SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Priorytet podciąganie i zastój

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1733

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 76 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1869
Cześć , mam dość dziwny problem i nie wiem jak to ruszyć do przodu . Od 5 miesięcy ćwicze ( 2 miesiące kalistenicznie ) , najbardziej zależało mi na tym by wkoncu moc się podciągać i tak przez tyle czasu udało mi się z 0 dojść do prawie 6 pełnych technicznych pociągnięć, natomiast od 1,5 miesiąca nie rusza się to w ogóle nie mam pojęcia jaką metodą to robić , ćwiczę całe ciało na planem na masę aby podciąganie wieloma metodami a to piramidka , 3 s na maxa , 25 powtórzeń w wielu seriach . Prosilbym o jakies rady .Aktualny plan :
A/B
Przysiad
Rumuński martwy ciąg
Wiosłowanie sztangą(N)/(P)
wyciskanie na ławce poziom/skos
Millitary press
Podciąganie na drążku(P)/ (N)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Jak z dietą? No i rozpisz serie/powtórzenia oraz maksymalny ciężar,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 76 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1869
Dieta wydaje mi się że jest w porządku , bo przybieram na wadze . Wszędzie po 3s 10 powtórzeń , oprócz drążka . Ciężarów maksymalnych nie sprawdzałem , bo wolałem się skupić na prawidłowej technice wykonywania ćwiczeń , aczkolwiek teraz robię :
Przysiad - 62,5
Martwy - 60
Wiosło - 45
Płaska / skos - 50/35
MP - 17,5

Barki u mnie są strasznie słabe . Gdzie wszędzie idzie jakiś progres to klatka , barki i podciąganie się nie zmienia. Progresja ciężaru 2,5 kg co tydzień.




Zmieniony przez - Obi23 w dniu 2016-09-21 18:29:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
Mi pomogła pomoc narzeczonej. jak podciągałem się sam 5 razy to ona pomagał mi dobić do 12 powtórzeń lekko trzymając moje nogi i pchając ku górze. teraz sam podciągam sie już sam i myślę o dokładaniu ciężaru podczas podciągania. Jak nie masz partnera trenigowego to może spróbuj czasem podciągania z gumą żeby zwiększyć liczbę powtórzeń lub zamiast podciągania daj czasem przyciąganie drążka do klatki na wyciągu. No i pozostaje się uzbroić w cierpliwość
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Podwieszaj ciężar do pasa i rób 5 powtórzeń.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 76 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1869
Ale podwieszać tak by zrobić te 5 powtórzeń czy może być np. Mniejszy ciężar ale żeby w tych 3 seriach była ta sama liczba powtórzeń ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
A tak w ogóle w jaki sposób ćwiczyłeś że doszedłeś do samej możliwości podciągania się ? Maszyna, pomoc osoby trzeciej czy coś innego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Jak dla mnie dokladnie ciężaru przy max 6 powtórzeniach bez niego to pomyłka. Ćwicz dalej i odżywiaj się prawidłowo jeżeli będziesz cierpliwy to ruszy to podciąganie. Ja zaczynając trenować podciągałem się z 8-9 razy obecnie coś ponad 20. Żadnych eksperymentów nie robiłem po prostu trening. Możesz jednak wypróbować coś takiego, że jak masz w domu drążek czy coś to za każdym razem jak przechodzisz obok czy coś to podciągasz się 1 czy dwa razy i tak codziennie za kazdym razem jak przechodzisz ;p
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 76 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1869
Sam samodzielnie , samymi negatywami , potem znalazłem dędke od rowera i robila mi za gumę xd ale zgubiłem po tygodniu :d

Mam taką możliwość ale co wtedy z treningiem normalnym na siłowni , odpuszczać tamten drążek ?


Zmieniony przez - Obi23 w dniu 2016-09-21 18:31:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
też jestem przeciwnikiem dokładani ciężaru dopóki nie dobije do tych powiedzmy 12. drążek bym kupił tylko rezerwowo jakbyś nie mógł iść na siłkę i tam zrobić. Plecy potrzebują czasu na regeneracje może je przetrenowałeś ? Ja tak jak wspominałem robiłbym na twoim miejscu to 5 powtórzeń a potem brał gumę i próbował jeszcze parę razy. Wiem po sobie że ta metoda działa :D Ostatni w Lidlu kupiłem taką gumę za 30 zł. wiadomo że nie jakaś super jakoś jak te co za stówę ale działa :P Jeśli masz na siłce taką maszynkę co pomaga się podciągać to możesz z niej korzystać. Czyli najpierw bez pomocy a potem parę podciągnięć z nią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Siłę robi się w niskim zakresie powtórzeń, a nie przy 12. Ja od zawsze dokładałem, a teraz szerokim nachwytem bez obciążenia podciągnę się pewnie z 25-30 razy (musiałbym sprawdzić).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SILNE Działanie androgenne

Następny temat

Nierównomierny wierzchołek bicepsa

WHEY premium