SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - kolejne kroki przy zatrzymaniu wagi

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 486

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

31

Płeć

M

Cel

redukcja

Waga

84,7

Wzrost

182

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca biurowa

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

kalistenika 3xw tygodniu,

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

2500 kcal (B 175g, W 270g, T 85G) Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Temat/DodajNowyTemat?id=10

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

ok

Stosowana lub planowana suplementacja

kreatyna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 45
Hej,

potrzebuję pomocy z redukcją.

Przez 3 tyg. utrzymywałem 2800 kcal przy których waga rosła, a obwody nie zmniejszały się.
Zszedłem do ok. 2500 kcal (B 175g, W 270g, T 85G) i rzeczywiście pojawiły się efekty (od momentu zejścia na 2500 kcal liczę rozpoczęcie redukcji). Obecnie jestem na 5 tygodniu, od 3 tygodni waga i obwód pasa utrzymują się na podobnym poziomie (przebieg redukcji na zdjęciu).

Przez pierwsze 3 tygodnie wykonywałem tylko aeroby ze względu na kontuzję barku. Od 2 tygodni włączyłem trening siłowy z masą własnego ciała (kalistenika).

Aeroby - bieganie 4x40 min (po rozpoczęciu siłowego 3x40 min)
Siłowy - 3x w tygodniu - 4 serie wykroków, 18 serii pompek (klasyczne, wąskie, szeroki, z rękami na podwyższeniu, z nogami na podwyższeniu, przytrzymanie), 4 serie biceps na TRX, 8 serii na brzuch

Zastanawiam się co teraz zrobić z redukcją. Obcięcie kcal o 15% będzie dobrym pomysłem?

Z góry dziękuję za pomoc.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100280
Nie ucinaj kalorii bo i tak jest ich już mało, dodaj aktywność/cardio i obserwuj co się będzie działo

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Ucięcie kalorii jest jednym ze sposób aby pójść mocniej w redukcje, uciąłeś dosyć sporo, bo ponad 300 kcal. Ja osobiście jak ucinam to o 150-200 zalezenie czy kobieta czy mężczyzna. Takze nigdzie nie wspominała czym sie zajmujesz(czy jesteś osoba, która fizycznie pracuje czy tez nie, bo to tez bedzie miało znacznie).

Taka rada od siebie która mogę Ci dać i jeśli tego nie robisz to przy wizie Ci wiele benefitów to - licz kroki !

Ustaw sobie target na 10,12,15 tys(nie zaczynaj odrazu od 15) i staraj sie byc w tym jak najbardziej summienny dzien dnia. Dzięki temu wzrośnie Ci „spontaniczna aktywnośc” czytaj bedizesz sie więcej rueszac i proces redukcji wtedy nabierze innego tempa.

Bo 3x siłowy i cardio w takiej ilosci to troche mało jeśli patrzymy pod katem chociaż by przepalonych na nich kalorii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33096 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Waga nie jest zadnym wyznacznikiem a redukcja to nie równia pochyła że jak zacznie spadac to leci , redukcja to sinusoida i waga może spadac a moze skakac w góre czy dół a moze długo stać , masz dużą aktywnosc a kalorii na tym etapie nie ucinaj tylko obserwuj zdjecia i lustro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kcal i BWT redukcja

Następny temat

Redukcja, zmiana proporcji sylwetki

WHEY premium