SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w redukcji

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 678
Witam :) Jestem tu nowa, więc wybaczcie głupie pytania i brak wiedzy na temat zdrowej redukcji. Jestem 17 letnią dziewczyną, która ma już za sobą 2 próby odchudzania. Pierwsza była bardzo niezdrowa. Przez nią straciłam okres i zaczęły mi wypadać włosy. Schudłam wtedy ok. 15 kg, ale po jej zakończeniu, zaczęłam się obżerać i znowu przytyłam. Potem zaczęłam redukcję drugi raz. Wydawało mi się, że robię to lepiej, ale jednak nie. Znów wypadają mi włosy i nie mam okresu. Schudłam jakieś 8 kg. Obecnie ważę 54 kg przy 157 cm wzrostu. Zatrzymałam redukcję na jakiś czas, bo chcę wszystko 'uregulować'. Po za tym przestałam już chudnąć na mojej 'diecie'. Obecnie jem ok. 1800-1900 kcal i czuję, że jest mnie coraz mniej. Co radzicie zrobić? Jak zatrzymać się na tej wadze i nie przytyć? Po jakim czasie wrócić do redukcji? I jak powinna ona wyglądać w moim przypadku?

Teraz opiszę moje odżywianie w czasie diety. Na śniadanie jadałam zwykle owsianke (4 łyżki płatków, 200 g jogurtu naturalnego) z jakimś jabłkiem i łyżką orzechów. W szkole zawsze grahamka z masłem, serem/szynką i ogórkiem/rzodkiewką. Na obiad zwykle pół piersi z kurczaka, 2/3 ziemniaki z masłem, kiszona kapusta. Ok. 19 ćwiczyłam (3 razy w tygodniu) (rower albo jakieś ćwiczenia z Mel B), więc na kolacje jadłam zwykle serek wiejski i jabłko.

Jeśli chodzi o obecne odżywianie, to staram się nie schodzić poniżej 1700 kcal i 50 g tłuszczu. Przyznam, że na węglowodany i białko nie zwracam już tak uwagi. Niestety bardzo często mam dni w których nie trzymam się diety. Jem wtedy w granicach 3000 kcal. Dalej ćwiczę 3 razy w tygodniu. Bardzo często są to po prostu 2 godziny jazdy na rowerze niezbyt szybkim tempem. Czasami zamiast tego wybieram jakiś trening z 'Fitnessblender'. Chciałabym zacząć jakieś treningi z obciążeniem. Co polecacie? Mam regulowane hantle, póki co nie chcę kupować nowego sprzętu.

Poniżej moje zdjęcia. Robione jakieś 2 godziny po śniadaniu. Prawdopodobnie mam dość mało mięśni, bo z bmi ok. 22 chyba powinno być lepiej.


Jeśli do udzielenia mi informacji będą potrzebne inne dane, to proszę zadawać pytania. Chętnie odpowiem :)







Zmieniony przez - Imperfect1997 w dniu 2014-07-18 10:40:50




Zmieniony przez - Imperfect1997 w dniu 2014-07-18 11:08:21




Zmieniony przez - Imperfect1997 w dniu 2014-07-18 11:09:29




Zmieniony przez - Imperfect1997 w dniu 2014-07-18 11:10:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
tak na prawde z twoim małym doświadczeniem dobrze by było bys ćwiczyła na siłowni, nie masz takiej możliwości?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 678
Jeśli chodzi o mnie to bardzo bym chciała. Niestety nie dostanę na to pieniędzy od rodziców. Z tego powodu wolałabym wykonywać jakiś konkretny trening w domu. Chciałabym żeby ktoś pomógł mi go rozpisać. Ewentualnie mogę ćwiczyć coś co jest dostępne na youtube, czy na innych stronach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
szkoda, bo wiesz , można w domu cos tam robić, ale technika jest ważna, poza tym najwyraźniej już sobie wiele rzeczy spartoliłaś w swoim wyglądzie i zdrowiu, tego sie tak łatwo nie poprawia. No miałaś pecha u ciebie raz starczył by sobie zrobić kuku na całe życie.
Skup sie na jakości diety teraz 1800kcal ok, możesz chodzic biegać jak masz możliwość wpisz diete w arkusz, musisz jeśc zdrowo, dobrze by było jakbyś dała radę jeść zdrowo nie licząc, ale 3tys kalorii to nie jest na pewno zdrowe, i świadczy o zapędach bulimicznych . Na razie naucz sie jeść, i pisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 678
Wiem o tym. Na szczęście zmądrzałam i postanowiłam poradzić się kogoś, kto się zna :) W takim razie będę jeść te 1800 kcal, a potem coraz więcej. Tylko do ilu dojść?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 678
Wczorajsze menu wyglądało tak: http://www.ilewazy.pl/dziennik/mojeprodukty/341919 Niestety był to jeden z tych gorszych dni diety, bo zjadłam też loda w rożku i 2 plasterki rolady lodowej, tylko nie dodałam już tego do kalkulatora :( Normalnie menu jest podobne, tylko nie ma już tej 'przekąski'.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 678
Chciałabym jeszcze zapytać, czy mogę znaleźć tu gdzieś na forum jakiś dobry trening? Albo jakieś wskazówki jak go ułożyć? Mam do dyspozycji tylko hantle, a plany treningowe, które udało mi się tu znaleźć niestety uwzględniają też inny sprzęt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 678
Dziękuję bardzo :) Zaraz biorę się za czytanie! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 678
Wstawiam dzisiejszą 'miskę' do oceny.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenia na VMO

Następny temat

jaki trening, gdzie piękne ciało jest skutkiem ubocznym?

WHEY premium