SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do formy po latach

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3439

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 148
Witam wszystkich serdecznie! ma do was takie pytanko. Powiedzcie mi prosze czy jest tu ktos kto wrocil do formy po kilku latach? czy w ogole jest to mozliwe? jak dlugo potrzebowaliscie na powrot do formy?
chodzi mi o to ze dzis jestem zdychany wchodzac na 2 pietro po schodach, moj bf to ponad 35%, z sily to zal mowic ale na lawce cisne ledwo 70kg a waze w tym momecie ponad 126kg, no lipa straszna... a kiedys bylo inaczej...
zaczolem trenowac w wieku 13 lan podnoszenie ciezarow, pozniej zaczelo sie pakowanie i boks... w wieku 16 lat nie wyobrazalem sobie zycia bez silki i treningu
w wieku 17 lal wyciskalem 190kg na lawce, wazylem 105kg, lapa 56 bf wtedy mnie nie interesowal, treningi codzienne po 2-3 godziny robilem, cardio w kazdej sesji.. wszystko skonczylo sie w wieku 20 lat, wtedy wyjechalem do uk skupilem sie na pracy, zalozylem rodzine i tak polecialo to 9 lat zapuszczania siebie, bylem jak maszyna a teraz jestem taki tatusiek zatluszczony:( chce to zmienic powiedzcie czy uwazacie czy to mozliwe w ogole?
sorki za chaotyczny opis ale chcialem to przedstawic jak najbardziej obrazowo
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
@Domer - również0 od dość dawna nie wyciskałem na płaskiej. :)
Sprawność fizyczna to szeroko pojęte znacznie.

Jeśli nie chcesz być powerlifterem to nie ma co aż tak się puszyć na wyniki siłowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9054 Napisanych postów 82737 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699782
Pytasz czy co jest możliwe ? Ruszaj dupsko i wracaj do treningów . Pół roku i efekty będą się pojawiać .
...
Napisał(a)
Usunięty przez flex1976 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
To co było kiedyś jest nieaktualne.
Nie ma nad czym deliberować tylko zmienić nawyki żywieniowe i zacząć dbać o siebie.

Przecież nie jesteś obłożnie chory, dlaczego miałoby być to niemożliwe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Wrócić ciężko będzie tylko pamiętaj że wtedy byłeś młodszy ( inne hormony ) , próbuj nikt tu Ci nie powie .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Jedno jest pewne. Jak nie zmienisz swoich nawyków żywieniowych i nie wprowadzisz aktywności, to nie tylko sylwetka będzie coraz gorsza, ale też podupadnissz na zdrowiu. Wybór więc jest dość prosty. Nie ma co się zastanawiać, tylko działać.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trudno będzie wrócić do formy i kg, które wyciskałeś wcześniej. Różnica pomiędzy np 20, 30 a 40latkiem jest - widzę to po sobie. Na przykład jako 40latek wyciskam na ławce leżąc jakieś 30-40% (!?) tego, co wyciskałem jako 30latek. Inaczej też jest z bf w wieku 20, 30 a 40lat. Ale mając Twój bf=35% to od razu bym się za siebie brał. Mnie 18-20% wkur... a co dopiero 35%. Nic tylko ruszać 4 litery i jazda na siłkę tatusiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Ja np. widzę poprawę w każdym elemencie, teraz gdy mam 34 lata a gdy miałem około 20. Kwestia podejścia do diety i aktywności a niekoniecznie wieku.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pogadamy jak będziesz miał 45 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
domer
Ja np. widzę poprawę w każdym elemencie, teraz gdy mam 34 lata a gdy miałem około 20. Kwestia podejścia do diety i aktywności a niekoniecznie wieku.
mam tak samo. Nigdy w życiu nie czułem się lepiej i nigdy nie mialem lepszej formy jak teraz A mam prawie 38 lat. Najważniejsze żeby dorosnąć do kilku spraw bo za.małolata za dużo pokus i szaleństw krzyzowalo różne ambitne plany. No i nie ukrywajmy ze łatwiej komponuje się dietę i suple jak się samemu mieszka gotuje i zarabia na wszystko . Choć praca dzieci żona i obowiązki też ograniczają okropnie głównie czas

Co do autora. Tu nie ma o czym myśleć . Nie jesteś chory obloznie więc trzeba wstać i działać. Mi kopa do działania dała operacja i pobyt w szpitalu :)


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2017-06-01 09:17:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
@monkey - nie wyglądasz na 38 lat, dałbym Ci mniej :)

Oczywistym faktem jest, że ponad pewny wiek gosp.hormonalna pracuje inaczej niż wcześniej bowiem to nie powinno stanowić żadnych ograniczeń, gdyż mimo wszystko można dbać o swoje zdrowie jak i sylwetkę niezależnie od wieku. Generalnie w tym przypadku bardziej chodzi o aspekt psychiczny, niż wiek. Ja mam 23 lat i rozwijam swoją wiedzę maksymalnie jak się da i myślę, że zmierzam ku dobremu. Osobiście nie mam żadnych pokus które by mnie odciągnęły od mojego celu, gdyż dietetyka to moja pasja jak i sporty sylwetkowe.

A czy wyciskanie dużych kilogramów na ławeczce jest jedynym wyznacznikiem dobrej kondycji fizycznej?
Odpowiedź brzmi: z pewnością nie.



Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-01 10:02:29

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-01 10:03:22
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szybkie pytanie odnośnie diety

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium