SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1125

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 106
Witam, mam 28 lat, 192 cm, 85 kg i chciałbym teraz zacząć swoją przygodę z siłownią. Moim pierwszym celem będzie zbudowanie masy do około 100 kilo w mniej więcej 9 miesięcy. Przyznam że poczytałem trochę o diecie i wiem, że jest to jeden z najważniejszych składników dobrego treningu. Spędziłem kilka godzin nad układaniem swojej diety, i w załączniku prezentuje wynik.
1) Moim problemem jest to, że chciałbym uniknąć spożywania mięsa po treningu, gdyż 3 razy dziennie chyba nie dam rady:) Wydaje mi się, że jest to najsłabszy punkt mojej diety, jednak proszę Was o opinie i wskazówki.
2) Ponadto chciałbym zażywać jakieś odzywki po treningu, podobno dobry jest środek o nazwie Gainer? Czy tak? Jeśli polecacie, to czy możecie podać jakąś dobrą markę w rozsądnej cenie?
3) Wszelkie dane pochodzą z kalkulatorów na SFD, przy czym przyjąłem nadwyżkę około 500 kalorii na masę. Ponadto podwyższyłem ilość białka, na ogół piszą że około 2g na 1kg, więc zdecydowałem odrobinę podnieść od zaleceń kalkulatora.

Z góry przepraszam jeśli w swojej wypowiedzi jest coś amatorskiego - dopiero zaczynam i dziękuje za wszelkie wskazówki:)

[EDIT] Nie wiem ale chyba nie ten ryż co trzeba zamieściełem - który jest najlepeszy?





Zmieniony przez - Templaris w dniu 2015-09-14 18:52:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Witam na przyszłość dietę wrzucamy w takiej formie, https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ.-t922822.html

Jeżeli chcesz zbudować w 9 miesięcy 15kg to powodzenia :) Zalejesz się troszku, za dużo mierzysz kolego, nie ustalaj sobie wagi którą chcesz osiągnąć np.100kg. Leć na masie, spokojnie bez jakichś mega nadwyżek, gdy spojrzysz w lustro i powiesz sobie że BF jeszcze Ci pozwala na masowanie to lecisz dalej. Jeżeli np.będziesz już przy 95 ulany ale powiesz sobie że do 100 musisz jeszcze dojść to tylko pogorszysz sytuacje :)

1.Kupa węglowodanów, cukrów prostych i brak białka do poprawy. Ja bym usunął trochę cukru i dał całe jajka.
2.Szynke zamień na mięso,reszta jest okej, masło byle normalne min 83%.
3.Okej
4.OK, zależy co to ten kotlet pieczony. Bo indyk 10g tłuszczy w 125g nie ma...
Po co gainer? Przed treningiem pełnowartościowy posiłek, po treningu cukry proste i np.białko.
5.Słonecznik od razu wywal, zamień na inne źródło tłuszczy. Znowu brak białka w posiłku, tylko same węgle i tłuszcz.
6.okej zamieniaj z tłustymi rybami w celu uzupełnienia o3.

Jak dla mnie poleciałeś za bardzo wysoko z nadwyżką. Zmniejszyłbym o połowę.
Pozdrawiam wprowadź zmiany bo ostro kuleje dieta.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 106
1) Rozumiem że do śniadania powinienem dorzucić jakieś jajko lub twaróg tak?
2) Szynkę mam zamienić ze względu na tłuszcz czy jak? nie chciałbym jeść cały dzień mięsa, to nie będzie łatwe. Czy można coś w zamian?Ryby nie wcisnę do ust.
4) Kotlet to mięso mielone z indyka jakieś dobrej jakości. Czy to będzie ok?
5) Czy powinienem zamiast słonecznika wsiąść tutaj olej lniany czy przesunąć olej np na obiad? Jakie proponujecie tutaj źródło białka?
6) Czy zamiast ryb mogę łykać tabletki na o3? Jeść jakiś substytut?



Zmieniony przez - Templaris w dniu 2015-09-14 20:35:27

Zmieniony przez - Templaris w dniu 2015-09-14 20:42:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,

zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 


Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
1. Jak najbardziej nie jedno jajko a kilka. 2.Szynkę masz zamienić ze względu na to że TO NIE JEST PEŁNOWARTOŚCIOWE MIĘSO... tylko przetwór. 3.Kupowany ten kotlet? Jak ma 10g tłuszczu na 120g produktu to wątpie że dobre jakościowo. Ja bym bazował na normalnym mięsie i dodawał tłuszczy. 5.SŁONECZNIK wogóle wyrzuć z diety. Olej lniany jak najbardziej okej. 6. Możesz łykać tabletki o3, jednak tego co masz w rybach Ci to nie zastąpi, dodatkowo o3 możesz brać z oleju lnianego,orzechów włoskich itp.

Białko:
Kurczak,indyk,wołowina wieprzowina,jajka,twaróg,odżywki białkowe,sery,wątroba drobiowa i wieprzowa,rośliny strączkowe,ryby:mintaj,dorsz,pstrąg,łosoś,makrela.


Zmieniony przez - MilkyLayne w dniu 2015-09-15 07:35:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 106
2) To mięso mielone z indyka, kotlet robiony samemu, rozumiem, że to jest okej jeśli mniej tłuszczu będzie?

Jaką polecasz np odzywkę do uzupełnienia np braków białka?


Zmieniony przez - Templaris w dniu 2015-09-15 08:49:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12396
Templaris
2) To mięso mielone z indyka, kotlet robiony samemu, rozumiem, że to jest okej jeśli mniej tłuszczu będzie?

Jaką polecasz np odzywkę do uzupełnienia np braków białka?



Zmieniony przez - Templaris w dniu 2015-09-15 08:49:46


np. Ostrovit WPC 80 dawkowanie zależy od Twojej diety, Ja używam 1, zaraz po treningu + banan.

Obiektywnie patrząc, alkohol jest przyczyną znacznej ilości zgonów, ale jeszcze większej ilości urodzeń.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na masę po 5 miesięcznym low carbie

Następny temat

Dieta 2500-2600 kcal do oceny!

WHEY premium