SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepracowania, brak energii, intensywna praca fizyczna.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 233
Witam. Mam ogromny problem od którego zależy moja dalsza praca i przedłużenie umowy na dalszy okres gdyż jestem zatrudniony obecnie na okresie próbnym.
Zwracam sie do Was o pomoc. Mam 40-lat, 173cm wzrostu, 96kg wagi. Pracuję w mroźni w temperaturze minus 21 stopni. Jest to praca w której liczy się szybkość zbierania zamówionego towaru. Jeżdżę wózkiem i ręcznie zbieram zamówione towary typu pizza, lody, ryby itp. należy w ciągu godziny żebrać minimum 230 takich produktów inaczej premia odpada, a ja okazuję się mało wydajnym pracownikiem. Wielu nie dawało rady i umowy następnej nie otrzymywali.
Mój problem polega na tym, że mimo tego, że w poprzedniej pracy byłem szybki i potrafiłem ogarnąć duże zamówienia w szybkim tempie ( pracowałem w hali gdzie było ciepło w samym t-shirt’cie i spodniach), to teraz tak jakby mi ktoś spowolnił ruchy. Przychodzę do domu zmęczony na maksa. Spałbym cały czas, mam brak apetytu. By spożyć odpowiednia ilość kalorii zapycham się słodyczami i fast food'ami. Inaczej nie jadłbym wcale bo jakoś głodu nie czuję, a mięśnie za to wołają o regenerację. Stąd środki przeciwbólowe biorę często by móc chociaż spokojnie się wyspać.
W mroźni muszę być grubo ubrany by nie zmarznąć ale po kilku godzinach kurtka jest tak mokra i ciężka z potu, że ogranicza mi ruchy. Koledzy pracują w cienkich kurtkach i dziwie się jak wytrzymują mrozy, a pracują szybko i robią ponad normę.
Co możecie mi polecić z odżywek i suplementów? Jestem otłuszczony BMI 36. Brak mi energii. Jeszcze 2 miesiące temu mało kto mnie prześcignął w pracy, a teraz w nowej pracy nie nadążam. Czy to kwestia zbyt grubego ubioru i przegrzania? Czy za mało jem?
Potrzebuje kopa do działania. Przynajmniej, żeby mięśnie były zregenerowane i tłuszcz spadał bo im mniej tłuszczy tym większa wydolność organizmu.
Pozdrawiam
Michał.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szajba na dłuższą metę nie sprawdzałem swoich ubrań, 3h to był maks i nie zmarzłem nawet jak się upociłem. Termo z dodatkiem bawełny jest przyjemniejszy w dotyku nawet mokra. Sztuczne to jak przepociłem to już bardzo zimna się robiły. Poliester to tylko w domu w chłodne dni na trening. Ważne że nam tyłki nie marzną i żółwik się nie chowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130962
Nie ubieraj się za ciepło! (Gdy będzie Ci zimno będziesz się szybciej ruszał!)

Nie jedz słodyczy! Cukier w nich zawarty działa usypiająco. Jedz kasze (gryczana, jęczmienna).

Możesz spróbować pić mocną kawę. Inne suplementy chyba nie będą Ci potrzebne!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
SYF W MISCE !!!
cukier daje koppa na chwilke a potem zmula , 2. niestety sadlo mimo wszystko nie chroni przed zimnem ! nie jestes MISIO ale one zbieraja fat aby spac
dietka Panie KOLEGO ! nie badziew 1000kaloryjek tylko zdrowe żarcie, i zobaczysz CUDA
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627485
Koledzy trafili w sedno - miska do bani to i czujesz sie podle i nie wyrabiasz. A może by tak badania podstawowe krwi zrobić i zobaczyć co tam masz? Może jakaś odzież typu narciarska bielizna by pomogła?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
opisz dokładnie ile czasu pracujesz, czy w systemie zmianowym ?jakie masz przerwy? jaka dokładnie jest temperatura w miejscu pracy i czy nie masz przejsc z pomieszczeń gdzie jest różnica np 15 *C pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem, czy pracujecie na akord az do wyczerpania zamówień czyli bez limitu czasowego ?pracowałem w chłodni za granicą, (ponad 25 lat temu )coś wiem na ten temat i sam wproawdziłem wtedy system zaradczy

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 233
Początkujący
Cześć Marek. Powiem szczerze, że zastosowałem powyższe rady kolegów. Biorę termos kawy do pracy i zamiast grubego swetra pod kurtką ubieram koszulkę termoaktywną z długim rękawem i cienki bezrękawnik. jest zimnawo ale podczas pracy rozgrzewam się i nawet jest ok.
Pracuję w systemie zmianowym:
Tydzień 1: 7.00 – 15.45
Tydzień 2: 15.15 -24.00
W sumie mam mieć 3 przerwy 2 x 15 min i 1x30min. W sumie godzina przerwy ale robię 2 x 30min.

