SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem ze skupieniem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 968
Witam. Jak pozbyć się problemu ze skupieniem, koncentracją? Bo mam dosyć duży, np. gdy zaczynam odrabiać zadanie czy się uczyć to mnie wszystko rozprasza, najpierw muszę sobie powiedzieć co będę robić później dopiero potem mogę się zacząć uczyć. Co polecacie zrobić z tym "fantem"? ;p
Joga, relaksacja? Jeśli macie jakieś propozycję to miło by było gdybyście podali od razu link do niej... :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
@sfd67, miałem dość duże problemy z koncentracją. Dziś pewno bym dostał papiery na ADHD Jednak sobie z tym poradziłem "po męsku".
Po pierwsze narzuć sobie plan dnia, plan zadania, plan minuty. Wszystko planuj. Jeżeli trzeba to zapisuj. Po drugie rozliczaj się z zadań, zobaczysz jak czas ci ucieka. Poza tym wypełniony plan daje dużą satysfakcję. Po trzecie wypracuj sobie metodę treningu koncentracji. Mi pomaga gra w szachy, go oraz robienie modeli. Chodzi o to by dane zajęcie wymagało pełnej koncentracji przez dłuższy czas, a każde rozproszenie powodowało porażkę. Nieźle sprawdzają się też gry strategiczne w stylu HoMM3.
Najważniejsze musisz chcieć. Na początku jest ciężko, bo nawyki rozpraszania są trudne do wykorzenienia, ale się da.

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21800 Napisanych postów 71356 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576021
Przede wszystkim chęci do tego co masz zamiar robić. Brak chęci = brak skupienia.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 968
Jakie ja mam mieć chęci do np. pisania rozprawki?... :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21800 Napisanych postów 71356 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576021
Normalnie - masz coś do zrobienia, nastawiasz się, siadasz robisz i masz wolne.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 634 Napisanych postów 41491 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246659
Normalnie - masz coś do zrobienia, nastawiasz się, siadasz robisz i masz wolne.

Musze sobie to wydrukowac i powiesic nad biurkiem w pracy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3603
j/w

Tyle, że ja to powiesze nad łóżkiem. Żeby robiąc zadanie widzieć te " motto " ;)

Marzenia się spełniają ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2237 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33857
palisz ziolo ? ja mialem pewien okres gdy czesciej palilem tak co dwa dni , i naprawde zobaczylem duza roznice w koncetracji, niemoglem sie skupic na lekcji matmy pomimo ze jest to jeden z moich ulubionych przedmiotow. Dlatego sie zaczalem ograniczec 1-2x na miesiac...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21800 Napisanych postów 71356 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576021
Możecie sobie nawet sms'wy łańcuszek zrobić.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 968
Nie pale, jak już to pije ;)... ale teraz na przykład cały czas zwlekam z załatwianiem sobie kursów z angielskiego... jakoś zawsze mam wymówkę żeby nie iść... ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2237 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33857
niech Cie dobry kumpel pier**olnie w ryj i bedziesz znow chodzil jak szwajcarski zegarek ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 968
Inteligentny jesteś ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co najlepsze na chudnięcie

Następny temat

zaburzenia hormonalne

WHEY premium