SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1469

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 176
Witam serdecznie szukam dla siebie jakiejś diety mam 27 lat 173cm i ważę 100kg, nie mam pracy siedzącej, nie mogę narzekać na brak ruchu. Nie obżeram się , staram się nie jeść po 18.Dwa lata temu rzuciłem palenie i przytyłem 20kg myślałem sobie co tam zrzucę ale nie daje rady. Czytam trochę o diecie węglowoadonaowej , chciałbym zrzucić 15 kg, Czytam różne poradniki z forum ale jakoś tego nie ogarniam. Za pomoc mogę wspomóc forum finasowo, ewentualnie osobę która poświeci swój czas

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 27

Waga: 100

Wzrost: 173

Obwód klatki: 110

Obwód ramienia: 37

Obwód talii: 100

Obwód uda: 63

Obwód łydki: 42

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: ?

Aktywność w ciągu dnia: Obecnie pracuje ale nawet w pracy mogę sobie pozwolić na np bieganie

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Latem rower

Odżywianie: Jem wszystko

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Brak

Stan zdrowia: Bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: Brak ograniczen

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Jeżeli ma to pomóc to tak

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
1.Wołowinę można zastąpić udem z kurczaka, ale dobrze jeść różne odmiany mięsa, nie tylko kurczaka, ale jeśli kurczaka to lepiej już pierś. Czerwone mięso dobrze jeść.
2.Łososia oczywiście możesz zastąpić inną rybą tłustą, a jęsli chudą to musisz dodać jakiegoś zdrowego tłuszczy, chyba że to posiłek okołotreningowy, to wtedy tłuszczu nie dodajesz. Tuńczyk z puszki sporadycznie, lepiej go unikać-dużo rtęci. Znacznie lepiej świeże ryby, ewentualnie mrożone.
3.Warzywa robisz jakie chcesz. Najlepiej dużo zielonych. Lepsze świeże, niż mrożonki, bo nie wiadomo jak były przechowywane. Zależy też co tam jest w tych na patelnię. Możesz ugotować sobie brokuła, albo brukselkę itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie zartuj, wiedza jest kluczem do sukcesu, dasz rade, ale zacznij sam cos robic:
1. ustal swoje zapotrzebowanie kaloryczne, wzory sa dostepne na forum
2. pomysl ile masz czasu na ruch i dolicz do zapotrzebowanie
3. startujesz od ulozenia zarysu diety (poczytaj o tym w linkach podwieszonych u gory strony) , odasz go tutaj i bedziemy poprawiac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 176
No dobra przekonałes mnie :

Wiec od początku moje BMR =2400 100kg X 24h
Dzienne zapotrzebowanie 2900, mnożnik 1,2 tylko ze nie mam pracy siedzącej ( z ta praca jest roznie pracuje w straży pożarnej i raz siedzimy innym razem pot się leje, dodatkowo pracuje fizycznie-dorabiam- sam nie wiem jaki dac współczynnik aktywnosci).



I znalazłem czyli dieta przykładowa z tematu podstawowego jej układania.

Posiłek I
-jajka
-garść orzechów włoskich
-tran
-płatki owsiane
-pomidory (dodaję je do jajecznicy)
Posiłek II
-pierś z kurczaka
-surówka z kapusty, marchewki i buraczków
olej lniany
Posiłek III
-łosoś
-szpinak
Posiłek IV
-pierś z kurczaka
-kasza gryczana

***TRENING***

Posiłek V
-wołowina
-ryż biały
Posiłek VI
-twaróg półtłusty
-oliwa z oliwek
-brokuły

Powiedzmy ze będzie dobra dla mnie, ale np. Posiłek 1 Jajka ile 2,3,4? Gotowane ,smazone? Jak smażone na czym margaryna ,olej, oliwa? Podane są płatki owsiane ale suche? Czy z mlekiem? Rozumiem ze pozycje typu wołowina, pierś z kurczaka –wszystko gotowane? Jeszcze jakby ktos napisał w jakich ilościach to jeść. Pytanie tylko czy ta Dieta się dla mnie nadaje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
jestem kobieta

no ale dobra, masz jakis tam gotowy spis produktow. Jezli masz treningi ok 3x w tygodniu moze byc przelicznik 1,4..

Ilosc dobierasz pod siebie
zasada prosta:
ustalsz sobie, ze jesz dziennie 1,5g bialka na kg masy ciala mowie o pelnowartosciowym bialku pochodzenia zwierzecego.
dzielisz to na 5 posilkow i juz wiesz ile potrzebujesz jajek, miesa itd.....
teraz mozesz przyjac na poczatek powiedzmy ok 200g weglowodanow tez pelnowartosciowych, warzywa, owoce (liczysz wszytskie procz zielonych warzyw) oraz peloziarniste produkty.
reszte kalorii dopelniasz tluszczami oliwa z oliwek, olejem lnianym...orzechami

najlepiej wprowadzic sobie wartosci do "dziennika posilkow" i masz wszytsko wyliczone. jak sobie bedziesz tak liczyl na poczatku to szybko nabierzesz wprawy.

drugim sposobem na diete to jest jedzenie "na oko" to zawsze bialko to chudy kotlet wielkosci twojej dloni, zrodla wegli to wielkosc piesci i na to po lyzce zdrowego tluszczu i kazdy posilek musi to zawierac....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8065
obli odpiszesz? na poczte:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
si
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8065
cos nic nie ma:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
jak znajde chwilke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8065
ok spoko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8065
ok jeszcze cos napisalam teraz:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 176
a skad mam wiedziec ile co ma białka, weglowodanów , tluszczy?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tłuszcze

Następny temat

Idealna dieta dla 18latka

WHEY premium