SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Makroskładniki i ilość kcal w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 235
Witam
42 lata
183cm
84kg
Sylwetka chyba typu skinny FAT
Praca fizyczna na 3 zmiany (tydzień rano,tydzień nocek,tydzień popo)
Sporo nadgodzin, czasem 13 dni bez przerwy, sporo kroków, chodzenia po schodach, trochę dźwigania.
Aktywność fizyczna :
Od ok 5 lat muai thai, boks 2x tyg
Siłownia od ok 2 lat 2-3x w tyg
Wygląda to tak , że jak mam ranki to siłownia 3-4 razy i boks 1-2x
Jak nocki to siłownia 2x i boks 1x
Jak popo to sama siłownia 3-4x
Czasem te proporcje się zmieniają jak nie pasuje trening boksu to idę w ten dzień na siłkę .
Kcal ok 2500
Makro od ok 3tyg trzymam
Białko minimum 200
Tłuszcze ok 50-60g
Wegle 200-300g
Suple
Białko, kreatyna,glutamina, aakg, bcaa.
Cel: rekompozycja
Pozbycie się brzuszka i boczków , rozbudowa sylwetki .
Głównie braki są w klatka i nogi
Ręce , barki i plecy są w miarę ok
Brzuch i boczki pojawiły się przed czterdziestka i nie chcą sobie pójsc .
Od ok roku nie widzę zbytnio progresu, próbowałem na nockach z postem przerywanym( okno bez jedzenia od 2w nocy do 16)
Waga spadła z 88 na 84 , ale zeszło sporo z mięśni a z brzucha tylko troszkę.
Ręce w nadgarstkach i nogi zrobiły się chudziutkie .
Na siłowni daje zawsze 120% ,czasem kosztem kontuzji( głównie siadają barki)
Teraz od kilku tyg zmniejszyłem ciężary na górne partie i pracuje nad techniką.
Trening zmieniam co jakiś czas fbw lub tradycyjny .
Planuje od dzisiaj wrzucić cardio w nietreningowe.
Ten tydzień przykładowo
Pon Klatka, triceps,biceps
Wt pauza
ŚR plecy, nogi, brzuch
Czw muai thai
Ptk barki , nogi (inne ćwiczenia)
Sob cardio
ND ?




Gdzie popełniam błąd? , Co zmienić?









Zmieniony przez - DonKoyote w dniu 2024-04-13 13:09:40

Zmieniony przez - DonKoyote w dniu 2024-04-13 13:11:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
W takiej sytuacji myślę, że zaburzenia hormonalne mogą tutaj odgrywać istotną rolę. Sugeruję głębiej to przeanalizować. Sam poziom testosteronu nie będzie w tym kierunku dobrym wyznacznikiem. Należy kontrolować całą gospodarkę hormonalną, czy też próby wątrobowe i lipidogram. Hormonalną terapię zastępczą stosuje się stale, a nie przez kilka miesięcy. Niestety nie jest to uwarunkowane pod kątem leczenia na NFZ. Można tylko i wyłącznie prywatnie.

https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Oblicz kcal prawidłowo z tego wzoru bo przy takich warunkach i aktywnosci to kcal na start masz za mało i moze tu jest błąd że zacząłeś od zbyt duzego deficytu https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
wrzuć obliczenia, pokaż jak się odżywiasz, nie trenuj na 120% bo sobie krzywdę zrobisz jak sam napisałeś że barki już siadaja

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 235
Dziękuję wszystkim za feedback, dzisiaj wieczorem przelicze wg tego linku.
Generalnie wczoraj nawiązałem współpracę z trenerem online (Michał Majewski) pod kątem diety i treningu .Od dzisiaj zaczynam redukcję .
Wg wytycznych wyszło bardzo podobnie do tego co sam wyliczyłem i stosuje od ok 2 tyg czyli ok2500 kcal.
Główna zmiana polega na podejściu do objętości posiłków i treningu w skali , czyli nie na dobę tylko posiłki na 48h a objętość treningów w skali tygodnia, żeby to dostosować do pracy na 3 zmiany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Skoro masz system zmianowy to oczywiscie ze ty masz wszystko dostosowac pod siebie i pod swój styl zycia ,pracy itp wiec kcal rozpatruj jako bilans z kilku dni lub jako suma tygodniowa i tez bedzie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Bardzo słabo to wygląda, jak na tyle lat treningów i z tego co piszesz, również trzymania się zaleceń żywieniowych. Gdzieś w tych podstawach jednak muszą być błędy. Sugeruję w takiej sytuacji wrzucić dokładnie do analizy kilka przykładowych dni diety, zgodnie z opisem w regulaminie działu i prawidłowo opisany plan treningowy. Zoabczymy jak to dokładnie wygląda i doradzimy co zmienić.

Poza tym, miarą efektów kształtowania sylwetki są obwody ciała mierzone co jeden/dwa tygodnie rano na czczo. W dłuższej perspektywie zdjęcia sylwetki w dobrej jakości. Nie to co wkleiłeś. Wrzuć to w perspektywie obecnego cyklu treningowego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 235
Do tej pory jadłem po prostu zdrowo, unikałem przetworzonej żywności, jakiś mc Donald raz na kwartał, kebs w tortilli raz na miesiąc.
Makro starałem się trzymać mniej więcej
B 200g
W 200-300
Tłuszcze 60-70
Kcal jak sprawdzałem wyrywkowo to wychodziło mi między 1800 a 2600 , więc raczej byłem cały czas w deficycie.
Wagę mam stała w okolicach 85
W 2022-2023 robiłem przez moment do 89 , ale głównie było to 86Kg.
Zdjęcie w szatni to ok 2 mc temu po treningu barków .
Reszta to z tego tygodnia .
Trener rozpisał mi dietę :
2512 kcal
325g węglowodanów
55g tłuszczu
188g białka

Trening
pon wt pusch pull
Wt upper lower body
Cardio 4x 30min /tydz
Min 8tys kroków dziennie
Cardio do tej pory nie robiłem, więc może to będzie klucz , co do kroków to robię dziennie ok 12-13tys.












...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 235
Zdjęcia z dziś




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 235
Generalnie uważam że jak na tyle czasu regularnych treningów i jako takiego trzymania michy, to słabo to wygląda.
Niby po treningu, jak jest pompa to coś tam w kilku miejscach jakoś wygląda, ale ogólnie całokształt słabo..
Mam ziomków z maty, co trenują mniej ,jedzą śmieci, imprezują a wyglądają 2x lepiej.Moze to kwestia wieku, może tej pracy na 3 zmiany i słabej regeneracji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Ciężko ocenić realny progres w dwa miesiace bo wazne zdjecie przodem masz wykonane inaczej ( rece do góry ) a to mocno zaburza ocene i nie ma ważnego zdjęcia bokiem gdzie byłoby widać jak się zmienia brzuch , Rób swoje bo to nie wyścig a dwa miesiace to niezbyt dlugo więc cudów tez nie ma co oczekiwać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 235
Miedzy tymi zdjęciami jest kilka dni.
Tylko to z szatni jest sprzed 2 miesięcy .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makroskładniki - zalecana ilość

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

WHEY premium