SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja/rekompozycja/masa?

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4551

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

25

Masa ciała

80 kg

Wzrost

183 cm

Obwód talii

85 cm

Aktywność fizyczna w skali tygodniowej

3 x trening siłowy

Aktywność niezwiązana z treningami

mała

Cel

sportowa sylwetka

Ograniczenia żywieniowe

brak

Stan zdrowia

bardzo dobry

Zażywane leki

brak

Ograniczenia treningowe

chyba brak

Przebyte urazy

żadnych/nie pamiętam

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty

multiwitamina, magnez z potasem, wapń, ostatnio glukozamina

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów

tak

Stosowane dotychczas diety

głównie redukcyjne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
Witam,

poniżej wklejam kilka moich obecnych fotek (sorki za jakość, ale miałem możliwość zrobić tylko z telefonu), wszystkie robione na czczo. Na siłowni ćwiczę mniej więcej od połowy kwietnia tego roku. Na początku FBW, a później zacząłem trening przedstawiony tutaj: https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html (teraz etap II / III). Prosiłbym o pomoc w zdecydowaniu, czy powinienem jeszcze redukować i odsłaniać słabe umięśnienie, robić rekompozycję (która z tego, co tu czytałem jest długotrwała i trudna), czy też zacząć masować, a później wziąć się za redukcję. Moim celem poza zdrowym trybem życia jest uzyskanie w miarę estetycznej sylwetki, bardziej "sportowej", nie chcę być napakowanym misiem:). Jeżeli chodzi o dietę, to zacząłem się odpowiednio odżywiać (redukcja, ostatnio zacząłem robić rekomp) jakoś od połowy maja (IF jakoś w połowie czerwca, ale miałem z tym styczność już wcześniej) i od tamtej pory spadło 2 kg (niestety nie mam zdjęć z tamtego okresu, ale różnica dla mnie jest zauważalna, brzuch jest bardziej płaski, mniej otłuszczony i wydaje mi się, że ogólnie sylwetka wygląda lepiej).










Fałd na poniższym obrazku mierzony kaliperem ma około 26 mm.




Jeżeli chodzi o samą dietę, to zamieszczę wszystko później, na razie chciałbym poznać waszą opinię odnośnie tego, w jakim kierunku iść:). Będę wdzięczny za opinie, pozdro!







Zmieniony przez - MareXX w dniu 2014-07-25 00:00:41

HA HA HA

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1666 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11412
Masa !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2416 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42913
Masuj ;)

Blog IF/Rekompozycja [pods. 22] - Zapraszam ! http://www.sfd.pl/[BLOG]Lucky555/IF__Rekompozycja-t989337.html

Jeśli chcesz przegrać trochę $$ to zapraszam:)
http://www.sfd.pl/Gruby_hajs_z_Lucky555-t1058841.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
A który protokół byłby najlepszy zakładając, że jestem raczej typem endomorfika? -10/+20, -10/+30, +10/+20? Czy może jakieś inne?

Pozdro

HA HA HA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2416 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42913
Ja tez jestem typem endo, redukcje kończyłem na 2200 DT /2000 DNT. Zresztą możesz zobaczyć w moim dzienniku. Potem reverse + 200 kcal co tydzień najpierw z węgli, potem z fatu. Obecnie jestem 3000 DT/2800 DNT i przyznam, że nie zauważam jakichś zmian (albo sobie wkręcam) w wadze/pasie (ewentualnie minimalnie więcej). Więć jak dla mnie sprawa dość indywidualna. Napisz na jakich kaloriach jesteś/byłeś. Wg mnie daj bardziej -10/+20 albo daj 0/+10 i ewentualnie dorzuć jakieś aero/hiit/tabate jak zobaczysz, że cię podlewa. Obczaj nowy dziennik solarosa, na którejś stronie fajnie opisał wychodzenie z redukcji i kiedy jest Twoje zapotrzebowanie na 0.

Blog IF/Rekompozycja [pods. 22] - Zapraszam ! http://www.sfd.pl/[BLOG]Lucky555/IF__Rekompozycja-t989337.html

Jeśli chcesz przegrać trochę $$ to zapraszam:)
http://www.sfd.pl/Gruby_hajs_z_Lucky555-t1058841.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1666 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11412
Ja bym sie nie bawil na poczatku w -10/+20 tylko uciol 300-500 kalori i kazdego dnia tak trzymal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
Z obserwacji wnioskuję, że moje TDEE to około 2,5k kcal, może troszkę więcej. Ostatnio jak robiłem rekomp to przez jakiś czas jechałem na 3000/2000 (+20% dt/-20% dnt), co prawda trwało to tylko ze 2 tyg., ale jakichś szczególnych zmian na niekorzyść nie zauważyłem. Generalnie redukcję zaczynałem od około 2300, bo wtedy chyba zakładałem wyższy tdee.

Gestre ale dlaczego mam ucinać te kalorie? Przecież masę mam robić, chyba że czegoś nie rozumiem.

Zmieniony przez - MareXX w dniu 2014-07-25 10:22:58

HA HA HA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1666 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11412
O kurde to ja palnelem glupote wybacz ,myslalem ze chodzi o redukcje bo przeczytalem posta Lucky555 tylko. Ale z masa tak samo bym sie zachowal +300-500 kalori kazdego dnia i tyle pozniej bym manipulowal wraznie potrzeby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
Nikt więcej się nie wypowie:)?

HA HA HA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
MareXX
A który protokół byłby najlepszy zakładając, że jestem raczej typem endomorfika? -10/+20, -10/+30, +10/+20? Czy może jakieś inne?

Pozdro


+ i - to juz masa nie jest a bardziej bawienie sie w rekomp

co dalej?
mozesz ciąc
mozesz robic rekomp
i mozesz masowac

jestes w takiej sytuacji ze kazde wyjscie jest dobre

choc masa faktycznie chyba najbardziej sluszna

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Tylko ja nie widzę fotek ?

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Intermittent fasting do oceny

Następny temat

2 PODEJŚCIE TYM RAZEM SIĘ UDA VLCD

WHEY premium