SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość białka w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 330
Hej nie uprawiam sportu i nie będę ze względu na problemy z kręgosłupem. Jestem na redukcji chce schudnąć z 92kg do 86 wzrost 179 , 35 la.

Mam SIBO , zażywam ssri na depresję , mam niedoczynność tarczycy. Uważam na braki w witaminach ze względu na sibo ale suplementuje - complex B , witamina D , kwasy Omega od wielu lat.

Lecę na 1900 kaloriach bo się nie ruszam pracą siedzącą kroków max 6000 dziennie. Piję spokojnie ponad 2 litry płynów dziennie. Waga leci ale mam wydęty brzuch bo takiej ilości białka pytanie czy mogę obniżyć do 110g ?

Teraz mam białko 145g / tłuszcz 65 / węgle 180g

Z góry dziękuję :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6341 Napisanych postów 76414 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 757045
Jeżeli jest to już końcówka okresu redukcji tkanki tłuszczowej, to 2100 kalorii jak najbardziej można spożywać. Bez wątpienia jednak nie należy zaczynać redukcji od tak głodowej ilości. Jak sam zauważyłeś jesteś już blisko BMR, a to w dłuższej perspektywie będzie niebezpieczne dla zdrowia.

Nawiązując do wprowadzenia cheat dat, raz na jakiś czas, to oczywiście, że można. Szczególnie właśnie, dla poprawy funkcjonowania psychiki.

https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Cheat_meal__co_zrobić,_aby_ograniczyć_jego_negatywny_wpływ_-a488.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9124 Napisanych postów 82848 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 700753
Jeżeli masz SIBO to chyba jesteś na low fodmap ? Czy już wychodzisz z niej ?


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2024-05-24 22:44:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 330
Mam sibo od dziecka , generalnie nie mam problemów z większością produktów chyba że jem więcej białka to wtedy mam wzdęty brzuch oraz zaparcia , ogólnie nie jem tego co mi szkodzi od zawsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6341 Napisanych postów 76414 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 757045
Skąd ta pewność, że masz sibo od dziecka? W jaki sposób zostało to zdiagnozowane? Chyba nie na podstawie stwierdzenia kogoś lub internetowo? Szczególnie, że twierdzisz, że masz je od dziecka. Nie ma możliwości, aby xx lat temu diagnozowano Tobie sibo.

W opisanej przez Ciebie sytuacji zaleca się standardowe ilości białka w diecie, czyli około 1 gram na kilogram masy ciała. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, żeby podbić je troszkę wyżej. Najlepiej jednak skonsultować to z lekarzem prowadzącym Twoje choroby.

Wątpliwości budzi głodowa ilość kalorii w połączeniu z niedoczynnością tarczycy. Nie jest to słuszna droga.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 330
Hej dziękuję za odpowiedź - Za dzieciaka miałem robiona kolonoskopię , miałem diete FODMAP ograniczyłem te produkty ale z biegiem czasu trochę się to pozmieniało i mogę jeść więcej. Moj lekarza mowi ze większa ilość białka spożywają sportowcy dlatego napisałem tutaj a nie konsultowałem z lekarzem :) Czy 1.3 na kg białka będzie wystarczającym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 330
Co do kalorii o których piszesz że głodowe , Mój dietetyk przygotował dla mnie dietę 1900 kalorii , i to jest źle ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12171 Napisanych postów 160745 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1235698
Wszystko zalezy od osobnika:)
jezlei mamy pracownika biurowego, ktory sie nie rusza, wazy te okolo 80 kg to taka ilosci kalorii moze byc ok. W porzypadku osob aktywnych, faktycznie 1900 kcal moze okazac sie glodowka. Jednak czasem tez pierwsze etapy redukcji sa na niskicha kaloriach, ktore dana osoba jest w stanie przejesc, a pozniej nieco podb9ija sie kaloryke w dalszych etapach reudkcji.
Dla porownania 1900 kcal je moja kobieta o wazdze 60 kg gdy robi redukcje. Trenuje 3 razyw tygodniu, czasem cos popiega jak ma ochote, pracuje biurowo.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 330
Rozumiem , nie chodzę głodny na 1900 czasami poprostu jak czuję że nie zjadłem tyle ile powinienem , to czuję głód wtedy sobie zjem jakiegoś skyra , zazwyczaj wolę przekroczyć białko niż węgle chciał tak jak pisałem wyżej jak zbyt dużo jem białka to mam zaparcia więc na dłuższą metę wolę iść w węgle czy to jest ok ?

Ale głównie moja praca to biuro nie ćwiczę narazie się tylko rozciągam , chociaż przy moim kręgosłupie to zostaje jedynie ćwiczenie z własną masą. Chudnę kilogram na tydzień , to jest ok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12171 Napisanych postów 160745 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1235698
Rozumiem , nie chodzę głodny na 1900 czasami poprostu jak czuję że nie zjadłem tyle ile powinienem , to czuję głód wtedy sobie zjem jakiegoś skyra , zazwyczaj wolę przekroczyć białko niż węgle chciał tak jak pisałem wyżej jak zbyt dużo jem białka to mam zaparcia więc na dłuższą metę wolę iść w węgle czy to jest ok ?

zaparcia zazwyczaj sa od malej ilosic blonnika w diecie :) przy 1900 kcal, jak tych weglowodnow nie bedzie zbyt duzo, to moze sie okazac, ze tych okolo 30 gramow blonnika na dzien nie bedzie w tych posilkach, mozna wtedy opcjonalnie jakims produktem typowo blonnikowym sie wpsomoc

Ale głównie moja praca to biuro nie ćwiczę narazie się tylko rozciągam , chociaż przy moim kręgosłupie to zostaje jedynie ćwiczenie z własną masą. Chudnę kilogram na tydzień , to jest ok ?

tak, takie tempo bedzie wporzakdu by bylo zdrowo, z czasem wiaodmo, ze to nieco zowlni

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 330
Dziekuje za odpowiedz i zdrówka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6341 Napisanych postów 76414 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 757045
Głód nie jest tutaj odpowiednim wyznacznikiem. Gdyby tak było, to osoby otyłe, które spożywają załóżmy na to 4000 kalorii, by mogły stwierdzić, że one są dalej głodne, więc jedzą więcej. W tych jak i odwrotnym kierunku często spotkać można zaburzenia funkcjonowania ośrodka głodu i sytości, przez co nie można tego kontrolować i opierać się na tego typu odczuciach. Myślę, że przy Twojej masie ciała 1900 kalorii to wartość BMR, czyli ilość kalorii niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organów wewnętrznych. Zakładając, że będziesz leżał 24h/dobę.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

Następny temat

Makroskładniki - ilość w diecie

WHEY premium