nic mi się nie działo, a powiedz mi mistrzu, bo ja od 3 dni nie pale, słyszałem że metabolizm zwalnia po odstawieniu fajek, powinienem coś robić albo brać jeżeli już nie pale?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie nie jest to prawda. Palenie papierosów nie ma wpływu na nasz metabolizm. Gdyby tak było, to każdy kto chciałby uzyskać lepszej jakości sylwetkę oddawałby papierosy do czynności dnia codziennego. Problemem w tej sytuacji jest Fakt, że osoby które rzucają palenie, z powodu sytuacji stresujących lub braku pewnego przyzwyczajenia, sięgają po dodatkowe kalorie. Szczególnie w postaci przekąsek, jak orzeszki, chipsy, itp. To są główne powody przyrostów tkanki tłuszczowej u osób rzucających palenie.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 242 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8208
Nikotyna jest stymulantem i lekko pobudza metabolizm - początkowo. Jak to jednak ze stymulantami bywa, po czasie buduje się tolerancja, więc w nałogowych palaczach raczej efekt jest żaden.

Jak już to raczej upatrywałbym winy w efekcie redukcji apetytu, dym tytoniowy tępi węch jak i nikotyna ma efekt redukujący łaknienie. Po odstawieniu apetyt może wzrosnąć, więc nietrudno jeść więcej.

Osobiście rzuciłem prawie 1,5 roku temu i nigdy wzrostu wagi nie odnotowałem. Wystarczy nieco dyscypliny żywieniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 252
Słuchajcie a powiedzcie mi czy jajka albo jajecznica na redukcji to dobry pomysł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020296
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 252
FighterX
A czemu miałby być zły?
nie wiem mistrzu, uczę się dopiero więc jak będę miał jakieś wątpliwości to będę pytał tu, dzięki za pomoc misiaczki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 242 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8208
Jajka to bardzo dobre źródło białka i wielu innych składników odżywczych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Pisząc to, sugerujesz nam spore braki żywieniowe. Z tego też względu polecam zapoznać się z podstawowymi zasadami diety zbilansowanej oraz zaleceniami źródłami składników odżywczych:

https://potreningu.pl/artykuly/odchudzanie/dieta-prawidlowo-zbilansowana-1300

https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html

https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html

https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020296
Kristianus Rex
FighterX
A czemu miałby być zły?
nie wiem mistrzu, uczę się dopiero więc jak będę miał jakieś wątpliwości to będę pytał tu, dzięki za pomoc misiaczki


Może warto zaznajomić się z podstawami żywienia, a później zadawać pytania, bo widać potężne braki w wiedzy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu

Następny temat

Zmiana sylwetki - dieta

WHEY premium