SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prosba do experta! :)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2285

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Trenuje juz troszke tzn. 2 lata ....pozniej 2 i pol roku przerwy i teraz systematycznie prawie rok, wczesniej sztuki walki.
Mam kilka suplementow ale nie wiem jak je brac, prosze o rozpiske, na silownie chodze wczesnie o 6-tej rano(to ma na pewno znaczenie) 3x w tygodniu.
Oto suplementy ktore chce lykac:
-creatyna w proszku (jej dawkowanie znam);
-HMB tabletki po 250mg;
-vanadyl 5,4 mg w kapsulce;
-L-Arginina i L-ornithina w proporcjach na porcje(4kapsulki):1500mg L-Arg/1000mg L-Orn.
Te dwa ostatnie nie wiem do czego maja sluzyc(dostalem w prezencie).
Regularnie jem bialko serwatkowe i L-carnityne przed treningiem.

Wdzieczny bede za wskazowki a najchetniej rozpiske.


Znowu bede najlepszy!!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
Nie no, spasc sie nie klade 30 minut po treningu, klade sie ze 3h po treningu, ale po prostu nie chce 2 porcji izolatu pic w tak krotkich odstepach (po wieczornym treningu i przed snem). Carbo jak najbardziej.

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
HMB jedz przed i po treningu w dawkach po 1,5g, jesli masz duzo kasy to jedz w 4x1,5g (1 przed treningiem, 1 po trenigu, 1 rano, 1 wieczorem). Kup sobie HMB ktore wystepuje w kapsach po 500mg np. olimpa, bo kaps zawsze lepszy niz tabletka.

Vanadyl to syf, ja bym tego nie jadl, sra sie po tym podobno na zielono i tyle tylko daje, jedz zgodnie z opisem na opakowaniu jak juz chcesz.

L- arg L-orn sa teoretycznie stymulatorami hormonu wzrostu wiec przed snem sobie zaaplikuj dawke z opakowania. W czasie snu i tak HGH jest wytwarzany wiec tylko wspomoze to jego wydzielanie.

Bialko serwatkowe 30 minut po treningu lub przed snem, najlepiej tu i tu, L-karnityne 2 godziny przed treningiem aerobowym (skuteczna dzienna dawka od 1,2g, ja bym jadl powyzej 2g jesli chcesz miec efekty, a w ogole L-karnityna to syf jesli chodzi o spalanie tluszczu, juz lepsze CLA, ale tak naprawde polecalbym kase z L-karnityny przerzucic na HMB, np. Olimp czy Trec sa tanie i sprawdzone, zjesz 3 puszki Olimpa to zauwazysz efekty)

Pozdrawiam

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za odpowiedz do odzywek Olimpa i Treca nie mam dostepu bo siedze teraz w USA. jest duzo ichnich firm ja pozeram GNC (www.gnc.com) w Polsce tej firmy nie znalem, ale chyba jest dobra bo maja ogromna siec sklepow tylko z suplementami (mozna tam kupic nie tylko GNC).
A ten Vanadyl to jak dziala to na co....?
Zarcie 2 godz. przed treningiem u mnie odpada po tak jak pisalem chodze na treningi b. wczesnie tzn. ok 6-tej rano.
Kasa u mnie to nie problem bo nie zyje w Polsce (chociaz teskni sie bardzo) wiec moze masz(-cie) jakies propozycje "kuracji" suplementami???
Dzieki Pozdrawiam!!!!
Sobax
tu moje zdjecia jak ktos lubi poogladac: http://www.pbase.com/sobax

Znowu bede najlepszy!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
Ze strony HiTeca:

Vanadyl jest preparatem zawierającym składniki wspomagające przyrost masy mięśni. Suplement zawiera w każdej tabletce 10 mg siarczanu wanadu, 1000 mg tauryny, 300 mcg pikolinianu chromu i 35 g glukonianu cynku.
Siarczan wanadu i pikolinian chromu są ważnymi substancjami regulującymi metabolizm węglowodanów i insuliny. Pikolinian jest najlepiej przyswajalnym przez organizm związkiem chromu, który w świetle ostatnich badań pozwala na skuteczne pozbycie się tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym przyroście masy mięśniowej. Przyspiesza także tworzenie glikogenu, nasila transport aminokwasów do mięśni oraz zmniejsza katabolizm potreningowy. Siarczan wanadu "imituje" działanie insuliny, wpływa na poprawę wchłaniania węglowodanów. Ponadto uwrażliwia receptory insulinowe w komórkach mięśniowych, wpływa na lepsze wykorzystanie glukozy do napełniania zapasów glikogenu w mięśniach i również stymuluje odkładanie aminokwasów do komórek mięśniowych. Tauryna jest składnikiem podobnym do aminokwasów, który występuje w większych koncentracjach w mięśniach, wątrobie, mózgu i centralnym układzie nerwowym. Obok spożycia bezpośredniego organizm może syntetyzować taurynę z aminokwasów metioniny i cysteiny. W wolnej formie występuje w mięśniach na drugim miejscu po glutaminie i jest ważnym regulatorem gospodarki elektrolitów, błon komórkowych i wielu ważnych funkcji metabolicznych. Tauryna bierze udział w trawieniu tłuszczy, sytezie soli kwasów żółciowych i adsorbcji witamin A,D,E,K. Przypuszcza się, że tauryna poprawia uwodnienie komórek mięśniowych. Ponieważ wszystkie procesy biochemiczne zachodzące w organizmie, a więc również przyrost masy mięśni, najlepiej przebiegają w roztworze cieczy, tauryna, szczególnie w połączeniu z siarczanem wanadu i pikolinianem chromu stwarza idealne warunki dla rozwoju masy mięśni. Cynk natomiast jest składnikiem wielu enzymów biorących udział w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Pierwiastek ten jest niezbędny do budowy tkanki mięśniowej, przemian witaminy A, produkcji czerwonych krwinek oraz wielu procesów immunologicznych.
Tabletki Vanayl są "time released", dzięki czemu składniki preparatu uwalniane są przez dłuższy czas w różnych stanach ph i działają skuteczniej. Suplement powinien być stosowany cyklicznie (najlepiej przez około 6 tygodni razem z KTP Creatine, później co najmniej 4 tygodnie przerwy). Pozytywne efekty widoczne są już po 2-3 tygodniach przyjmowania preparatu.

