SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę FBW ;)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1928

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Triceps i biceps jak będą robione co drugi trening to też dostaną solidną dawkę bodźców do wzrostu. Pompki na poręczach w dniu A i docelowo podciąganie w dniu B to mocne ćwiczenia angażujące kolejno Triceps i Biceps. Regresję jednak bym włączył do treningów nieco później ale każdy jest inny więc możesz próbować. Pamiętaj o solidnej rozgrzewce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 516
Pompki na poręczach nie będą zbyt słabe na klatkę? Próbowałem nieraz tego, szczerze czułem mocno triceps, klatki prawie wcale. Może lepiej będzie jednak zrobić ją na tych skosach i dorzucić pompki na poręczach jako angażujące triceps? Jak znam swoje ciało, coś takiego bardziej by się raczej sprawdziło...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Popraw technikę, poczytaj, poeksperymentuj z pochyleniem tułowia. Dla mnie pompki na poręczach są jednym z najlepszych ćwiczeń rozwijających muskulaturę mięśni piersiowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 516
Hm. No na to wygląda, że technika zła. Aż dziś spróbuję zrobić :)

PLAN A:

KLATKA: Wyciskanie hantli na ławce w chwycie młotkowym
PLECY: Wiosłowanie końcem sztangi wąsko
NOGI: Przysiady ze sztangą
ŁYDKI: Wspięcia na palce w siadzie
BARKI: Podciąganie sztangi do brody
***BICEPS: Uginanie sztangi łamanej
TRICEPS: Wyciskanie francuskie sztangą leżąc


PLAN B:

KLATKA: Pompki na poręczach
PLECY: Martwy ciąg
NOGI: Wypychanie nóg na suwnicy
BARKI: Wyciskanie sztangi sprzed klatki
BICEPS: Zginanie ramion w chwycie płotkowym hantlami/linką wygiągu
***TRICEPS: Prostowanie ramienia z hantelką w oparciu o ławkę

No i finalna wersja jak mniemam to coś takiego. Tak jak mówiłeś, na początek zwykła progresja, może jak z progresem zacznę targać więcej to pobawię się rep goalem i regresją ;)

Te *** - tak jak mówiłeś, wystarczy zamiennie biceps i triceps, nie muszą być oba na jednym treningu. Ale nie zaszkodzą, jak je wrzucę? Nie mam problemów z regeneracją, myślę, że bic i tric na każdym treningu nic nie zaszkodzi, choćby te wygwiazdkowane miały być po jednej serii. A tak to 3 na duże, 2 na małe, tak?


Zmieniony przez - glock95 w dniu 2016-02-03 14:44:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 516
Więc jak? W miarę? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Te połączenie, które napisałeś jak się uprzesz to też nie będzie najgorsze. Zmienił bym wiosłowanie końcem sztangi i podciąganie sztangi do brody na wiosło sztangą i wyciskanie sztangielek. Jednak tak jak pisałem wcześniej - w Twoim przypadku został bym przy kolejności i ćwiczeniach jakie Ci proponowałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 212 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6459
zamiast tej suwnicy w B zrób wykroki z obciążeniem i daj na klatę wyciskanie skos "+" lub "-" a pompki na poręczach daj ostatnie zamiast tej izolacji na triceps. Ćwiczenia izolowane w FBW nie pomagają w niczym. Jak zrobisz te ćwiczenia które masz ( oprócz izolacji) sumiennie łapy ci urosną nie bój się. Pozdro i do WALKI!

Nothing is over till it's over!
It dosen't matter how much you hit it matters how much you can get

http://www.sfd.pl/[BLOG]_xpressed_po_przerwie_2015-t1089360.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
glock95 - Na poprzedniej stronie napisałem Ci FBW w którym nic nie trzeba poprawiać. Poćwicz i zobacz jak "wchodzi"

xpressed - zgadzam się z tym co napisałeś odnośnie suwnicy i izolacji, jednak uważam, że poprawnie wykonane pompki na poręczach są znakomitym ćwiczeniem rozwijającym mięśnie piersiowe (i nie tylko) więc w dniu w którym są wykonywane nie trzeba dodawać żadnego wyciskania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kolego, dostałeś już dobry program od Lurkera, więc ćwicz i nie kombinuj. bo odstraszasz potencjalnych pomocników.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 516
Lurker, nie przeszkodzi fakt, iż połowa z ćwiczeń przez Ciebie opisanych na poprzedniej stronie w tym planie, było już przeze mnie przerabiane przez ostatnie 8 miesięcy?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Noowy

Następny temat

Ocena planu treningowego

WHEY premium