SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WażnePytaniaPomocDietaCKD

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 262 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2827
Witam
Mam kilka pytań dotyczących diety CKD https://www.sfd.pl/temat161108/

1. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale przez pierwsze 7-14 dni mamy rozkład 2,2g białka na kg masy ciała, 30g węglowodanów na cały organizm dziennie, tłuszcz zajmuje resztę. Jesli po dwuch tygodniach jest komus cięzko wytrzymać nalezy zwieszyć ilość weglowodanów do nawet 100g na kg masy ciała. To są normalne dni, ale nie rozumiem jedenj zeczy czemu w dni ładowań mam spozywać mniej białka (2g na kg masy ciała), węglowodanów co najdziwniejsze ponieważ w dni ładowań po małej ilośc weglów powinniśmy spozyć ich więcej (tak mi sie zdaje), a nalezy spozyc ich jeszcze mniej ! Czy w tym nie ma błędu ??

2. Czy po obliczeniu zapotrzebowania w CKD nie nalezy od niejgo odjąć jeszcze od 300 do 500 kcal w celu redukcji ?

3. Jaki jest najlepszy sposub na przeliczenie zapotrzebowania kalorycznego ?
Widziałe takie sposoby:
a) waga*24=x i x*wspólczynnik aktywności=dzienne zapotrzebowanie
następnie od tego odjąć 300-500 kcal w celu redukcji
b) obliczenie zapotrzebowania jak wyżej lecz zamiast odejmować 300-500kcal zapotrzebowanie mnożymy 0,8 dla redukcji
c)widziałem też obliczenia których nteraz nie moge znaleśc były to juz konkretne zwory biorace pod uwagę zwrost itp
Który z nich najlepiej i czy pierwszy sposób jest aby napewno dobry ?

3. Wrzuciłem to dosta diete w excelu - wystarczy uzupełnić pola na czerwono reszta wyliczona jest samoczynnie ! Chciałbym zeby ktos zobaczył czy aby napewno to jest dobrze !

Razi mnie fakt że w normalne dni zpotrzebowanie (po zsumowaniu zapotrzebowania w kcalach na wegle tłuszcze i białka) wynosi tyle co moja dzienne zpoatrzebowanie na rzeźbę ! nastomiast zapotrzebowanie na makroelementy wynosi tylko ciutke ponad 600kcal co chyba jest nie zdrowe ! przeczytałem ze bez zgody lekaza nie mozna schodzić poniżej 1200kcal !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 262 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2827


Nie wiem jak tu dodac pli z excela więc zrobię screena z diety !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TSW91---Dieta na Mase

Następny temat

Pytanko ;P

WHEY premium