Temperatura w mrożni: -21 stopni C
Na przerwę idę do szatni gdzie jest ciepło. Ściągam kurtkę i siedzę tylko w koszulce i bezrękawniku. W pomieszczeniu jest temp. Dodatnia: 20 stopni C.
Musze dziennie zrobić jak najwięcej zamówień. Po poradach kolegów z 800 skoczyłem na 1200 produktów dziennie, no ale potrzeba tak z 1700-1900 robić dziennie, a tu już nie daje rady. W poniedziałek jest jeszcze ok. ale w piątek, gdy mięśnie wołają o regeneracje, to już nie wydalam. Masz jakąś radę na to?

Przy tak wyczerpującej pracy, chciałbym wykorzystać okazje i zrzucić zbędny tłuszcz, którego mam sporo. Zastanawiałem się czy nie kupić gainer'a by się zregenerować ale bym się jeszcze bardziej zalał tłuszczem chyba.
Myślę o jakimś stacku kreatynowym, aminokwasach. Coś co mnie będzie szybko regenerować i da mi kopa do pracy oraz sprawi, że mięśnie będą miały odpowiednia ilość paliwa.
Zawsze w tygodniu mam jeden dzień wolny i wolną sobotę bo w niedziele pracuję. Mieszkam sam więc mam wszystko na głowie, zakupy, sprzątanie, gotowanie. czasu na odpoczynek brak. Jestem spompowany na maksa.


Zmieniony przez - capslock77 w dniu 2017-10-25 19:24:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
pracujesz 8 godzin i spisz w nocy to juz dobrze. zakładając ze jesteś zdrowy czyli masz zdrową wątrobę i cały układ trawienny jak i nie masz nadciśnienia proponuje jeść 4 x dziennie ( w dniach pracujących ) w posiłkach dajesz więcej tłuszczu (piszesz że jadłeś duzo cukrów i to zmieniłeś) zwierzęcego jak jaja całe, tłusta ryba jak łosoś czy makrela, wieprzowina ( odradzam tłustą wołowinę - zamula ) z tym ze np na siadanie przed pracą jesz 5 jaj sadzonych tak by żółtko było płynne a białko ścięte, do tego ogórek lub pomidor i sałata z cebulą, nie słodka herbata ( nie jesz węgli wcale po to by nie głodnieć szybko w pracy - nie wydzieli sie insulina nie będzie spadku energii a tłuszcze dadzą energie , białko budulec, w długiej przerwie jesz obiad moze byc łosoś lub wieprzowina do tego warzywa zielone jak brokuł, cebula sałata, i złożone wegle - kasze ( ale wiecej tego łososia niz kaszy) w przerwach w pracy jesz kabanosy wieprzowe dobrego gatunku - jak zgłodniejesz jak nie to ich nie

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
jesz, więcej węgli jesz po pracy na 3 posiłek i na noc w 4 posiłku ( w nocy to wejdzie w glikogen ) ale te węgle to miks szybkich i wolnowchlanjacych sie jak ziemniaki z kaszą lub ryż biały z brązowym ( wole zieminaki z kaszą ) plus białko jakiś kurczak i warzywka, na noc możesz pieczywo pełnoziarniste i coś do pieczywa :wędlinę, pastę z sera i makreli , plus warzywa w większej ilości niz w 1 i 2 posiłku. sam określasz porcje . trenujesz w 2 dni wolne i 1 dzień pracy czyli masz 3 treningi w tyg. w dni treningowe jesz wiecej wegli a mniej tłuszczu , choc moze tak byc ze ci podejdzie jedzenie z tłuszczami ( moze byc masło orzechowe jak juz nie beda wchodziły kabanosy - ale dobre kabanosy nie znudza sie szybko), z supli : omega 3, wit C 500.mg, wapn 500.mg, ........ tak nie powinienes tyć a energia do pracy i pozytywny humor powinny byc. (sprawdziłem te dietę w niskich temp tłuszcze daja najlepszą energie i samopoczucie )pozdrawiam

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
jeszcze jedno : zawsze jak pracujemy w ujemnych temp a zyjemy w pomieszczeniach z dodatnią temp senność jest nieunikniona, po prostu trzeba sie godzine przespać po pracy i jest ok, w przyp II zmiany po prostu po posiłku trzeba iśc spać do rana. senność jest wzmagana przez jedzenie węgli - to oczywiste. sam pracujać w chłodni nie walczyłem z sennością po prostu jadlem po pracy posiłek i szedłem spać na godz w dzien i na cala noc jak po pracy był juz wieczór
1

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
capslock77
Mieszkam sam więc mam wszystko na głowie, zakupy, sprzątanie, gotowanie. czasu na odpoczynek brak. Jestem spompowany na maksa.


Nie rozumiem. W imię czego się tak męczyć? Cały świat przed Tobą otwarty na oścież.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chcę cukrować Markowi.c ale tak szczegółowej i konkretnej rady to na tym forum dawno nie czytałem - oczywiście za darmo
Przychylę się do porady Paatik o ubraniach termo. Nie krepują ruchów a nawet jak przepocisz przez przerwę Ci wyschną. Tylko kup bawełniane a nie sztuczne bo strasznie śmierdzą jak przepocisz.
Szajba, chyba dużo płacą za taką pracę a nie najniższą krajową
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IHS Test nr 1 : Gold Test + Iron Tadd

Następny temat

Wszystkie linki tematów blogowych w jednym kolorze

WHEY premium