SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w treningu na mase/ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 960
Witam:) Mam pytanie do osób, bardziej doświadczonych ode mnie. Od pewnego czasu czytam to forum i wpadłem w lekką konsternację. Ustalając sobie plan treningowy korzystałem z ,,Atlasu ćwiczeń" gdzie napisane było, że należy wykonywać 12-16 serii na grupy mięśni dużych i 9-12 na mięśnie mniejsze. Co do liczby powtórzeń było wspomniane 12-6 (w wielu ćwiczeniach robię właśnie taką progresję 12, 10, 8, 6, przy liczbie serii 12 bądź 16). Po przeczytaniu niektórych tematów i postów na forum zauważyłem, że niektórzy radzą wykonywać mniejszą ilość serii i powtórzeń. Dlatego jestem trochę zmieszany...dodam jeszcze tylko, że na takim planie od czerwca zrobiłem 14 kg masy (obecnie 91) i duże efekty wizualne nie zażywając suplementów i bez diety (starałem się tylko selekcjonować pokarmy). Proszę o dobrą radę czy mam pozostać przy tym, czy zmienić. Pozdrawiam

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 91

Wzrost: 185

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 8 miesięcy

Uprawiane inne sporty: kick-boxing

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): TAK

Dieta: BRAK

Przeciwskaznania medyczne: BRAK

Zażywane suplementy: BRAK

Zmieniony przez - Cycu1946 w dniu 2010-01-26 23:46:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
dopracuj diete i puki rosnie nie zmieniaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 899
Może przez pomyłkę widziałeś posty z planami FBW i porównałeś to do swojego splia(bo w Atlasie Ćwiczeń są podane wskazówki do splita więc wnioskuje, że właśnie taki trening masz), a w FBW jest mniej serii. Co do powtórzeń to 12-6 pow. jest odpowiednią liczbą pow. na mase. Mniej powtórzeń daje większą siłe. Skoro są efekty to ćwicz dalej takim planem jaki masz poprostu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzeźbę dla 15latka z hantlami!

Następny temat

"Kurza Klatka" o co w tym wszystkim chodzi?

WHEY premium