SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1581

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1787
Witam,
właśnie ostatnio wróciłem do ćwiczeń na siłce, co zdecydowanie było wskazane biorąc pod uwagę mój siedzący tryb życia ostatnimi czasy.
Aktualnie moim celem jest redukcja tego wszystkiego co się przez kilka lat nie-ćwiczenia nazbierało.

Bardzo bym prosił o ocenę moich poniższych założeń, a przede wszystkim diety,w trakcie układania której właśnie jestem.
Wychodzi mi, że na redukcji moje zapotrzebowanie na kolorie to 2.445 kcal (już pomniejszone o 300) i tutaj widzę mały problem, ponieważ od kilku dni dokładnie notuję sobie co dokładnie zjadłem i ciężko mi jest dojść do tej wartości.
Aktualnie spożywam ok. 2000 kcal i jakby moje tracenie fatu się zatrzymało. Boję się, że jak zwiększe kalorie do 2.400 kcal to zacznę nabierać masy, zamiast ją tracić. Dodam, że jestem osobą, która nie ma problemu z nabieraniem masy (tylko niestety w drugą stronę już nie jest tak łatwo).
Spożywam 5-6 posiłków, w miarę regularnie. 3 razy w tygodniu na siłce FBW (3 serie x 15 powtórzeń), kilka razy w tygodniu na czczo biegam oraz na weekend trochę na rowerze jeżdżę.

Moim celem jest spadek obwodu w pasie do 82 cm, waga najchętniej 82kg, chociaż to jest sprawa drugorzędna...

Moja przykładowa dieta to:

Posiłek I - 7.30
Mleko 0,5% - 250g
Płatki owsiane - 50g
Truskawki - 30g
Otręby żytnie - 5g
Twaróg chudy - 50g

B/T/W/kcal 26/6/49/353


Posiłek II - 10.00
Jogurt naturalny - 400g
Musli z orzechami - 30g
Banan - 150g

B/T/W/kcal 14/9/56/359


Posiłek III - 13.00
Tuńczyk w sosie własnym - 60g
Ryż - 40g
Kukurydza konserwowa - 40g
Groszek konserwowy - 40g
Fasola biała konserwowa - 40g

B/T/W/kcal 26/2/58/361


Posiłek IV - 15.30
Chleb razowy - 50g
Szynka drobiowa - 40g
Oliwa - 5g
Sałata - 10g
Jabłko - 200g

B/T/W/kcal 12/7/43/286


Posiłek V - 19.00
Pierś z kurczaka - 200g
Ryż - 70g
Sałatka - 50g
Oliwa - 5g

B/T/W/kcal 47/10/60/520


Posiłek VI - 22.00
Twaróg chudy - 50g

B/T/W/kcal 10/0/2/50


Total B/T/W/kcal 135/34/268/1929


Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

PS. Jak jeść twaróg, bo ja dostaję odruch wymiotny jak próbuję zjeść go samego przed snem, stąd też tylko 50g??

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 26

Waga: 88

Wzrost: 182

Obwód klatki: ~105

Obwód ramienia: 37

Obwód talii: 93

Obwód uda: ~60

Obwód łydki: ~38

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: ~22%

Aktywność w ciągu dnia: praca biurowa

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: jw.

Odżywianie: jw.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: alergia jest, ale nie wpływa ujemnie na moją aktywność

Stan zdrowia: dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: jw

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: aktualnie zaczełem brać TSE 2x1 oraz ZMA apteczne

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: możliwe

Stosowane wcześniej diety: brak

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma!!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
dieta słaba,
poczytaj jeszcze.
pamiętaj by w każdym posiłku było białko zwierzęce, posiłki okołotreningowe i śniadanie zawierały węglowodany, nie zapominaj o tłuszczach.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1787
Ale pod jakim względem dieta słaba?
Jest w miarę róznowmiernie rozłożone białko w ciągu dnia i ww wieczorem już nie ma. Tłuszczy też troche jest, również z oliwy.
Czy jeżeli moje zapotrzebowanie na redukcji powinno wynosić ok.2400kcal, to jeżeli jem 2000kcal to to jest złe?

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 403 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6003
fakinek, sciągnij sobie taki program VitalMax i tam sobie powpisuj te produkty. Myśle, że skoro ok. 2700 to Twoje zapotrzebowanie, to 2400 będzie w sam raz, czaami moze się okazać, że nawet za dużo obicąłeś od razu. Z reguły można zaczac od obcinania 100 kcal i patrzysz na efekty. potem w nastepnym tygodniu -kolejne 100kcal, czyli 2500 i znowu obserwujesz ciało jak reaguje. Bowg mnie za duży skok zrobiles na jeden raz. IV posilek bym zwiekszyl kalorycznie i bedzie juz lepiej. Kon ma racje co do bialka zwierzecego, daj sobie 2 posilki z cyckami z kurczaka i bedzie jeszce lepiej. Vitalmax pomoze Ci w ustaleniu ile i jakich tluszczów posiada Twoja dieta. Jak niwelujesz ww to wtedy organizm wiecej bedzie czerpal z tłuszców, a zatem je jakościowo trzeba mieć jak najlepsze. To tak chwilowa odpowiedź, mam nadzieje, ze w miare jasna lece na słońce.

pzdr,
Mike

"It's not the mountain we conquer, but ourselves" Sir Edmund Hillary
http://www.sfd.pl/_PODARUJMY_5_PLN_DZIECIOM_!!!_-_ZOBACZ!!!-t388352.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1787
no właśnie z Vitalmax'a mam powyższe wyliczenia kalorii
No może faktycznie za dużo naraz zmniejszyłem ilość kalorii w diecie, ale z drugiej strony jak się zastanowię to przed zastosowaniem jakiejkolwiek diety wcale nie jadłem więcej, jadłem większe posiłki, ale rzadziej.
Z drugiej strony aktualnie jestem na etapie możliwie dużej redukcji i nie zależy mi na masie mięśniowej zbytnio, ponieważ dopiero niedawno wróciłem na siłkę, więc nie bardzo jest co chronić , ważniejsze jest dla mnie pozbycie się piłeczki...

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Ustaw wegle ponizej, albo chociaz na rowni z bialkiem w diecie. Teraz masz za duzo.
Zrodla bialek, tez kiepskie. Szukaj w nieprzetworzonych produktach zwierzecych, rybach i jajkach.
Poczytaj o bieganiu na czczo i zastanow sie, czy to napewno takie dobre.
powodzenia,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

miesnie a katabolizm

Następny temat

Kiełki w ogólnym bilansie

WHEY premium