SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie dotyczące mojego treningu

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1405

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Waga

75

Wzrost

192

Staż treningowy

2 miesiące

Obwód pasa

82 cm

Obwód klatki piersiowej

97 cm

Obwód uda

56 cm

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

tylko ćwiczenia siłowe

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

bardzo dobry

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

nieograniczone

Cel/problem/opis

Nabranie masy mięśniowej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5840
Witam wszystkich, chciałbym się dowiedzieć czy mój plan FBW jest w miarę ok. Na początek dodam że "na poważnie" ćwiczę już 2 miesiące. Jeśli ma to znaczenie to aktualnie stosuje gainera i witamine B.Gainer z powodu braku czasu na 5-6 posiłków dziennie :)

Oto plan:

PONIEDZIAŁEK

1. Klatka piersiowa (pompki, a nie wyciskanie dlatego że nie mam w domu wystarczającego obciążenia).
- pompki z szerokim rozstawem ramion 3x10
- pompki z wąskim rozstawem ramion 3x10
- pompki z nogami na podwyższeniu 3x10
- rozpiętki na ławeczce poziomej 4x10

2. Biceps
- podnoszenie hantli stojąc chwytem młotkowym 3x10
- uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano 3x10

3. Brzuch
- brzuszki na skosie 3x25
- skłony boczne tułowia, hantle w obu rękach 3x20 (tutaj wolałbym jakąś alternatywe dla tego ćwiczenia)

ŚRODA

1. Plecy
- wiosłowanie sztangi w opadzie 4x8
- przenoszenie sztangi w leżeniu na ławce poziomek 3x8
- szrugsy 4x20

2. Triceps
- uginanie francuskie rąk leżąc 4x8
- pompki w podporze tyłem z obciążeniem 4x12 (na razie bez obciążenia dodatkowego, ciężar ciała mi na razie wystarcza :)

PIĄTEK

1. Barki
- unoszenie sztangielek bokiem w górę 4x8
- podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4x8
- wyciskanie sztangielek 4x8

2. Nogi
- przysiady ze sztangą do momentu aż uda będą równoległe do podłogi 4x8
- wspięcia na palcach ze sztangą 4x12
- przysiady wykroczne ze hantlami 4x8

Tutaj moje pytania:
1. Czy to dobry plan treningowy?
2. Dodatkowo staram podciągać się na drążku, więc w jakie dni to robić żeby zbytnio nie przemęczać ramion (na razie próbuje podchwytem, przyjdzie potem czas na nachwyt).

Tak nawiasem mówiąc w ciągu tych 2 miesięcy kiedy zacząłem porządnie ćwiczyć i dbać o diete przytyłem 6 kg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1254
a więc masz nie ograniczone środki finansowe a nie masz obciążenia do wyciskania ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5840
Powiedzmy że w najblższym czasie dokupię, ale jeszcze nie teraz. W ciągu ostatnich miesięcy tak się wyposażyłem że głowa mała, teraz czas na chwile stagnacji jesli chodzi o nowości ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za dużo na klatke.
Dodaj jedno na biceps i triceps.
Na 'plecy' coś na prostownik i podciąganie
Na barki
konkretnie na przedni,środkowy,tylni akton - konkretne ćwiczenia.
Nogi jakoś weź podziel normalnie - najpierw zrób uda potem łydki. Dodaj coś na dwugłowe.
Zupełnie beznadziejne powtórzenia.
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html
Jest tam temat z powtórzeniami (alternatywa).
Generalnie możesz robić 12-10-8-6

Obciążenie koniecznie dokup i to szybko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5840
Mam niewielkie skrzywienie odc. piersiowego, tzn klatke lejkowatą. Dałem sobie tyle ćwiczeń bo mięśnie klatki piersiowej mam w opłakanym stanie. Proszę o dalsze sugestie! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dałem Ci już wystarczająco dużo.
Klatki nie zrobisz samymi ćwiczeniami z ciężarem własnego ciała.
Popraw teraz ten trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5840
Dobrze, a tam gdzie są 3 serie to jak robić te powtórzenia ? 12-10-8 tak czy inaczej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
moze tak byc jak nie jestes typowy ekto to nie polecam gainera do uzupelnienia codziennej diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5840
Właśnie jestem typowym ektomorfikiem :)




Zmieniony przez - siemanos w dniu 2013-04-30 13:07:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5840
Jeszcze mam dwa pytania -
Jakie obciążenie kupić na początek oraz czy 2 ćwiczenia na brzuch to wystarczająco.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160549 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234869
tak 2 cw na brzuch starczy, bo brzuch pracuje w innych cwiczeniach wielostawowych.

piszac obciazenie masz na mysli?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc.

Następny temat

:) Prosze o pomoc :_

WHEY premium