SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący zawodnik MT

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3439

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja ustalam sobie stacje tak aby czas pracy na nich był podobny do czasu trwania walki. Może to być 2 min. w przypadku MT lub 5 min. w przypadku MMA. Do tego na każdej stacji dobieram tak ćwiczenia aby wszystkie mięśnie pracowały.
Przede wszystkim obwód kształtuje wytrzymałość pod kątem czasu trwania wysiłku taki jaki jest w walce sportowej. Do tego pracują wszystkie lub większość mięśni. A najważniejsze jest to, że nie odpoczywam pomiędzy stacjami jak ma to miejsce przy seriach w FBT lub splicie - co zupełnie nie odzwierciedla charakteru wysiłku podczas walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5206
No i widzisz, całkowicie się z tobą zgadzam :)
Trening obwodowy świetnie nadaję się właśnie w celu budowania wytrzymałości :)
Ale nie sprawdza się przy budowie siły, masy czy eksplozywności oczywiście trening obwodowy poprawi te parametry ale jest wiele lepszych sposobów.
I oto mi chodziło.

Zmieniony przez - Xyz69 w dniu 2012-03-05 13:12:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2830
Ćwiczę na siłowni jakieś 3 lata tylko że często miałem przerwy ale siłownia nie jest mi obca. Również przed siłownią grałem w piłkę nożną więc jestem wysportowany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2830
Ćwiczę na siłowni jakieś 3 lata tylko że często miałem przerwy ale siłownia nie jest mi obca. Również przed siłownią grałem w piłkę nożną więc jestem wysportowany.

To co sądzicie o tym treningu mógłbym go trenować czy sukać jakiegoś innego ?

Zmieniony przez - puchacz122 w dniu 2012-03-05 13:41:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jaki trening masz na myśli, FBT?
puchacz122
...chciałbym poprawić kondycje, wytrzymałość, siłę itd itd...
FBT, tak jak kolega wyżej, poprawi Ci siłę i masę. Nie poprawi Ci jednak ani kondycji ani wytrzymałości.
Masz duże doświadczenie na siłowni a na MT jesteś początkujący. Ja skupił bym się na MT i pod tym kątem zmodyfikował siłownię...

...chyba że priorytetem jest siłownia a MT to tylko dodatek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5206
Plan który podałeś nie jest zły ale tak jak zauważyłeś może być ciężko z siłami i według mnie może być problem z regeneracją ja bym ci polecił

rippetoe starting strength
albo
Stronglifts 5x5

Wpiszesz w google i ci się pojawi plan ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2830
Wybrałem StrongLifts 5 × 5

A
Przysiad 5x5
Wyciskanie leżac 5x5
Wiosłowanie sztangą w opadzie 5x5

B
Przysiad 5x5
Wyciskanie z przed głowy 5x5
MC 1x5

Priorytetem dla mnie jest MT i to bezapelacyjnie :P Chciałem do tego poprawić swoją siłę treningami na siłowni tak dodatkowo a jeśli chodzi o kondycje i wytrz to myślałem bardziej o bieganiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 769 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9857
Dajcie już spokój z tym przetrenowaniem. Góra 2-3 treningi w tygodniu? Nonsens! Ludzie trenują po 5 razy w tygodniu i jeszcze do tego mają WF w szkole, grają rekreacyjnie w sporty zespołowe i dają radę. Ludzie przeczytają jakieś brednie o przetrenowaniu i potem powtarzają dalej w zmodyfikowanej własnymi poglądami wersji. Fakt, można się przetrenować, ale to głownie tyczy się siłowni i dobitego CUN. Autorze, spokojnie możesz trenować 5 razy w tygodniu.
Jeśli chcesz dokładać FBW, to najmniej 2 razy w tygodniu, raz to za mało. Pamiętaj też, że jeden dzień w tygodniu warto zostawić sobie całkowicie wolny, by odpocząć fizycznie i psychicznie. Czy to wytrzymasz, zależy głownie od Ciebie, od Twojej silnej woli, charakteru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10038
Treningi obwodowe nie są złe np: kompleksy sztangowe. Na początku trochę siły pójdzie-szok dla mięśni ale potem to już zwykła wytrzymałość. robić siłę,masę kondycję jest bardzo trudno.Przede wszystkim jeśli obawiasz się o przetrenowanie zacząłbym pierw od diety potem od treningu. Dieta to jest złoty środek. Przy złej diecie nawet przy 5 treningach się przetrenujesz ;) Nie ma co się okłamywać 5 sesji treningowych to jest dość mało. Dobra dieta=więcej organizm wytrzyma.Nie dostarczasz paliwa-samochód na pustym baku nie pojedzie proste.Wybierz sobie co jest twoim priorytetem jeśli będziesz dużo biegał automatycznie będziesz miał wolniejsze wyniki siłowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2830
O dietę się nie martwię bo jest dosyć dobra może nie przestrzegam ilości węglowodanów, białka oraz tłuszczy co do grama ale staram się jeść co najmniej 4 posiłki dziennie i dbam żeby było w każdy posiłku białko.

To od poniedziałku zacznę porządnie trenować a pomoglibyście mi jeszcze z interwałami ?? Bo zbytnio się na tym akurat nie znam, trochę czytałem ale jakoś ciężko mi wy myśleć cokolwiek.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening pod WSP Szczytno

Następny temat

rozciaganie nog

WHEY premium