SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w ocenie diety redukcjyjnej ( zrzut diety )

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2552

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15368
Płeć : Męszczyzna

Wiek : 23

Waga : 77

Wzrost : 174

Cel treningowy : - osiągnięcie zadowalającej wagi i sylwetki

Staż treningowy na siłowni : trenuje 3 lata z przerwami
Uprawiane inne sporty : - brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : sprzęt na siłowni czyli full.

Dieta : jest

Przeciwskazania medyczne : - brak

Zażywane suplementy : kreatyna jabłczan cm3 10gr w dni siłowe i 5 gr w dni aerobowe , vitargo po treningu.


Zakładam tutaj temat bo nikt nie chciał odpisac mi na moje pytanie w dziale odchudzanie moze ktos tutaj sie wypowie mam taka nadzieje.
A wiec jechałem na podobnej diecie z bilansem mniej wiecej na zero ale od pewnego czasu mam zastój w postępach , zmieniałem juz intensywnosc aerobow , trening siłowy itd ale nic nie pomogło , zamieniłem trening aerobowy na trening hiit w dni bez siłowni i obciołem kalorie i chciałbym zeby ktos sie wypowiedział czy tak to moze wygladac , pracuje na 3 zmiany i opracowałem rozkład posiłkow własnie na kazda zmiane , wiadomo ze bede zmieniac produkt nie bede jadł cały tydzien schabu czy kurczaka , bede zamieniac np raz czy 2 razy w tyg karkowka wieprzowa , piers z indyka itd . tabele sa wklejone kolejno 1 - praca na rano , 2 - prace na południe i 3 - praca na noc. dzieki jezeli ktos sie wypowie. Aha olej lniany to nie jest posiłek czy orzechy włoskie po prostu nie miałem gdzie dac rzechy czy olej i dałem je o ktorej bede pił olej czy jadł orzechy zeby je uwzglednic.







1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15368
Czyli wywalic vitargo i bialko po treningach ? I czy lepszym zrodlem wegli na noc beda truskawki niz ryz czy ziemniaki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 188 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2762
jakie masz BMR?

na pierwszy rzut oka wg mnie trochę dużo tłuszczów, sam jestem na redukcji w podobnej obecnie wadze
opisz krótko redukcję, na ilu kcal zaczynałeś, ile zrzucałeś fatu i jak inne wymiary (pas, biceps)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15368
A wiec tak zaczynałem na 3100 kcal , ile fatu zrzuciłem naprawde nie wiem bo nie obliczałem bf na poczatku ale kiedy zaczynałem to miałem lekko ponad 80 kilo teraz jest 76,5 - 77 tak sie wacha , w pasie obecnie mam 91 cm , biceps 33 cm. Dodam ze tak rece nogi sa chude itd tylko brzuchal mam straszny a najlepsze jest to ze w ogole nie pije ani piwa ani wodki nic bo koneserem alko nie jestem wiec brzucha od piwa nie mam.

Obliczyłem BMR na potreningu.pl :


Współczynnik BMR 1840.56
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3174.97
Węglowodany 55% 1746.23kcal = 436.56gram
Białko 15%% 476.25kcal = 119.06gram
Tluszcz 30% 952.49kcal = 105.83gram
Zmieniony przez - czuczen w dniu 2013-06-09 11:08:38

Zmieniony przez - czuczen w dniu 2013-06-09 11:17:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 188 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2762
ile tygodni byłeś na 3100kcal?
ile przez ten czas poleciałeś w pasie?
ile planujesz treningów siłowych w tygodniu?
czy planujesz aeroby?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2037 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17417
wg mnie totalnym absurdem jest jeden posiłek składający się z samych tłuszczy , nie wiem co on ma na celu , ale jednak dodałbym te tłuszcze do jakiegoś normalnego posiłku albo rozdielił na kilka innych :) . Trzymałbym się jednak standardowych wytycznych , czyli 5-7posiłków ,odstęp 2.5-3.5h i mniej więcej taki sam bilans b/t/w , z wyjątkiem śniadania ,które może być ciut bardziej kaloryczne :)

Jak pomogłem to podziękuj . !
Jak nie to pytaj .!

