SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada>pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 955

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
Witam,
mam 26 lat, chcę zacząć swoją przygodę z siłownią.

Mam parę pytań, ale zacznijmy od tego:
Waga: 75
BF: 18,7%
BW: 55,8%
BM: 42,5%
Chciałbym przytyć do max 80 kg, następnie redukcja.
-Teraz moje pytania jakiego rodzaju zestaw ćwiczeń powinienem robić?
Zacząć ogólnorozwojowy trening a następnie przejść do FBW? (tak słyszałem, ale porady chce usłyszeć od bardziej doświadczonych kolegów z forum)
-Drugie pytanie, dieta jest bardzo ważna, ale czy nie wystarczy zaprzestać jeść "śmieciowego jedzenia", ograniczyć tłuszcze, wzbogacić się w łatwo przyswajane węglowodany, "dobre" tłuszcze oraz w miarę regularnie się żywić?? Może coś pominąłem poprawcie mnie proszę

- Jakie suplementy na początek? Ponoć wystarczy kreatyna, odżywka białkowa oraz bcaa
Ja wybrałem z internetu:
-monohydrat kreatyny (podobno dobrze przyswajalna i trzeba pić dużo wody)
- HI TEC WHEY C-6 (dobra odżywka białkowa w której jest również bcaa, tylko nie wiem czy jest go w niej na tyle dużo)
- Może jakieś witaminy polecicie? czy to zbędne?

Jestem w tym zielony, także jak wypisałem jakieś głupoty to proszę poprawcie mnie.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Co do treningu proponuję zajrzeć na https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html  , na samym początku raczej suplementy bym Sb odpuścił chyba, że z diety by ci brakowało białka to można by było dorzucić. Co do witamin fajnie ekonomicznie wychodzą te: https://sklep.sfd.pl/Olimp_Vita-Min_Multiple_Sport-opis864.html 

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 64 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 912
Wg mnie nie trzeba mieć dopiętej diety na ostatni guzik, ja nie mam. Nie jem słodyczy​, nie pije alkoholu, czasem zjem coś na miescie. Musisz po prostu jeść to co najistotniejsze​: ryż, kasza, makaron, owsianka, orzechy, mięsko, warzywa, owoce. Możesz kupić sobie bialko, to z SFD wystarczy. Dzięki niemu będziesz mógł robić sobie jakieś fajne desery. Na początku możesz wykonywać FBW, a po 2 miesiącach przejść na split. W sumie nie jest to odgórnie podyktowane. Początek spokojny, by ciało poczuło ciężary, choć zwiększaj ciężar co serię, co tydzień dodawaj kilogramów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 299
Dla początkującego FBW jest dobrą opcją.
Moim zdaniem dobrze by było jakbyś dużo ćwiczył z ciężarem własnego ciała, tj. podciąganie na drążku, pompki na poręczach, pompki odwrotne na triceps itp. o ile oczywiście jesteś w stanie je wykonywać.
Raczej unikaj maszyn i ćwiczeń izolowanych.



Zmieniony przez - szymek6786 w dniu 2017-04-04 22:08:21

Zmieniony przez - szymek6786 w dniu 2017-04-04 22:08:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
1. Zacznij od FBW, które znajdziesz w podwieszonych tematach.
2. Oprócz tego należałoby obliczyć swoje zapotrzebowanie kcal i okreslić bilans w ciągu dnia, by dostarczać tyle ile organizm potrzebuje.
3.Suplementy nie potrzebne.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

priorytet na dół ciała

Następny temat

Senność po treningu

WHEY premium