SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja po kompulsywnym objadaniu(?)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6614

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 631
To pomijając fakt, że muszę wywalić cały syf z diety, myślisz że to 1800 kcal będzie ok na początek? Powiedzmy jakbym czuła się silniejsza to zwiększać? Ciężko mi się wpasować w te kalkulatory zapotrzebowania, bo jednak mój ,,trening siłowy'' nie może równać się z treningiem kogoś kto ma o wiele większy ciężar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 631
Czyli po prostu od jutra mam jeść tak, żeby było zdrowo, nie liczyć kcal, najadać się ale nie przejadać?
A mam zapisywać co jem czy zupełnie na razie to zostawić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Tak szczerze mówiąc to myślałam właśnie o okolicach 1800 i potem nawet ewentualnie dodawać. Ale skup się na jakości. Jak się przejesz zdrowym, nieprzetworzonym jedzeniem to się tragedia nie stanie.
Najlepiej jakbyś tylko zaipisywała co jadłaś żeby jakaś kontrola tutaj mogła być, np. śniadanie owsianka z bananem, obiad ziemniaki z piersią itp. Jasne? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 631
Mam jeszcze ten problem, że np niektórych ćwiczeń nie jestem w stanie zrobić w domu, w sensie np to przyciąganie drążka (bo go nie mam :DD )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 631
Ok, czyli po prostu będę zapisywała ogolnikowo, omijając wagę kuchenną szerokim łukiem :D

Co do tych ćwiczeń, mogę wymienić te których nie jestem w stanie zrobić ze względów technicznych na jakieś podobne, ale np z samymi hantlami/sztangą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Jasne. Najlepiej pokaż który trening wybrałaś i czego nie możesz zrobić i jakie masz wątpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 631
W tych pierwszych propozycjach to chyba dużo musiałabym pozmieniać, bo mam tylko sztangę i hantle, więc ani tego przyciągania drążka dolnego/górnego, prostowania nóg w siedzeniu, ani nawet wznosów tułowia z opadu nie mam jak zrobić, dodatkowo mam takie słabe ręce, że nawet jednej normalnej pompki nie jestem w stanie zrobić.

To chyba technicznie mogłabym robić (skoro jest do wykonywania w domu):

TRENING nr 4 by Obliques (dla Zyrafki do wykonywania w domu):

DZIEŃ 1
1. przysiad klasyczny (3 x 10, 90 sek. przerwy)
2. MC Romanian (3 x 10, 90 sek.)
3. wspięcia ze sztangą na barkach (3 x 10, 60 sek. stopy na krążkach),
4. wyciskanie żołnierskie (3 x 10, 60 sek.)
5. wyciskanie leżąc (3 x 10, 60 sek.)
6a. podciąganie hantli wzdłuż tułowia (3 x 10, 2 hantli jednocześnie, do szyi, zatrzymanie w górze na 2 s
6b. uginanie ramion ze skrętem (3 x 10, stojąc)
(60 sek przerwy między obwodami)

DZIEŃ 2
1. thrusters (3x10 , 60 sek przerwy)
2. wypady dalekie (3x10/ na nogę , 60sek)
3. wiosłowanie hantelką w opadzie tułowia (3 x 10/ na rękę, 60sek)
4a. wznosy bokiem (3x10 , 60sek przerwy między odwodami, /ręce minimalnie ugięte w łokciach)
4b. wznosy bokiem w opadzie tułowia (3x10, /ręce ugięte w łokciach)
5. plank (1 x max)
6. wznosy bioder (3 x 10, z obciążeniem, 30 sek.)
+
superseria wytrzymałościowa (5 obwodów, przerwa max 60 sekund między obwodami),
a. pompki przy ścianie/ damskie/ męskie x 5
b. brzuszki -nogi na krześle, kąt prosty x 20
c. przysiady bez obciążenia 30 sekund (tempo bardzo szybkie).

DZIEŃ 3
1. snatch jedną ręką 3 x 10 na każdą rękę (90sek)
2a. martwy na prostych nogach ze sztangielkami (3 x 10, 90 sek)
2b. przysiad plie (3 x 10, szeroki ze sztangielką)
3a. wiosłowanie sztangą w opadzie (3 x 10, 60 sek. )
3b. wyciskanie sztangielek na skośnej w górę (3 x 10);
4a.wznosy kolan w zwisie 3 x 10
4b.woodchopper 3 x 10 (na każdą stronę)
4c.jeżyki 3 x 10.
(60sek przerwy między obwodami).
+
obwodówka wytrzymałościowa (docelowo 5 obwodów, 1 min przerwy miedzy obwodami)
7 przysiadów, 7 wypadów (na nogę), 7 przysiadów z wyskokiem, 7 wypadów (na nogę).
ale z niektórymi nazwami pierwszy raz się spotykam, więc nie wiem czy mam to co jest potrzebne.

Ogólnie do tej pory robiłam przysiady, martwy ciąg, wysickanie, uginanie przedramion, wyciskanie zolnierskie (o ile już nazw nie mylę), wiosłowanie i gdyby nie patrzeć na to, że te moje hantle takie lekkie to bardzo mi się te ćwiczenia podobają. Wykroków nie lubię, bo tu to nawet bez żadnych hantelek jestem chwiejna


Zmieniony przez - asiek-123 w dniu 2018-01-29 13:31:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Zamiast wykroków na początek możesz robić przysiad wykroczny jeśli masz problemy z równowagą.
Pompki na początku tak jak tu wskazane możesz robić A) przy ścianie, w oparciu o podwyższenie w zależności od możliwości b) damskie na kolanach pamiętając o spinaniu całego ciała

Jakie masz hantle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 631
Najmniejszy ,,krążek'' 1,25kg a największy 10kg. Sama ta pusta ,,rurka'' ma niecały kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
na początek lepiej wybrać trochę prostszy trening
tu sa nawet snatche hantlą
ciężko będzi esamemu ogarnąc wszytsko technicznie w domu

a co do diety to postaw na dobra jakoś ć produktów, bo to co u Ciebie jst do zrobienia to praca nad jakością ciała

pokaż nam jak planujesz jeść najlepiej wbij do dziennika potreningu i pokaż zrzut
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT maria1209- rekompozycja na luzie

Następny temat

Olala30 Formo przychodź ;D

WHEY premium