" Madrym jest ten ktory umie przyznac sie do własnej głupoty"



TEST FITMAX Fire Fit podsumowanie str.6 : http://www.sfd.pl/TEST_Fire_Fit__Cyborg69-t860618.html?pow=tak&userid=304292#post5.

http://www.sfd.pl/Cyborg69_,_będzie_sie_działo_!_-t948969.html - MÓJ DZIENNIK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15368
jakies 5 tyg byłem na 3100 , siłowo cwicze 3 razy w tyg i jechałem aeroby po siłowym około 40 min i w sobote a niedziele odpoczynek , zmieniłem na hiit bo jakos mi było słabo strasznie po tych aerobach i takim wysiłku nie miałem siły , byłem ospały itd obnizyłem kcal i wskoczyłem na hiit , robie go od kilku dni w dni bez siłowni i wszystko mineło. Wrzuciłem diete do oceny tutaj zeby sie przekonac czy wszystko dobrze rozpisałem , straciłem w pasie koło 4 cm , jak juz wspomniałem to olej i orzechy daje luzno tak o bo nie mam ich kiedy dac np kiedy pracuje na nocke to wstaje i jem przed treningowy a przed treningiem czytałem zeby nie dawac tłuszczu bo wiadomo , po treningu tez , pozniej daje masło oliwe , wiec olej lniany pije miedzy posiłkami i orzechy tak samo wcinam np kiedy jade do pracy.

Zmieniony przez - czuczen w dniu 2013-06-09 15:28:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 188 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2762
mogę coś zaproponować, od jutra wskocz sobie na 2240 kcal (180g białka, 200g węgli i 80 tłuszczów).
zobaczy się, co z tego wyjdzie po 1-2 tygodniach.

bazując na produktach, które wymieniłeś, spróbuj ułożyć dietę 5-6 posiłkową, chyba że zdecydujesz się na dietę IF (Intermittent Fasting). Jeśli nic o niej nie wiesz, to tradycyjnie 5-6 posiłków.
Uwzględnij w niej punkty (sorry za brak logicznej kolejności):
- dodaj do menu płatki owsiane górskie
- zrezygnuj z przekąsek tłuszczowych osobno (orzechy włoskie można dodać do posiłku, jak brakuje dobrych tłuszczów)
- zrezygnuj ze smalcu, smaż na 5ml oliwy lub oleju ryżowego
- przed i po treningu posiłek pełnowartościowy białko + węgiel
- do twarogu dodajesz max 10-15ml oleju (wyjdzie Ci z bilansu dnia ile dokładnie, by uzupełnić te 80g)
- posiłkiem przedtreningowym na 2 zmianie (co jest jednocześnie śniadaniem z tego co widzę) może równie dobrze być placek owsiany (2-3 jajka ew. białka, płatki owsiane (przepis na forum).

Opracuj na razie takie podstawowe menu, nie musi być na każdą zmianę, ponieważ posiłki będą się powtarzać (przed i po treningu, kolacja). Opracuj tak aby zgadzały się makroskładniki.
Napisz też swoje uwagi, bez czego nie wyobrażasz sobie diety. Może ten smalec musisz jeść, bo go strasznie lubisz ;)
Może coś byś chciał włączyć do diety a nie wiesz, gdzie umieścić.

I wtedy będzie już łatwiej o dobry plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15368
Smalcu wcale nie musze jesc , daje go do smazenia miesa bo z tego co wyczytałem to oliwa z oliwek sie nie nadaje do smazenia , dlatego go uwzgledniłem w diecie , opracuje jadłospis na nowo i wrzuce jeszcze raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15368
Wklejam przykładowy jadłospis , olej lniany bede zamienac na orzechy włoskie i na odwrot , posiłkiem przedtreningowym beda na zmiane jajka z płatkami owsianymi lub kurczak z ryzem brazowym albo makaronem pełnoziarnistym. Czy tak moze byc ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
napiosałem Ci już w poprzednim temacie swoje porady, ale się do niech nie zastosowałeś

Przypomnę:

- mniej wegli (zwłaszcza w DNT).

- węglowodany do posiłku potrenigowego i posiłku przed snem

- zwiększasz ilosć warzyw ale nie ograniczasz się do cebuli i pomidora

Dopowiem jeszcze: jako źrodła węgli obierasz ziemniaki, ryż, płatki owsiane, owoce, dopiero w dalszej kolejnosci pieczywo, makarony

wystarczy że będziesz jadł 3 - 4 posiłki

postaw na żywność o wysokiej geśtości odżywczej, wyrównaj niedobory pokarmowe bo Twoja dieta jest deficytowa w wapń, witaminę D, A, kwasy omega 3...

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-06-09 18:43:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15368
boni11 napisał ze wegle na poziomie 200 i mniej tłuszczy to jak mam wkoncu rozpisac b/t/w ? ile czego ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ułożeniu diety

Następny temat

Dieta do oceny ,,MASA''

WHEY premium