SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanko ;P

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1145

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2244
Mam pytanie bo ulozylem sobie fajną dietke wedlug kalkulatorka i wyszlo mi ze powinienem dziennie ejsc 133g białka ;P a w dietce sobie ustalilem 178g ;P a i tak sądze ze umrę z glodu bo jak cos dolożę to przekraczam limit W i T ;P wiec chcialbym sie dowiedziec czy niemoge spozywać duzo więcej nic wyliczyl mi kalkulatorek ... Chcialem jeszcze dodac ze chodzi mi o dietę na przyrost masy mięśniowej ;P no i moie dane to : 74kg 180cm, trenuję 4 razy w tygodniu z tym codziennie brzuch ...
Z góry dziex za pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2090 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20230
jedz nie wiecej niz 140 g białka wiecej nie ma sensu

kalori powinienes jesc cos koło : 24*74*1,2= 2130 ( tak mniej wiecje wyglada twoje zapotrzebowanie, +/- 100 kcal )

zapotrzebowanie na masie to jakies 2430 do 2630

jedz od 1,5 g białka do 1,8 g na kg masy ciała
1 do 2 g tłuszczu i reszta wegle
na masie nie umrzesz z głodu napewno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2244
Dzieki za pomoc ale jak widze te małe porcje jedzonka to mi żołądek ściska ;P duzo wchłaniam jak na swoią mase i jestem przyzwyczajony do dorego duzego ejdzonka - niewiem gdzie mi sie to mieści ;P Postaram sie dostosowac do 140 g sprubuje coś ograniczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1582
Michał nie dawaj takich rad
Ten kalkulator jest do d..y, a co za tym idzie, źle wylicza zapotrzebowanie kaloryczne. Dla Ciebie zapotrzebowanie wynosi w granicach 2700-3100, zależne od wielu czynników, np. aktywność fizyczna, sposób odżywiania się, itp. Do tego + (300-500) na masę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Wzor jest w miare dobry jako obliczenie przyblizonego zapotrzebowania. Najwazniejsza jest pozniejsza obserwacja organizmu i dodanie lub odjecie kalorii.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1582
domer niestety nie zgodzę się, że wzór jest w miarę dobry, bo zbytnio to on nie przybliża, raczej oddala od wartości naszego dziennego zapotrzebowania. Wiadomo, obserwacja własnego organizmu ze względu na przyjmowane dawki kalorii to podstawa.
Jest podobny wzór na stronie interenetowej dr. Elissa (wylicza BMR a później koryguje mnożnikiem):
http://www.ultimatedietsecrets.com/ch4calcs.html , BMR jest wyliczane na podstawie większej ilości danych, a mnożniki są od 1,2 - 2,4. Dlatego nie mogę pojąć, jak ktoś mógł w tym wzorze (masa*24*1,-1,5) ustalić najwayższy mnożnik na poziomie 1,5. Przecież dla osoby ważącej z 70 kg, która chce przybrać na masie, ma poziom aktywności wgł. tego wzoru 1,5 wychodzi 2500 kcal na dzień - zapotrzebowanie przy bilnasie 0. W rzeczywistości, jej zapotrzebowanie to co najmniej 3000-3300kcal.
Dlatego nie jestem zwolennikiem żadnych wzorów, ale jak już trzeba z jakiegoś skorzystać (nowi, którzy nie znają tak dobrze własnego ciała i nie liczyli nigdy kalorii) to należy wybirać jakiś poprawny. Na zapotrzebowanie wpływa o wiele więcej czynników niż tylko waga i poziom aktywności.

Zmieniony przez - Tomassino w dniu 2006-01-25 12:31:42
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WażnePytaniaPomocDietaCKD

Następny temat

KTO MI UŁOŻY DIETKĘ ???????!!!!!!!

WHEY premium