SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z progresją siły na prostej

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1894

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 165
Siema!
Jak w temacie mam problem z siłą na prostej.
To jest tak, że w każdym ćwiczeniu dokładam coś ciężaru i nie chodzi tu tylko o klatkę a na prostej zero progresji.
Ćwiczę od stycznia tylko, że w maju zrobiłem przerwę bo siłownię mi zamknęli i nie mogłem się poźniej zebrać i poszukać innej.
Od dwóch miesięcy znów ćwiczę, dietka jest i po woli waga idzie w górę ale skupmy się nad tą siłą..
Jak wróciłem na siłownię wyciskałem 45 i do teraz tyle wyciskam, wtedy jak ćwiczyłem od stycznia do maja to też miałem ten problem tylko, że coś tam poszło w górę a teraz nic, kompletnie nic, nawet na skosie w górę jest progres.Czy to może być spowodowane tym, że mam barki wysunięte do przodu czy tym, że może źle to robię no ale to jest niemożliwe bo technikę mam opanowaną a nawet jeśli nie to ktoś by mi zwracał na siłowni uwagę, że to źle robię.
Już nie wiem co robić, proszę o pomoc i przepraszam za to bo być może pomyliłem działy.
Jeśli potrzebna będzie waga, wzrost wiek itp to napiszę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 241 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2502
Możesz lecieć fbw A B A to będziesz miał klatę 3 razy na dwa tygodnie. Co do klatki może być pomocne lekkie zmniejszenie liczby powtórzeń w serii za to dodanie serii i zwiększenie przerw. Wyciskanie jest specyficznym bojem, upewnij się że masz dobrą technikę wzmocnij chwyt grzbiet, naucz się porządnie mostkować i wyciskaj :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 165
Klatka:
-Wyciskanie na prostej 3serie 12/10/8
-wyciskanie na maszynie 3serie 12/10/8
-wyciskanie na skosie w górę 3serie 12/10/8
-rozpiętki na prostej 3serie 12/10/8


Zmieniony przez - Miszan w dniu 2015-09-22 22:31:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 241 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2502
Zastąp wyciskanie na maszynie dipsami, maszyny są słabym wyborem w treningu siłowym. Co do treningu rozpisz resztę partii i rozkład w tygodniu, a nawet wyniki w tych ćwiczeniach co robisz. O sobie też coś napisz ;).


Zmieniony przez - Soothsayer w dniu 2015-09-23 08:55:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 534
A jak z dieta? Bo z tego co widzę na profilu to jestes na redukcji? Jw maszyny narazie odpuść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 165
Kiedyś dałem posta w nawiązaniu do redukcji ale wtedy nie miałem jeszcze o tym pojęcia i jak mnie trochę podlało to chciałem robić redukcję ;P Aktualnie nie ma żadnej redukcji tylko masuje i jeszcze raz masuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 534
Zwiększ ciężar i zmniejsz powtórzenia przy czym zwiększ ilość serii i niema bata żebyś nie wyciskal więcej. Powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 165
Co do diety, przykładowy dzień:
śniadanie, omlet z czterech jaj lub owsianka na mleku (owsianka 100g) jeżeli mi nie starczy czasu
drugie śniadanie, w szkole za bardzo nie mam zjeść czegoś lepszego także biorę 4 kanapki ciemnego pieczywa z serem lub szynką + jakiś pomidor, papryka.
Obiad, na obiad mam przeważnie rybę, pierś z kurczaka, mielone z ryżem lub ziemniakami i do tego jakaś sałatka a zup nie jadam
posiłek przed siłownią, owsianka, płatki na mleku i do tego banan lub dwa
posiłek po siłowni, pierś z kurczaka(250g) z ryżem(100g) i szejk zrobiony z połowy twarogu tego co ma 250g o ile się nie mylę+banan+jogurt naturalny i półtorej szklanki mleko 2%
kolacja, 4 jaja na twardo(jem całe, nie wywalam żółtka)+ serek wiejski
między posiłkami też jem jakieś jogurty, serki wiejskie.
A co do reszty partii
Biceps:
-supinacja 3serie 12/10/8
-uginanie łamanym 3serie 12/10/8
-modlitewnik łamanym 3serie 12/10/8
Plecy:
-Przyciąganie do klatki na maszynie 3serie 12/10/8
-Wiosłowanie pół sztangą 3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 165
-prostownik 3serie 12/10/8
-szrugsy 3serie 12/10/8
Barki:
-wyciskanie na maszynie 3serie 12/10/8
-unoszenie sztangi do klatki 3serie 12/10/8
-unoszenie hantli nad głowę tylko, że ja to robię na maszynie
-unoszenie hantli siedząc(tył barków)
Triceps:
-pompki na poręczach 3serie po 5powtórzeń ponieważ, zacząłem to robić z jakiś tydzień temu i nie daję rady jak narazie robić 12/10/8
-wyciskanie francuskie 3serie 12/10/8
-wypychanie w dół na maszynie 3serie 12/10/8
-sznurki na wyciągu 3serie 12/10/8
Nogi:
-suwnica 4serie 12/12/10/8
-dwie prasy po 4serie 12/12/10/8
-wspięcia na palcach 4 serie 12/12/10/8
A tak łącze partie
Klatka-biceps(poniedziałek)
Plecy-Barki(środa)
Klatka-biceps(czwartek)
Triceps-nogi
Klatkę dwa razy w tygodniu robię co tydzień, w sensie w tym tygodniu robię raz a w następnym dwa razy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 165
Nie wiem czemu ale nie mogłem tego wszystkiego razem wysłać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
.


Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2015-09-23 17:05:59

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki z kreatyną i HMB?

Następny temat

Ilosc serii zwiększyć czy zostawić?

WHEY premium