SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - dieta do oceny

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 336
Hej! Na początek powiem parę słów o sobie. Mam 16 lat. Nazywam się Mateusz. Obecnie mieszkam w Niemczech, a od 10 lat trenuje profesjonalnie piłkę nożną. Treningi mam codziennie+weekend mecz.

Płeć: Mężczyzna
Wzrost: 170
Waga: 63
Wiek: 16
Cel: Spalenie tkanki tłuszczowej(nie dużo jej jest, ale nie mam brzucha jak Ronaldo)

Informacje:
*(Zapotrzebowanie wyliczone przez https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html)

Współczynnik BMR: 1670.3
Kalorie 3173.57
Węglowodany 55% 1745.46kcal = 436.37gram
Białko 15%% 476.04kcal = 119.01gram
Tluszcz 30% 952.07kcal = 105.79gram

*Dieta ułożona przeze mnie:
Kalorie 2534
Węglowodany 350g
Białko 111g
Tłuszcz 69g

*Wiem, że tłuszczy i węglowodanów jest trochę za malo, ale węglowodany musialem jeszcze 250-300kcal ściąć, więc pi razy oko wygląda to tak jak wygląda
*Posiłek 4, jest posiłkiem spożywanym zawsze do 30 minut po treningu
*Zastanawiam się nad kupnem https://sklep.sfd.pl/aspx/opis.aspx?produkt=2372 - Jakieś za/przeciw?

Czekam na Wasze rady, korekty; jeśli mogę, to chcialbym prosić również o argumentację komentarzy. Pozdrawiam!

Zmieniony przez - Osti10 w dniu 19.05.2014 02:45:35

Zmieniony przez - Osti10 w dniu 19.05.2014 02:52:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Może być taka ilości tłuszczy, na pewno nie jest za dużo, nawet mógłbyś dorzucić

Zmieniony przez - nowy_K_D w dniu 2014-05-24 12:20:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 351 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3222
Nie widzę nigdzie tej diety, l karnityny nie kupuj bo nie działa

'Ile potu na treningu poświęcisz, tyle stali pójdzie do Twoich mięśni' Zrobić coś z niczego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 336


Przepraszam, nie wiem czemu się nie załadowało. A co do tej l-carnityny, to wyczytałem to właśnie na tym forum w jednym z przypiętych tematów.. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 336
Odświeżam..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
ja bym podbił białko do 120-130g
np do 'posilku' 4 bo ciężko go nazwać posilkiem wrzuciłbym trochę białka np 30g - tutaj mozesz przemysleć sprawę kupna
5 posiłek to w ogole bym wywalił z tej diety
a takto reszta wygląda przyzwoiciei
węgli wcale nie jest mało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 336
@Remik17

4 posiłek jest do 30 minut po treningu, a ten 5 to kolacja.. głód mnie jeszcze trzyma wieczorem, a bananem i actimelem w życiu się nie najem. Z drugiej strony gdybym mial jeszcze ściąć 5 posiłek (kolacje), straciłbym dość sporo wartości odżywczych, hmm?
Przede wszystkim mój cel, to zrzucenie tkanki tłuszczowej, której na dole i po bokach brzucha mam trochę za dużo.
Do którego posiłku najlepiej pić te białko serwatkowe, albo pomiedzy którymi? Może znasz jakieś sprawdzone produkty, bo mieszkam w Niemczech jak już pisalem i tak czy inaczej musiałbym zamawiać.
No i co z l-karnityną?

Pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
l-karnityne odpusc
w niemczech pewnie znajdziesz takie marki jak big zone, z tego mozesz cos wybrac - nie pijesz miedzy posiłkami tylko uzupelniasz białko wtedy gdy brakuje go w posilku

a kolacja napisalem do wywalenia bo to sam chleb z maslem i pomidorami - raczej kiepska sprawa na redukcji
zamiast tego lepiej sobie zjedz łososia np z warzywami lub tunczyka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 336
A w którym posiłku brakuje białka i mniej więcej ile? Z tego co się naczytałem, to po treningu przede wszystkim muszę uzupełnić węglowodany. A co do kolacji to ok, zrobie jak mówiłeś. Moze byc np. sałata, łosoś, garść pestek(tych małych juz wylupanych) i zielona herbata do tego?

nie wklejamy linków - znalazlem takie białko, najcześciej kupowane :) moze byc?

Zmieniony przez - Osti10 w dniu 23.05.2014 12:09:12

Zmieniony przez - Remik7 w dniu 2014-05-23 14:09:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
bardzo dobry izolat, smiało mozesz kupic - wrzucaj porcje po treningu
kolacja którą wymienileś jest bardzo przyzwoita
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 336
Poza tym wszystko inne się zgadza? Pozwoli mi taka dieta plus oczywiście trening pozwoli zrzucić czy zminimalizować tkankę tłuszczową? Jeszcze raz dziekuje za rady i pomoc!

Jeszcze mowil mi znajomy, ze za duzo tluszczy jest w tej diecie, jesli chce spalic tkanke, a co juz na pewno, to ze nie moze byc tyle co ja mam w 2 posiłku razem.. Jak wypowiesz sie na ten temat? No i mowil tez, zeby bulke owsianke zastąpić płatkami owsianymi(?).

Zmieniony przez - Osti10 w dniu 2014-05-24 00:28:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na mase :D

Następny temat

redukcja na podstawie diety + treningu ulozonego samemu

WHEY premium