SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w ocenie diety redukcjyjnej ( zrzut diety )

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15368
Tak jak pisałem wyżej (nie moge edytowac postu) z wzoru ellisa wyszło mi zapotrzebowanie 2590 , postanowiłem obciąć 250 kcal wEglowodany w dni z siłownia będę spożywać na poziomie 130 gr w dni bez siłowni czyli kiedy mam hiit będę jadł je w ilości 100 gr.
Posiłek nr 1 będę jadł kiedy mam na rano czyli śniadanie , posiłek nr 2 w pracy będę zamieniać np z piersia z indyka lub schabem dodać moge również orzechy włoskie a gdzie indziej uciąć tłuszcze , posiłek nr 3 również w pracy , posiłek 4 jest to posiłek przedtreningowy bede zamieniac z piersia z indyka , jajkami oraz płatkami owsianymi , posiłek nr 5 bede pic zaraz po treningu siłowym i hicie , posiłek 6 po przyjechaniu do domu po siłowni , bede zamieniac żeby sie nie znudziło z chuda ryba np mintaj , sola , ziemniakami. posiłek nr 7 to posiłek na noc bede czasem zjadał jajka zamiast twarogu.

faftaqu jednak nie skusze się na węgle na noc ponieważ boje sie że się zaleje , byłbym wdzięczny jakbyś rzucił okiem na mój zrzut i wyraził swoja opinie , dziękuje wszystkim za pomoc , boni11 dzieki za pomoc i czas poświęcony , zdecyduje się spróbować obniżyć jednak te węgle jak doradził faftaqu.

ZRZUT DIETY :

Zmieniony przez - czuczen w dniu 2013-06-10 07:10:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1416 Napisanych postów 35562 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 150814
boni11 - argumentem jest wysoka (30 - 35%) zawartosc polienowych kwasów tłuszczowych (kwas linolowy) o wysokiej wrażliwosci na działanie wysokiej temperatury. Lepiej takie warunki znoszą tłuszcze jednonienasycone, a najlepiej - nasycone. Smalec, który odradziałeś charakteryzuje się pod tym względem niezyłym profilem tłuszczowym zawierajac średnio około 10% PUFA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1416 Napisanych postów 35562 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 150814
czuczen - węgle na noc POMAGAJĄ SCHUDNĄĆ. Ale rób jak uważasz (myślałem, że skoro pytasz się o moje zdanie to zakąłdasz, że ja znam się lepiej niż Ty). Tak przynajmniej mówią badania, które jak chcesz - mogę przytoczyć.

Nie wiem po co Ci 7 posiłków, wystarczyłyby 4 - 5.

dieta wygląda lepiej, ale jeśli zapotrzebowanie wynosi 2500 - 2600kcal, to aktualny pułap może być zbyt wysoki, wiec w zapasie miej do odjęcia jeszcze z 150 - 200kcal. Ja dałbym też mniej węgli jak pisałem już wcześniej. 200g białka także nie potrzebujesz.

Jeśli ciwczysz popołudniu do w DT sugerowałbym taki plan:

- śniadanie: np. jaja + warzywa + orzechy

- II śnaidanie: mozarella + warzywa + oliwa

- obiad: ryba / wątróbka / wieprzowina / wołowina + warzywa + ewentualnie owoce sezonowe

- kolacja (potreningowa): taka jak obiad + ryż/ziemniaki + ewentualnie jakiś owoc

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-06-10 14:42:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15368
Nie chciałem żebyś pomyślał ze podważam twoją wiedzę , jeżeli tak pomyślałeś to przepraszam , poprawiłem dietę według twoich wskazówek.
Ćwiczę zwykle popołudniami kiedy mam na rano to ćwiczę koło 15 , kiedy mam nocki tak samo , tylko kiedy mam popołudniówki to ćwiczę koło 10 -11 , trening mam 6 razy w tyg. posiłek nr 1 będę jadł na śniadanie kiedy mam na rano , kiedy mam nocki a kiedy popołudniówki to będę się starać umieszczać go o innej porze dnia , posiłek nr 2 będę jadł w pracy nie zależnie czy będzie to nocka , rano czy , popołudniu , makrele będę jadł 3 razy w tyg i będę zamieniać ja np z piersią z kurczaka , indyka , posiłek nr 3 posiłek przed treningowy , kurczaka będę zamieniać na białka jaj w zależności o jakiej porze będę mieć trening , ryż na owsiane tak jak wcześniej , posiłek nr 4 po treningu , posiłek nr 5 po powrocie do domu z treningu w odstępie 1h - 1,5h , ryż będę zamieniać na ziemniaki , i posiłek nr 6 będzie posiłkiem na noc , dałem 80 gr ziemniaków nie wiem czy tak może być , twaróg będę zamieniać niekiedy na jajka sadzone , węgle w dni kiedy nie mam siłowni i robię hiit ustawiam na 80 gr. Czy tak może być ?

Zmieniony przez - czuczen w dniu 2013-06-10 16:12:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 182 Wiek 7 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 783
Dieta lepsza niż wcześniejsze, ale po co aż tyle posiłków? Ja dałabym mniej węglkowodanów, mniej posiłków i wywalila odżywki.

"Rozprawienie się z błędem przynosi równe, a czasem nawet większe korzyści, niż odkrycie nowej prawdy lub faktu" - K.Darwin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Czyli wywalic vitargo i bialko po treningach ? I czy lepszym zrodlem wegli na noc beda truskawki niz ryz czy ziemniaki ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ułożeniu diety

Następny temat

Dieta do oceny ,,MASA''

Masa