SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 878

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 116
Witam,
Mam 24 lata, 59/60 kg wagi i 166/167 cm wzrostu. Chodzę na siłownię - co najmniej 3 razy w tygodniu robię treningi siłowe + cardio i dziennie ok. 10k kroków, praca biurowa. Chciałabym schudnąć kilka kg i wyrzeźbić mięśnie. Obliczyłam cpm i wynosi 2000 kcal. Czy w dni nietreningowe 1500 kcal, w dni cardio 1700 kcal, a w dni treningowe siłowe 1900 kcal jest ok? Czy trzymać stałą podaż kcal w dni treningowe i nietreningowe np.: 1700 kcal? Jaki przy tym powinien być rozkład BTW? Z góry dziękuję za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Osobiście trzymałbym stała podaż kalorii . Choć można i zliczać w przeciągu całego tygodnia .
W rozkładzie makroskładników na początek przyjmujesz białko 2 g , tłuszcze 1-1,5 g na kg masy i reszta kalorii z węglowodanów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 116
Czy przy cpm 2000/2100 ( w zależności od kalkulatora) stała, dzienna podaż kcal wynoszącą 1700, przy czym 120g białka, 60g tłuszczy i 170 g węgli będzie ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 116
Ok, dziękuję. W takim razie spróbuję taki układ, ponieważ waga już długo stoi mi w miejscu i mam tylko wahania +-2kg i brak pomysłów co poradzić na to
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Wklej tutaj całość obliczeń zapotrzebowania kalorycznego z dokładnego wzoru:

https://potreningu.pl/artykuly/odchudzanie/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych--5255

Wydaje mi się, że trenując siłowo + wykonując cardio i 10 tysięcy kroków dziennie, zapotrzebowanie kaloryczne organizmu będzie wyższe niż 2000. Zaniżyłaś je trochę, a to nie jest dobre. Jak zaczniesz redukcję tkanki tłuszczowej od 1700 kalorii, to nie będzie już z czego obcinać w poźnoliejszym etapie, gdy metabolizm zwolni i nie będzie zmian obwodów ciała.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 116
W załączniku wysyłam obliczenia, nie wiem czy dobrze uwzględniam trening aerobowy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Od takiej też ilości bym sugerował rozpocząć okres redukcji tkanki tłuszczowej, czyli 2200 kalorii. Pierwsze dwa tygodnie obserwacja obwodów ciała, mierzonych rano na czczo i w zależności od ich zmian dopiero obcięcie około 300 kalorii, w sytuacji gdyby w pasie, talii, czy biodrach nie spadało. Więcej informacji na temat pomiaru efektów kształtowania sylwetki znajdziesz w artykule poniżej:

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jak-mierzyc-efekty-treningu-587
https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jak-monitorowac-swoje-efekty-treningowe-5365 
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 116
Już jakiś czas (pół roku) starałam się redukować na kaloryczności 1500/1700 dni cardio/1900 treningi siłowe, ale nie przynosiło to większego efektu i waga stała. Teraz wejść na 2200 kcal codziennie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Głodowa ilość kalorii nie jest rozwiązaniem w kształtowaniu sylwetki. Być może właśnie dlatego nie było efektów redukcji tkanki tłuszczowej. Warto uważać z odejmowaniem kalorii, aż tak nisko. Szczególnie na początku okresu redukcji tkanki tłuszczowej. Pierwszym krokiem lepiej jakby było zwiększanie aktywności fizycznej. Chyba, że jest już ona wysoka.

Poza tym, masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów kształtowania sylwetki, więc tak naprawdę nie wiemy czy i jakie były efekty w tym czasie. Ważne są obwody, a w dłuższej perspektywie wygląd sylwetki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 116
Taką dietę tzn. 1500 w dni nietreningowe, 1700 cardio a 1900 treningi siłowe dostałam z potreningu i tak cały czas się tego trzymałam. Spróbować wejść na nadwyżkę kcal ok 2200 i po 2 tyg. powoli schodzić ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duże nogi i uda

Wiecej