SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja przy wadze 112kg, pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5438

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 237
deja vu
Uprzejmie przepraszam, ale jaki to problem zjeść 200 g mięsa, zamiast 100? Dziś miałam sałatkę z kurczakiem, był 200 g grillowanej piersi, i jakoś skromnie tego mięska było Abstrah**ąc od tego, że łatwiej wchodzi smaczne mięso, nie chudy kurzy cycek. Ewentualnie 2 razy taki sam "obiad" , ewentualnie ewentualnie - dodać jakiegoś mięsa do tej kaszy ze strączkami (dobre to??

Jeśli lubisz mięso to możesz zjeść nawet 0.5kg ale może to dziwne że chłop nie jest miesoholikiem. Wolę te straczki i warzywa stąd ten problem bialka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
No to jedz więcej strączków, jajek, ryb. Kwestia podania mięsa tez jest istotna, sucha pierś z razowym makaronem - może być trudna do skonsumowania. Mnie się wydaje, że Ty trochę takimi schematami dietetycznymi lecisz - że jak mięso to kura, jak nabiał, to odtłuszczony, jak kolacja to kanapki . Można przygotować sobie pasujące smakowo posiłki, ze zdrowych produktów, tylko troche wprawy i chęci trzeba.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 237
deja vu
No to jedz więcej strączków, jajek, ryb. Kwestia podania mięsa tez jest istotna, sucha pierś z razowym makaronem - może być trudna do skonsumowania. Mnie się wydaje, że Ty trochę takimi schematami dietetycznymi lecisz - że jak mięso to kura, jak nabiał, to odtłuszczony, jak kolacja to kanapki . Można przygotować sobie pasujące smakowo posiłki, ze zdrowych produktów, tylko troche wprawy i chęci trzeba.

Raczej smakuje mi vo żona robi, nigdy nie jest to suchy makaron z kura.

Dlatego pytam jak powinienem jeść? Ile czego aby schudnąć? Czy odtkuszczony nabiał w połączeniu z tłuszczami tj awokado, oliwki, orzechy jest ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Nie, odtluszczony nabial jest zły, bo jest przetworzony. Tłuszczy nie nalezy się bać. Z nabiału najbardziej wartościowe są mozarella, sery dojrzewające i produkty fermentowane o jak najprostszym składzie - bez mleka w proszku, zagęstników i cukru. Skoro żona gotuje, to nie wiem czy prawidłowo szacujesz porcje, bo 100 g kurczaka i 50 g makaronu to naprawdę mała ilość. ( chyba ze gotuje odrębnie dla Ciebie)

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 237
Kupujemy odtkuszczony bo takie były zalecenia przy cholesterolu.
Co do miary 50g na pewno jest dobra, bo ryze i kaszy są po 100g i mam to na 2 obiady.
Czyli zrezygnować z lekkich serów i jeść normalne? Jaki % udziałów składników oszacować, bo właśnie czytam artykuł z tego serwisu że najlepiej 15bialko/55wegle/30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Są to złe zalecenia. Na zaburzenia lipidogramu wpływ ma brak aktywności fizycznej i przetworzona żywność a nie tłuszcz w diecie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
deja vu
Makro nie procentowo, tylko w g na kg masy ciala. Bialka 2 g, tluszcze min 1 g, reszta ww. ]

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 237
O kurcze, 230g białka to strasznie duzo, bez tych suplement tow nie ma szansy tyle zjesc..... Tym bardziej dla osoby nieaktywnej, to jak Dukan


Zmieniony przez - Grubaryba58 w dniu 2018-08-23 16:48:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
deja vu
Makro nie procentowo, tylko w g na kg masy ciala. Bialka 2 g, tluszcze min 1 g, reszta ww. Przy czym warto tu znac stan zdrowia.

Edit: bialko liczymy na prawidlowa masę ciała.
Edit 2: test obciążenia glukozą to nie jest badanie obojętne dla organizmu. Zrobilabym tylko i wyłacznie ze wskazan od lekarza - gdyby nie udało mi się wynegocjowac innej diagnostyki.



Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-08-21 07:59:38


Chyba nie czytasz, co piszemy...
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 237
deja vu
deja vu
Makro nie procentowo, tylko w g na kg masy ciala. Bialka 2 g, tluszcze min 1 g, reszta ww. Przy czym warto tu znac stan zdrowia.

Edit: bialko liczymy na prawidlowa masę ciała.
Edit 2: test obciążenia glukozą to nie jest badanie obojętne dla organizmu. Zrobilabym tylko i wyłacznie ze wskazan od lekarza - gdyby nie udało mi się wynegocjowac innej diagnostyki.




Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-08-21 07:59:38


Chyba nie czytasz, co piszemy...

Przepraszam Bardzo. Prawidłowa masa z kalkulatorów to 80kg, czyli białko mam miec na poziomie 160g? A tłuszcz 1g ale na 80kg czy obecne 112?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę dla kobety

Następny temat

REDUKCJA- posiłki w pracy zmianowej

WHEY premium