SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Progresja Powerlifting USA

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4496

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Parkerze, świetnie opisujesz taki trening, może napiszesz artykuł , albo zbierzesz swoje odpowiedzi na temat różnicowania intensywności i nadkompensacji w mikrocyklach tygodniowych,wtedy taki artykuł podwiesi któryś z modów.
Uważam,że najlepiej jak sie ma kontakt z zawodnikiem (nawet na internetowym forum) i koryguje ewentualne błedy itp.

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
W każdym razie takie forum znakomicie poszerza horyzonty, bo pojawiają sie problemy, które w zasadzie nie są problemami, ale komuś sprawiają kłopot i trzeba się trochę nad nimi zastanowić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
W zasadzie przydałoby się taką rozprawkę napisać. Uczynię to w wolnym czasie (może nawet w najbliższym). Nie wiesz, Kingeri, jak jest z rysunkami i ich ograniczeniami w takim monotematycznym artykule?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie rozumiem jednego dlaczego mam barki ćwiczyć lekko skoro to jeden z ważniejszych mięsni przy wyciskaniu??

.:(Głogów):.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Pn. Wyciskanie ciężko, barki ciężko
Śr. Triceps ciężko
Pi. Wyciskanie lekko, barki lekko

Lekko tylko jednego dnia. Inny ciężko. Chodzi o lepszą regenrację i wypoczynek nie tylko mięśni, ale i układu nerwowego. Różnica pomiędzy treningiem lekkim a ciężkim może sięgać nawet 50% u zawodników wysokokwalifikowanych. U początkujących różnica wynosi 0%. W różnicowaniu "ciężkości" treningów chodzi o zwiększenie wydolności organizamu na treningu ciężkim, czyli tym, który siłę robi. Trening lekki tą siłę utrzymuje.

Jeśli chodzi o mm. naramienne, to odgrywają one niedużą rolę przy wyciskaniu, tym mniejszą im bardziej się wyginasz do mostka. W miarę unoszenia klatki do góry obciążenie od sztangi przenosi się na zewnętrzne części mięśni piersiowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Sorry Parker, ale nie rozumiem Twojego pytania o rysunki

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18213
Moim zdaniem taki art. obowiązkowo powinien się znaleźć na stronie głownej kulturystyka.pl. Tu umieści się link. Myślę że bardzo wiele osób chętnie przeczyta o treningu ustawionym ściśle pod kątem poprawienia siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
W temacie id=77922 na 3-ciej stronie (druga połowa) zamieściełm wykres przyrostów siły w zależności od czasu (miesiące) w celu uwidocznienia zwalniającego tempa przyrostów. Gdyby było ono stałe wykres miałby postać prostej, tymczasem jest on bardzo zbliżony do krzywej logarytmicznej. Odpowiając w ww. temacie skojarzyłem mój wykres ze schematem treningowym z tego tematu, który - będąc z PL USA - wydał mi się zbliżony do krzywej logarytmicznej. PL USA zamieszczał sporo schematów o takim właśnie logarytmicznym przebiegu, dlatego skojarzenie nastąpiło poprzez nazwę tematu.

A że nie przyjrzałem się wcześniej obciążeniom, sądząc że to typowy plan, więc strzeliłem gafę. Tymczasem widać od razu, że ciężar wzrasta liniowo, a nie logarytmicznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
"Nie wiesz, Kingeri, jak jest z rysunkami i ich ograniczeniami w takim monotematycznym artykule?" Chodziło mi o to pytanie.

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
A... Nie załapałem! Chodziło mi czy nakładane są jakieś ograniczenia na ilustracje do artykułu - ich ilość, rozmiar wys. x szer., rozmiar w kB.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia trójboistów

Następny temat

Siłacze na antenie TVN

WHEY premium