SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 259
Witam.
Ułożyłem sobie plan treningowy oraz dietę, z góry zaznaczam ,że jestem endomorfikiem więc nie rozczulałem się nad mikroskładnikami oraz nad porcjami w jedzeniu.Po miesiącu diety przytyłem 500g a jadłem śniadania,ryby,przed treningiem jak i po,kolacje więc postanowiłem,że będę jadł tak żeby nie zwrócić posiłku jednocześnie nie mieszcząc już widelca czy też łyżki dziennie. Plany są wstępne więc proszę was o opinie i korekty.

Dieta głównie składa się z tych samych produktów,zmieniam tylko sposób przygotowania.

I posiłek 7:00
-2 kurze jaja gotowane
-płatki owsiane
-orzechy włoskie
II posiłek 10:00
-2 naleśniki z płatków owsianych z odżywką białkową
-Serek wiejski
(i tu się zastanawiam nad dżemem do naleśników,nadwyżka kaloryczna mi nie zaszkodzi)
III posiłek 12:00
-Gainer Fitness Authority - Mass Core Vanilia(jestem jeszcze w szkole i nie miałem pomysłu jaki posiłek będzie prosty i szybki do zjedzenia na 5 minutowej przerwie)
IV posiłek 14:00-15:00 ( w zależności od godzin lekcyjnych)
-Ryż brązowy,makaron lub ziemniaki (staram się zmieniać żeby nie popaść w rutyne)
-Pierś z kurczaka
-Warzywa
+sos(nie wiem czy go wliczać)
V posiłek 17:00-18:00
-Ryż brązowy,makaron lub ziemniaki
-Pierś z kurczaka
VI posiłek 20:00-21:00
-serek wiejski + łyżka miodu

Rozpiska nie jest dokładna gdyż co trening zmieniam kolejność ćwiczeń lub ich formę,jeżeli jest to błąd proszę o korekcje.

Poniedziałek:
-klatka
-triceps
Środa:
-biceps
-przedramie
-barki
Piątek:
-plecy(same ćwiczenia na drążku gdyż z powodu problemów z kręgosłupem tylko tak mogę bezpiecznie ćwiczyć plecy).

Odżywki ,które biorę:
Kreatyna+nitrobolon II
DT: nadczo 30 min przed śniadaniem 10 g nitro+5 g mono, przed treningiem 10g nitro + 5 g mono po treningu+carbo
DNT: 5g mono +10g nitro nadczo

-Animal flexa,mam kontuzję barku po rocznej siłowni bez rozgrzewki (wiem byłem głupi).
Tu wprowadź tekst linku...

I teraz mam kilka pytań.
1 pytanie:
Do siłowni mam jakieś 2-2,5 km,mogę w każdy dzień treningowy biec na trening,zrobić trening i znów biec 2,2-5 km do domu?
2 pytanie:
Codziennie muszę wisieć na drążku(chodzi o rozciągnięcie pleców) czy jeżeli będę w ten czas robił brzuch (chodzi o podciąganie nóg w górę lewo/prawo) będę mógł dorzucić w sobotę kółko do brzuszków?
3 pytanie:
Czy po treningach siłowych pompki rano/wieczorem mają wpływ na spalanie mięśnia,jego regeneracje?

Dzięki za porady i wytrwałość w czytaniu :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 205 Wiek 105 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2402
1. Mozesz, ale i po co?
2. Cwiczenie brzucha codziennie nie jest zbyt dobrym pomyslem, bo kazda partia potrzebuje czas na regeneracje.
3.Jakas tam maja, ale nie znaczna. Na twoim miejscu dalbym sobie z nimi spokoj.

Co do treningu to nie uwzgledniles nog i jezeli chcesz zeby ci z nim cos podpowiedziec to musisz dokladnie rozpisac cwiczenia. Odnoszac sie do diety, wrzuc screen z potreningu.pl, ale na teraz mnie ciekawi czy ta dieta nie jest dla ciebie zbyt meczaca. Ilosc posilkow w dniu nie ma na nic wplywu a mi osobiscie nie chcialo by sie co 2 godziny latac do domu zeby cos zjesc. Dwa twoje posilki sa takie same albo np jesz 2x dziennie serek wiejski, nie musisz jesc tylko ryzu i piersi z kurczaka, zastap to sobie innym zrodlem bialka i wegli. Kombinuj zeby ta dieta nie byla az tak nudna bo dlugo na niej nie wytrzymasz :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 259
Nie uwzględniałem nóg ze względu na tą drogę do siłowni.Nie mieszkam w mieście,nie mam prawa jazdy a to wyszło by mi na zdrowie.Myslałem o nogach ale nie wiem kiedy je wrzucić,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A posiłki rozdzieliłem ze względu na to ,że mój żołądek nie pomieści jakiś super porcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 46108
bieganie nie ma nic wspolnego z treningiem silowym nog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2107 Napisanych postów 49893 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 492546
poza tym 2,5 km sorry ale co to za dystans jesli mam mowic o jakimkolwiek treningu ?

wrzuc diete w szablony z potreningu.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie miałem ostatnio czasu.

Nadwyżki nie ruszam bo i tak jestem endomorfikiem. Co o tym sądzicie?

Zmieniony przez - Radowid5 w dniu 2015-08-12 12:26:42
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny :)

Następny temat

Masa miesniowa Pomocy

nutloveb