SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja a system treningowy

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 319 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10429
Siemanko,

Kilka lat temu intensywnie uprawiałem crossfit i triathlon. Trenowałem po 5-6 dni w tyg oraz po 1-2 treningi/dzień. Ważyłem ok. 77-78kg przy wzroście 178cm. Taki stan rzeczy był dla mnie idealny. Jednak przyszła praca biurowa, własna działalność i pozamiatało moją pasje sportową na tyle że od prawie 3 lat jestem cieniem siebie. Od około 3 lat prowadzę siedzący tryb życia + stan zdrowia króry gwałtownie się pogorszył: Wrzody żołądka, niedomykalność zastawki między przełykiem a żołądkiem( co za tym idzie refluks), pogorszone wyniki trzustkowe i wątrobowe.
Moje pomiary na dzień 27/12/16 według wagi InBody170:
Weight: 105,9kg
Muscle: 44,2kg
Fat: 29,2kg
BMI: 33,4kg/m2
BMR: 2026kcal.

Komentarz wydaje się być zbędny. Kawał kluchy ze mnie... :) jednak podjąłem leczenie + zebrałem się w sobie aby ogarnąć się z tego złego snu... pierwszy krok to zapisanie się na siłownie.. jestem po 3 sesjach FBW. Na Crossfit jest dla mnie za wcześnie...
Pojawiła się myśl że skoro chcę redukować i nie tracić za bardzo na masie mięśniowej to mój plan w ogólnym zarysie wyglądać będzie tak:
Jeżeli chodzi o trening:
3x w tyg - trening siłowy w systemie 5x5 z ciężarami 85% z rozgrzewką ogólnorozwojową, skakanka 4min + 2x1:30min na rowerze Assault. W tym samym dniu po każdym takim treningu np. wieczorem spinning ok. 1h.
Dodatkowo w dni wolne od treningu siłowego bieg ok. 10km w tempie 5:40min/km.(to jest dla mnie tempo umiarkowane w którym nie zdycham).
Zastanawiam się również nad wrzuceniem pływania w celach bardziej odciążających cały układ stawowy.
Czy z tym treningiem to dobry kierunek? dorzucić do tego Tabatę(np w formie przysiadów) ???

Jeżeli chodzi o dietę:
- zwiększyć ilość białka w formie nabiału i mięsa indyczego. Uwielbiam omlety - Czy raczej je sobie darować?
- Odcukrzenie herbata i kawa bez cukru. 0 soków. Woda wyłącznie niegazowana.
- Słodycze - jak już to na zasadzie np. jogurtu naturalnego z bananem i cynamonem. Ewentualnie czekolada deserowa nie później jak do godz. 14.
- Ilość posiłków 3-4 na dzień( śniadanie, przekąska, obiad, kolacja ok. 18:00).
- ograniczę pokarmy smażone, smażone z panierką. Wdrożę pieczone miesa.
- gotowanie na parze ( Ziemniaki, kalafior, brokuły, marchew, koper + kefir/maślanka = uwielbiam to proste połączenie) na redukcji ok?
Czy z tą dietą to dobry kierunek? Nie chcę wprowadzać restrykcyjnych diet. Bardziej chciałbym wprowadzić nawyki żywieniowe które będzie mi łatwo stosować w życiu aby też móc próbować wszystkie po trochu.. Myślałem też o tym że np raz w tyg. robić sobie taki dzień w którym mogę sobie pozwolić na odstępstwa... :)
Jeżeli chodzi o wielkość posiłków to nigdy z tym problemu nie miałem, a teraz tym bardziej bo i tak musze ograniczać wielkości dań aby nie miec problemu z refluksem.

Proszę o rady czy to dobry kierunek czy może obrać inną drogę? Chcę z tym ruszyć na całego.

Dawno i nieprawda : http://www.sfd.pl/[mocnyM]__IRON__Cross_Training_&_Diet_System_SFD-t907479.html

"bądź dla siebie katem na treningu, by przeciwnik nie był dla Ciebie katem na ringu!"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 759 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5302
Cześć !
Widać że masz doświadczenie w trenowaniu i zdrowym odżywaniu. Na pewno wiesz co dobrze na Ciebie działa i szukasz tutaj tylko potwierdzenia swoich teorii :).

Konsekwencja i powtarzalność w treningu, bazowanie na nieprzetworzonej żywności i ujemny bilans kaloryczny dadzą ci to, czego pożądasz.
Uzbrój się tylko w cierpliwość !

Zacznij od 5x5 , nie dodawaj na razie żadnych Tabat .
Jeżeli uprawiałeś kiedyś TRI, spróbuj wpleść jakiś wysiłek aerobowy, nawet na początek truchty, później może bieganie.

Byłem w podobnej sytuacji jak ty, na początku 2016 ... 90 kg wagi przy 170 cm , wielki brzuch, siedząca praca ...
Zacząłem od 5x5 i bieganiu / jeździe na szosie. Zgubiłem bardzo dużo kg i zyskałem nawet trochę mięśni.




Zmieniony przez - Tytanov w dniu 2016-12-28 07:03:24

Tytan, jest znany ze swojej wysokiej wytrzymałości mechanicznej w stosunku do niskiego ciężaru.

dziennik treningowy
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Droga_po_zdrowsze_jutro.-t1120358.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zdrowych i Wesołych Świąt !!

Następny temat

Trening

WHEY premium