SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Senność po treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 541

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 42 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33
Chciałbym poradzić się mądrych i doświadczonych. Dwa lata temu schudłem 55 kg w pół roku. Nie mam żadnego efektu jojo bo znalazłem do siebie klucz jak wagę w 100% kontrolować. Dziś ważę 76 kg przy wzroście 180. Śmiało mogę dziś powiedzieć że jestem wysportowanym gościem. Trenuje we własnym zakresie chcąc znaleźć i tu do siebie klucz w kwestii budowania masy mięśniowej i mam problem.
Podczas treningu (pod koniec) i po czuje ogromną senność. Inni rano idą na trening i daje on im kopa, energię na cały dzień. A u mnie odwrotnie. Sam trening nie otwiera mi endorfin w mózgu. Ćwiczę bo chce choć trochę nabrać fajniejszej sylwetki a niekoniecznie to lubię.
Czego może brakować mi w diecie? Czy są jakieś suplementy na endorfiny, energię? Biorę tylko BCAA ( z nim i bez niego tak samo się czuje). Kawy pije 2-3 rano codziennie ale kawa też nigdy mnie nie pubudzala. Jak przedobrze kawę lub czasem energetyka to mam stan poddenerwowania + senność! Czy ktoś może ma podobne doświadczenie, podobnie reaguje i podzielilby się swoimi doświadczeniami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518

Senność może wynikać z różnych przyczyn. Przede wszystkim ze zmęczenia, jeśli dajesz na treningu z siebie 100% i faktycznie działasz na wysokich obrotach może się okazać, że po prostu zmęczenie daje się we znaki po zakończonym treningu siłowym i organizm manifestuje tak zmęczenie.

Ponad to wraz z przebiegiem treningu siłowego spada nam poziom cukru we krwi co może dawać podobne odczucia zmęczenia i senności. Dlatego tak istotna jest dobrze zbilansowana i dostosowana do naszych potrzeb dieta, która zapewni stały dopływ energii. Warto eksperymentować i zwracać uwagę na to co jemy i czasem zmienić źródło węglowodanów z prostych na bardziej złożone.
A dodatkowo warto sprawdzić czy jemy odpowiednie ilości jedzenia więc warto zrewidować dietę.

Kolejna rzecz to zbyt niskie nawodnienie organizmu lub zbyt szybkie tracenie płynów wraz z elektrolitami. Jeśli pijemy dużo napojów moczopędnych to automatycznie się pozbywamy dużo płynów.

Warto się nad taką sytuacją pochylić zwłaszcza jeśli trwa od jakiegoś czasu bo wiadomo, że pojedyncze przypadki mogą się zdarzać ale nie może nam takie uczucie senności towarzyszyć cały czas.

Polecamy również: Senność po treningu - co może oznaczać i skąd się bierze?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-10-12 16:48:36

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Wklej swój jadłospis w postaci zrzutu z kalkulatora kcal na potreningu.pl.

Może jesteś po prostu przemęczony ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 357 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15996
Prawdopodopnie cukier Ci spada. Ogranicz kawe, stymulanty. weglowodany proste zamien na zlozone


Zmieniony przez - BANanana w dniu 03.04.2017 17:23:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porada>pomoc

Następny temat

unoszenie hantli bokiem

WHEY premium