SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

biceps - masa (zastój i brak postępów)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 659
Trenowałem na siłowni około 3 lata z przerwami(mam prawie 18lat za 6miechów), jestem zadowolony z treningów i efektów, ale nie podoba mi się biceps. Siła mi rośnie nadal, do treningów po przerwie wróciłem miesiąc temu, wcześniej kilkumisięczna przerwa. Nie jestem zadowolony z bicepsów, ponieważ przez rok intensywnych ćwiczeń powiększyły się o około 1,5cm. Teraz po dokładnym zmierzeniu 32cm(wyraźny mięsień bez tłuszczu). Wydaje mi się, że genetyke mam odpowiednią. Masy nabieram, nie jestem tłusty, sucha masa mięśniowa, brzuch wyrzeźbiony, dieta nie zawsze. Czy możliwe jest 3cm w 1-1,5roku ????? Oczywiście bez odzywek i supli .
-------------------------------------------------------
Bieceps robię 1x w tygodniu, zależy mi na wzroście bicepsów.
-podnoszenie sztangi na stojąco 4 x 12-10-10-8- prog. (na ostatnią serię 30kg)
-młotkowe 8-8-8 stały ciężar
-modlitewnik 10-8-6 progresja
-------------------------------------
Te ćwiczenia wykonuję od niedawna, nie chcę żeby te 6 miesięcy ćwiczeń takimi ćwiczeniami mnie rozczarowało. Postanowiłem sobie dojść do 35cm bez wspomagaczy. Proszę o jakieś porady, ewentualnie o jakieś inne ćwiczenia, lub zmiana tych./
-----------------------------
185cm 80kg
==============
Jeszcze dużo biegam, ma to wpływ na wzrost mięśni ????
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Primo:Jak długo jedziesz tym treningiem? Może zastój spowodowany jest tym, że do mięśni nie dociera nowy bodziec?
Secundo:Radziłbym zwiększyc liczbę ruchów w serii kosztem ciężaru.
Tertio:Dieta i odpowiednia regeneracja jest?
Quarto: być może przetrenowanie.

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2007-03-23 23:20:33

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 109 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1534
Masz 32 cm w łapie po 3 latach ćwiczeń? Pewnie źle mierzysz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
hmm możliwa jest , ale musi byc dobra dieta i trening , duzo biała , cwicz bicka 2 razy w tydniu bo to mała partia i szybko sie zregeneruje , sprobuj dolozyc np zgięcia ramion ze sztanglami siedząc na łąwce skośnej , i może jeszcze w oparciu łokcia o kolano sztangielką , ewentualnie sproboj jeszcze pompe robic ze 4 serie na mniejszych obciazeniach pod koniec treningu na max ilosc powtorzen , mnie pompa w bic bardzo szła ;]

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 145 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3761
ty masz w bicu po 3 latach 32 to ja mam po 5,5 miesiaca od ilu zaczynales:>

Nie udawaj nikogo większego lepszego bo u chłopakow mozesz szybko stracic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 659
Zaczynałem od 27cm, a te 3 lata to nie były intensywne, miałem duże przerwy czasami 4miesiące, można powiedzieć , że trening intensywny miałem przez 1-1,5roku. Na początku z powodu braku sprzętu był trening taki przygotowawczy cos typu ACT.
-------------------
Jak ćwiczyć 2x w tygodniu to jakie wykonywać ćwiczenia?? ile serii? i z jakim obciążeniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 659
Wcześnej biceps ćwiczyłem 1x w tygodniu i wykonywałem 3serie na modlitewniku(tylko) . Stosowałem progresje w jednej serii nie robiłem więcej jak 10 powtórzeń . Najczęściej 10-8-6 lub 10-10-10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 296 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4291
no to sam odpowiedziałeś na swoje pytanie;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2701
jeśli chcesz żeby biceps ci sie ruszył to przedewszystkim ćwicz 2 razy w tygodniu co jakieś 3dni. jeśli masz 32 w bicu imachasz 30 kg sztangą to wątpie w dobrą technike tego ćwiczenia:'-(. jeśli chcesz zwiększyć mase bicka to technika jest numerem 1!!!!! ciężar za duży spowoduje luki w technice bujanie itp. pamiętaj czysty kontrolowany ruch bez machania ciałem pracuje sam biceps!!!!!!! jakieś 8-10 powtórzeń w serii. na końcu treningu rób 2 serie na spompowanie mięśnia 50% CM aż mięśnie będą piekły nie do wytrzymania. bardzo ważne żeby po treningu spożywać białko i węgle!!! fajne plany na bicka znajdziesz w dziale trening poszukaj tylko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Trenowałem na siłowni około 3 lata z przerwami - jak to pieknie brzmi... I co dalej? Prawie 3 lata, ale prawie robi wielka roznice. Skup sie na rzeczach waznych, na treningu, a nie co, gdzie i ile...

Tu masz odpowiedz, co do bicepsu... https://www.sfd.pl/łapa-t323413.html#post10

Co do kolejnosci cwiczen -
1. Modlitewnik;
2. Pozostale dwa.

- srednio co 4-5 tygodnie, zmieniamy rodzaje cwiczen na dana partie. Po co? Co by się gnidy za szybko nie przyzwyczaiły. Trzeba stymulować, a nie przyzwyczajać. Stymulacja powoduje wzrost, a nie stagnacja.

Bieganie nie powoduje wzrostu miesni. Moze powodowac wzrost spalania tkanki tluszczowej. Na pewno powoduje wzrost wydolnosci.

PORADA: Chcesz byc duzy - czytaj, poglebiaj wiedze. Silownia to nie Kolchoz, gdzie ilosc sie liczy, a jakosc psy zra na podworku. Silownia to sztuka. Od ciebie zalezy, jaki bedzie jej poziom.Czy wazniejsze bedzie ile cm, czy kilogramow, czy raczej zachowane wladciwe proporcje i jakosc miesni.

Zmieniony przez - x-ray w dniu 2007-03-31 06:01:10
1

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 384 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19207
j/w, możesz jeszcze spróbować s.s.

Upór w dążeniu do celu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co polecacie mojej siostrze?

Następny temat

Przepuklina ??

WHEY premium