SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prosze o mała pomoc i rade :(

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1254

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6227
Witam :)

Zwracam sie do wszystkich, którzy zaglądają tu na forum i udzielają grzecznych, koleżeńskich opini itp ;)

Mam niestety ''mały'' problem, ktory tłumie już w sobie od dłuższego czasu :(

Zaczne tak: Mam 14 lat i chciałem/chce rozbudować swoją muskulature... Wszystko zaczęło się pod koniec wakacji, dostałem hantle i zacząłem. Do tego jezdziłem b. dużo na rowerze, a teraz gdy przyszła szkoła to wróciły codzienne treningi pływackie oraz podwójne godziny w-f'ów w szkole. Mój problem jest jednak taki, że cwiczyłem systematycznie z hantlami z obciążeniem własnego ciała itp. miałem/mam diete tzn. jem zdrowo uogólniajac to: platki owsiane,twarogi,mięsko,ryż, chleb razowy(szkoła), rybki, oliwe z oliwek, jajka, warzywa i owoce. I tu jest to najgorsze :( Mianowicie jeden WIELKI brak efektów ćwiczeń :(... Tyle sie naharowałem... ponad pół roku i nic... jedno wielkie ZERO :( Brałem sobie nawet okołotreningowo gainerka Universal'a Gain Fasta i nic :( Jedyne co mi kloedzy powiedzieli po wakacjach to to, że schudłem itp. Mam 176 cm wzrostu i waże 61 kg... Prosze was teraz abyście wypowiedzieli się jak będziecie mieli wolną chwilke co mogłem zrobić nie tak, że wszystko sie potoczyło nie tak jak chciałem i na co ciężko pracowałem :(

Pozdrawiam :)

''Kiedy mięśnie mówią !STOP!... Ja mówię !NAPRZÓD!'' ;D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepiej to napisz swój plan dietetyczny, a jeżeli go nie masz to ułóż.
Skoro masa nie idzie to znaczy że jest za mało kcal w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6227
Moja dieta się zmieniała nie raz przez ten okres, ale obecnie wyglada nastepująco:

1. Śniadanie:
-Płatki owsiane górskie + otręby pszenne
-Jogurt 300g
-Serek Wiejski 150g
-Jabłko

2. II Śniadanie(szkoła):
-Chleb razowy(2 kromki)
-Plasterek szynki z indyka
-Plasterek sera żółtego 25% tł.
-Kefir 450g

3. Obiad:
- Ryż brązowy 100g
- Pierś z kurczaka
- Warzywa lub zupka z warzyw własnej roboty

4. Kolacja:
- Rybka
- 2 łyżki oliwy z oliwek
- warzywa

A w dni kiedy mam pływanie z samego rana to to wyglada tak:

1. Sniadanie(przedtreningiem):
- Płatki owsiane + otręby
- Jogurt 300g
- Serek wiejski 150 g

2. II Śniadanie(szkoła):
-Chleb razowy(2 kromki)
-Plasterek szynki z indyka
-Plasterek sera żółtego 25% tł.
-Kefir 450g
-Jabłko

3. Lunch(szkoła):
-Chleb razowy(2 kromki)
-Plasterek szynki z indyka
-Plasterek sera żółtego 25% tł.
-Kefir 450g
-Jabłko

4. Obiad:
- Ryż brązowy 100g
- Pierś z kurczaka
- Warzywa lub zupka z warzyw własnej roboty

5. Kolacja:
- Rybka
- 2 łyżki oliwy z oliwek
- warzywa

W dni kiedy mam plywanie to bezpośrednio po pływaniu pije 50-75 g gainerka obecnie BSN-True Mass'a :)

To tyle :)

Pozdrawiam:) i czkam na odp. ;)

''Kiedy mięśnie mówią !STOP!... Ja mówię !NAPRZÓD!'' ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Śniadanie:
-Płatki owsiane górskie + otręby pszenne
-Jogurt 300g
-Serek Wiejski 150g
-Jabłko
Daj kefir za miast jogurtu, dołóż tłuszcz

2. II Śniadanie(szkoła):
-Chleb razowy(2 kromki)
-Plasterek szynki z indyka
-Plasterek sera żółtego 25% tł.
-Kefir 450g
Daj masła