Ode mnie:
Patrzac w Twoj profil i na zdjecia to radzilbym popracowac nad rzezba.
Polecam nastepujacy zestaw:
-HMB 2x1,5g + 3x1g (przed treningiem 1,5g, po treningu 1,5g, reszte rozlozyc po 1g w ciagu dnia)
-Jakas serwatke po treningu i przed snem, skoro mowisz, ze masz kase to izolat jakis i zwieksz ilosc bialka w diecie, ogranicz weglowodany.
-Jakiegos fat-burnera z CLA i L-karnityna, tylko ze tego duzo musisz jesc, glownie przed treningiem
-witaminy jakies, polecam Now Special Two

Jak lubisz sie truc to dorzuc termogenika jakiegos, ale to ja juz nie bede radzil, ew. z bezpieczniejszych to gugla (poczytaj w podwieszonych postach)


PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki!
Zestaw ten chyba jest dobry....mam tylko dwa pytania:
- HMB mam jesc tylko w dni treningowe?
- co to jest ten izolat(jakis przyklad)?

Co do rzezby to sie zgadzam potrzebuje jej, zwlaszcza brzuch fatalnie odstake gdy sie nie pilnuje.:)
Pozdrawiam!


Znowu bede najlepszy!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
HMB mozesz jesc 12kaps dziennie (6g HMB) w dni treningowe i 8 w nietreningowe, jak nie masz kasy to jedz 8 codziennie. W nietreningowy (4x2 kaps) po przebudzeniu, na noc i na pusty zoladek 2 razy dziennie.

przyklad izolatu to np. Whey Isolate 95 Olimpu (sam taki jem i jest spoko)

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1764 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5987
Polecam suplementacje L-Glutaminy.

chemik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1249
"Bialko serwatkowe 30 minut po treningu lub przed snem" - PHCthulu błądzisz z tego co się orientuję. MOja korekta twojej wypowiedzi:
białka serwatkowego (mówimy o np. o WPI) nie bierze się przed snem !!!!!!!!!!!! Białko to ma bardzo wysoki wskaźnik BV (159 z tego co sobie przypominam) a więc oznacza to że jest ono szybko wchłaniane.Suplementacja WPI przed snem nie jest z tego powodu zalecana - lepiej i zdecydowanie taniej jest zapodać wtedy tańsz białko o niższym wskaźniku BV np. ovo.
Sobax - jak już masz białko serwatkowe to je oszczędzaj aby ci wystarczyło na jak najdłużej i przyjmuj po treningu (około 30 min po treningu tak jak napisał PHCthulu). NIektórzy sugerują białko serwatkowe także z rana i jest to napewno dobry pomysł dla "wygłodzonego" organizmu ale kosztowny - jak masz kasę to ok ale jak szanujesz pieniądz to może więcej uwagi poświęcić diecie ? śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i dobrze aby był pełnowartościwy i dostarczył sam w sobie odpowiednią porcję wartościowegoo białka. Jeśli już rano decydujesz się na suplementację WPI to sugeruję najpierw odżywkę a po około półgodzinie może troszkę dłużej pełnowartościowy posiłek - posiłek jest OBOWIĄZKOWY!!!

POzdrowienia , aha a tak na marginesie - przejżyj wcześniejsze rady na temat suplementacji białka serwatkowego na forum.Twoje pytanie zostało już zadane wcześniej i to z tego co pamiętam wielokrotnie. Miłej lektury

We must secure...

We must secure...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
Masz oczywiscie racje. Moj blad wynikal z tego, ze koncze trening o 22 i porcja izolatu potreningowa jest jednoczesnie ta przed snem.

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1764 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5987
Nie jest wskazane kłaść się spać 30 minut po treningu - chodzi tu o uspokojenie pracy serca. Proponuje 20 min po treningu wziąć izolat a po nastepnej godzinie zjeść np. pierś z kurczaka 200g.

megon
tu jestem https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=104938 

chemik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oraz natychmiast po treningu carbo!

członek-mafia.suple.hardcor.pl
atleta.pl -najbardziej szczery i uczciwy dealer odzywek w necie
******************************
NACZELNIK DZIAŁU SUPLEMENTACJA
******************************
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sen po ZMA?

Następny temat

Hi-tec 90 czy ovopol??Poradzcie

WHEY premium