SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - wyjście z za mało kalorycznej diety i dalsza praca

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6417

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1663
Witam, mam problem z wyjsciem z za mało kalorycznej diety . W zeszłym roku schudłam około 11 kg, było nawet 14, ale wróciły około 3 kg. Tylko jeżeli chodzi o centymetry to pomimo wzrostu wagi różnica jest nie wielka - około 8 cm we wszystkich mierzonych obowdach. Jadłam około 1600 kcal z rozkładem 30%b, 40%w, 30% tł. Mam jeszcze troche nadwagi, sylwetka nadal nie wygląda tak jak trzeba - powinnam zrzucicic jeszcz eokoło 10 kg na pewno. Od około miesiąca znowu zaczęłam nad sobą pracować, ale niestety niezbyt mądrze się do tego zabrałam i jeszcze obcięłam kalorie :( Teraz na tydzień zwiększam - w tej chwili jem około 1550, za jakieś parę dni chce wskoczyć na 1650. Centymetry troszkę ruszyły w dół, ale nie bardzo. Ćwiczę 6xtyg. z Jillian - te jej zestawy bardzo lubię, coś do tego dokładam, z obciążeniem 3 ew. 2 kg na jedną rekę.
Dodam jeszcze, że przed początkiem zeszłego roku nie ćwiczyłam NIC - jak zaczynałam, to obciązenie 0,5 kg to było dla mnie dużo. Nie mam możliwości ćwiczyc na siłowni, pozostaje dom.

Zdjęć na razie nie mam możliwości dodać - postaram się to jak naszyciej uzupełnić.

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK:linka2210
WIEK:31
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:zaczęłam ciwczyć ponad rok temu, głównie "dywanówki"

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 65
WZROST: 160
OBWÓD RAMIENIA: 28
OBWÓD ŁYDKI: 33
OBWÓD UDA: 59
OBWÓD BIODER: 101
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 87
OBWÓD TALI: 76
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 96

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Pozbyć się nadmiaru tłuszczu, wyszczuplić sylwetkę, wyrobić mięśnie - ogólnie czuc się lepiej i zdrowiej :)

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: -
WADY POSTAWY: -
ALERGIE: -
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: -
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Progesteron w drugiej fazie cyklu

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) tak - redukcja od 01.14

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE? Około 1550 kcal, stopniowo zwiększam o 100 kcal na tydzień. rozkład procentowy: 30b, 40w, 30 tł
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Utrzymuje wagę/chudne (centymetry)

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE

ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.


Prosze o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
To krzesło pewnie jest po prostu za wysokie. To ćwiczenie powinno wyglądać tak, że leciutko pochylasz się do przodu i starasz się wciągnąć na górę samą siłą tego górnego pośladka, bez odbijania się na dole drugą nogą. Na normalnej wysokości krześle co najmniej bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.
A maks powtórzeń to maks powtórzeń :) - robisz ile możesz. Jak Ci bez problemu po 15 wychodzi, to możesz sobie utrudnić np. kładąc nogi trochę wyżej.



Zmieniony przez - halinae w dniu 2015-06-29 07:14:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Wrzuć zrzuty tej swoje diety. Temu też się trzeba przyjrzeć.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1663
Warzywa to pomidory, kalafior, szczypior, cebula. Pije wodę, herbaty ziołowe, owocowe i rooibos, 2 kawy. Wiem, że te parówki, to samo zło, ale lubię strasznie :( I czasem zjadam :) No i rano cukier do kawy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Zegnamy parowki,ketchupy, chleby tylko z dobrego zrodla bez chemii, jogurt Tola ma w skladzie mleko w proszku (bez komentarza), twarog jesz chudy, odtluszczony czyli przetworzony jeszcze bardziej i polewasz tluszczem? Zegnamy poledwice sopocka, lepiej upiec wlasne miesko z dobrego zrodla. Wiecej tluszczy. Reszte Night Ci powie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1663
Dziękuję za odpowiedź. No tola nieszczęsna wiem, że zła - staram się bez mleka w proszku kupować, ale akurat mąż był w biedronce i taki kupił... Co do sera - to gdzieś wyczytalam kiedyś, że lepiej odtłuszczony i dodać "zdrowy tluszcz" - no ale to prawda,że taki bardziej przetworzony.
Chleb mam sprawdzony - pieczony przez moja mamę - na zakwasie.
No parówki wiem, że zło :(

Zmieniony przez - linka2210 w dniu 2015-05-26 11:55:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Poszukaj sobie treningu. W dziale znajdziesz fajne treningi do domu, które nie wymagają super specjalistycznego sprzętu. Trening siłowy to najlepszy sposób na modelowanie sylwetki.

W diecie tak jak już napisano - trzeba postawić na jak najmniej przetworzone produkty. Na pewno ułatwia to sprawę pracy nad sylwetką, bo wiele produktów ze sklepowych półek zawiera niepotrzebne składniki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1663
nightingal dziękuję :) Właśnie widziałam te treningi i zastanawiam się nad nimi. Jak już pisałam wczesniej , cokolwiek się ruszać zaczęłam ponad rok temu, te ćwiczenia z Jillian mi się podbały - serio takie słabe są? Czy mogę np. robic jakiś trening siłowy z działu, a co drugi dzień taką Jillian?



Zmieniony przez - linka2210 w dniu 2015-05-26 12:17:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1663
A co z tymi tłuszczami? powinna byc większa ich ilość? I jak wychodzić z tej niskokalorycznej diety? Po 100 kcal na tydzień i do jakiej ilości dobić? Jak korzystam z kalkulatorów, przy założeniu wagi docelowej 55 kg i aktywności umiarkowanej (bo jak mam traktować tą moją prawie codzienną do tej pory?) to mi wychodzi około 2050 kcal.

Zmieniony przez - linka2210 w dniu 2015-05-26 12:23:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Dobij na razie do 1800 kcal. Tłuszczu możesz dać więcej jak teraz - spokojnie z 60 g. A kaloryczność możesz zwiększać stopniowo. Może być po 100 kcal tygodniowo. Może być po 50 co 3-4 dni. jak Tobie wygodniej.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1663
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie rady, spróbuję też z treningiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
To nie jest tak, ze treningi z Jilian sa zle. Mialam okazje byc na jej zajeciach w ramach konwencji fitnesowej w Kalifornii z zeszlym roku. Bardzo zabawnie bylo bo niektore cwiczenia to jakas jazda z polaczniem pylometrykow z prawie joga wiec mialysmy ubaw z samych siebie, a Jilian sama w sobie prowadzila to z wielka moca. Chodzi o to, ze jezeli chcesz budowac ladna, zwarta i silna sylwetke to trening silowy musi byc na pierwszym miejscu. Jilian mozna jako kardio potraktowac. Osobiscie dreptanie po biezni czy bieganie jest nie dla mnie wiec albo robie jakiegos interwala bez sprzetu albo ide na step tudziez sama prowadze i kardio jest. Wszystko zalezy czego od siebie chcesz.

Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2015-05-26 15:07:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Antykoncepcja

Następny temat

Problem z biodrem.

WHEY premium