SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potreningowy - czy ujdzie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2008

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 608 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6208
Po treningu to węgle szybko przyswajalne i dawka białka duża.

Moja propozycja :

Szybko po treningu banan potem puszka tuńczyka na ciemnym pieczywie (tak raz w tyg nie więcej) bądź omlet lub jajecznica albo kurak.

Według mnie nie powinno się po treningu łączyć tłuszczy z białkiem bo spowalniają one jego przyswajanie. Co innego przed snem, wtedy bym radził nawet dodać np oliwy do białka żeby jak najdłużej się przyswajało przez noc i jak najkrótszy okres kataboliczny.

"Po dzikich, wolnych wilkach zostały tylko sny
Nie krzykną już "obława", nie będzie żadnej walki
Bo nie ma więcej wilków, zostały tylko psy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
ZO4

Szybko po treningu banan potem puszka tuńczyka na ciemnym pieczywie (tak raz w tyg nie więcej) bądź omlet lub jajecznica albo kurak.



Z bananem to rozumiem ale do tego wypadało by dodać właśnie białka a problem polega na tym że nie mam za dużo kasy i chyba tuńczyk to jest najtańsza opcja. Domyślam się że nie za często tuńczyka ze względu na rtęć zawartą w puszcze tak? Piszesz omlet lub jajecznica ale tu z kolei są tłuszcze i znowu białko sie zesra a nie przyswoi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 608 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6208
Tak rtęć.

Co do omleta to poszukaj sobie takiego pojemnika żebyś mógł go robić w mikrofali. Unikniesz patelni a koszt całkiem mały.

"Po dzikich, wolnych wilkach zostały tylko sny
Nie krzykną już "obława", nie będzie żadnej walki
Bo nie ma więcej wilków, zostały tylko psy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
Dzięki za rady.
Wybiore się dzisiaj do hipermarketu i zobacze na mięsa może co sie znajdzie nie za drogo bo rozumiem że np. szynka z indyka lub coś w tym stylu wchodzi w gre?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 903 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29166
z tego co sie orientuje w cenach to tunczyk nie jest tani

"Klękam tylko przed bogiem a tu go nie widzę"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 636 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27194
dokładnie j/w mięso z piersi kurczaka wyjdzie Ci o wiele taniej

Pomogłem? PRZYZNAJ SOGA :D !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Panowie albo mi się wydaje albo połowę z tych 40 gram białka jego organizm wchłonie a resztę wysra za przeproszeniem.

Autorze zaczynasz dopiero przygodę z dietą?? jeśli tak to na razie proponuję nie bilansować od razu diety tylko zacznij się zdrowo odżywiać i wprowadzaj do swojego dnia regularne posiłki z czasem zwiększając ich liczbę oraz jakość i ilość pokarmu bo jak zaczniesz od 0 traktować to tak poważnie to nie wytrzymasz chłopie nawet miesiąca, zamiast jeść będziesz walczył z pokarmem.
Ja też to przerabiam aktualnie i wdrażam powoli wszystko . Mój organizm wariował przy nadmiarze takiej ilości pokarmu oraz o tak systematycznych porach naciągało mnie a jedzenie było katorgą. Zaczynam delikatnie i jest już coraz lepiej. Wdrażaj systematycznie wszystko i będzie dobrze. A tak na przyszłość to nie sugeruj się planami kupionymi od jakichś dietetyków tylko poczytaj forum. No i właśnie --> czytaj i to sporo ale nie kombinuj za wiele żeby cię to nie przerosło. Lepiej nie wiedzieć wszystkiego a mimo to iść do przodu a kiedy zaznajomisz się i przyzwyczaisz do wszystkiego zacznij szukać ale nie nachalnie i zmieniaj jadłospisy, baw się jedzeniem.

pozdrawiam

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
Początki to to nie są napewno z tym że dietke miałem kiedyś. A i temat jest o potreningowym stąd nie wiem czemu mowa o całokształcie diety. Kupuje na dniach Carbonoxa z Olimpu i to zamierzam łykać po treningu + jakieś białko najprawdopodobniej szynka z indyka i myśle że będzie dobrze. Ofc dziękuje za wszystkie wypowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 7582 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16667
lipa a nie taki posilek ;/

Być jak Steven !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba.

Następny temat

Pytanko.

WHEY premium