3. Obiad:
- Ryż brązowy 100g
- Pierś z kurczaka
- Warzywa lub zupka z warzyw własnej roboty
ok, warzywa polej tłuszczem

4. Kolacja:
- Rybka
- 2 łyżki oliwy z oliwek
- warzywa
ok
Za mało posiłków masz. Jedz co 2-3 godziny


A w dni kiedy mam pływanie z samego rana to to wyglada tak:
Po treningu mało kcal masz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
Dieta to jednak nie wszystko, dużo ale jednak...


jeżeli dasz odpowiednią ilość kalorii ( w twoim przypadku będzie to musiała być masakra, (uwzględniając pływanie i wf oraz wszelki wysiłek fizyczny).

Jednak by rozbudować mięśnie musisz ćwiczyć, zorganizuj sobie jezeli masz możliwość coś w domu (ławka regulowana, 2 hantle, gryf, drążek) i możesz tak jechać!

Jeżeli nie to pomyśl o siłowni.

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6227
Dziękuje bardzo za poprawki :) Będe stopniowo próbował poprawiać troche ten cały jadłospis :)

A co masz na myśli mowiąc: ''masakra'' ?? :D

A jesli chodzi o hantle i ćwiczenia to własnie od pół roku jechałem z regularnymi ćwiczeniami, na ławce na klate wyciskania oraz rozpietki, na biceps cwiczenia i na triceps... plecow nie cwiczylem bo nie cchialem obciązac kręgołupa do tego jeszcze różne przysiady na nogi i brzuszki itp ;P no i męcze sie tymi ćwiczonkami od pół roku i efektów niestety nie ma :(
A na siłownie mój tata, który jest po AWF'ie nie pozwala mi narazie iść bo obawia sie o moją chrząstke stawową i kręgosłup ;)
ufam oczywiście mojemu ojcu i nawet nie starałem sie samemu kupować karnetu na siłke :)

Pozdrawiam i dziekuje :)

''Kiedy mięśnie mówią !STOP!... Ja mówię !NAPRZÓD!'' ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
z tym kręgosłupem to żart?

nikt ci nie każe zakładać 200kg na gryf i robić MC

rób delfinki, podciąganie na drążku, skłony z gryfem itp itd

Małe ciężary, odpowiednia technika i nic ci nie będzie!

mówiąc masakra miałem na myśli (wymioty na myśl o jedzeniu)

ale nie jest tak strasznie, musisz po prostu nauczyć się dużo jeść!

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli boisz się o kręg. to uginania i wszelkie inne ćwiczenia wykonuj na stojąco.
A wyciskania na barki, podciągania do brody i kilku innych unikaj. bęedziesz wiedział których jak poczytasz o technice treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6227
Myślalem jeszcze o zapisaniu sie dodatkowo powiedzmy tak ze 3 razy w tygodniu na boks lu judo :) Wiem, ze w wiekszości klubów bokserskich w wyposażeniu jest siłownia tak więc oprócz dodatkowych aerobów, których wg mnie ngdy za wiele szczegolnie, że rosne i aeroby chyba przede wszystkim :D, ale nie wiem ;P tak wiec mógłbym wtedy korzystać przy okazji z tej siłowni :) Nie ukrywam, że najbardziej zalezy mi na rozbudowaniu klatki piersiowej, dwugłowego raminia oraz trójgłowego ramienia z czego trójgłowy mam najlepiej rozwiniety właśnie dzięki wieloletniemu pływaniu :)

Pozdrawiam :) i dziekuje za pomoc i rady :)

''Kiedy mięśnie mówią !STOP!... Ja mówię !NAPRZÓD!'' ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapisz się na sw, jak najbardziej
O treningu tutaj
https://www.sfd.pl/Plan_treningowy_dla_osób_początkujących-t359947.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6227
Dziękuje za link

Pozdrawiam

''Kiedy mięśnie mówią !STOP!... Ja mówię !NAPRZÓD!'' ;D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

LUKNIJCIE

Następny temat

Potrzebuje pomocy

WHEY premium