SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki z siłownią

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 100
Witam serdecznie , mam na imię Maciej , mam 28 lat i mam zamiar zacząć swoją przygodę z siłownią .
Siłownię mam pod nosem , w centrum rehabilitacyjnym , mało osób tam chodzi nie mam wiec tez kogo zapytać co i jak , a mam nadzieję , że to jest miejsce gdzie znajdę profesjonalną pomoc w tej sprawie.

Nigdy wcześniej nie chodziłem na siłownię . Moja sylwetka to duży chłop :) ale też duży brzuch ponieważ jestem kucharzem dużo podżeram i wieczorami po pracy zawsze na noc jem , a brzuch rośnie . dużo jeździłem na nartach więc nogi mam silny dużo też chodziłem zawsze . waga w tym momencie około 112 , wzrost około 188 .

Moja prośba to mianowicie , ułożenie treningu jak dla mnie , głownie brzuch chcem zgubić i dolną cześć tłowia wyćwiczyć w okolicach nerek mięśnie po bokach brzucha , klatka , biceps , kaptury , kark .

Domyślam się , ze muszę też zrzucić sporo , albo zamienić to w mięśnie co oczywiście bym wolał . co więc mam jeść jaka dieta ? jakie odżywki slyszałem coś o termogenikach , które spalają tłuszcz, dodam , że mam jedną nerke , usunięta po urazie , ale nie stosuje żadnej diety z tym związanej , jak to sie ma z odzywkami z tą jedną nerką ? słyszałem ze po kreatynie woda gromadzi sie w organizmie , ze siadają nerki troche mnie to wystraszyło , ale creatyna chyba nie dla mnie , bardziej te spalacze tłuszczu .

Dodam , ze ogólnie w tym temacie to jestem noga i nie za dużo wiem , o siłowni i ćwiczeniu , nigdy nie ćwiczyłem .
Może tyle na początek , będę tu zaglądał często bo biorę to na poważnie !!!

Prosze o pomoc w postaci rad , zestawów ćwiczeń , diety , ewentualnych odżywek , na pytania z chęcią odpowiem ,

z góry dzięki , do usłyszenia !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 100
Ok, jutro poczytam , na początek dobra lektura!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
spoko, jak cos to pytaj, pomoge
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 463 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4646
Poczytaj trochę to sie dowiesz o wiele więcej i będziesz miał już małe rozeznanie co, jak i gdzie. Na górze strony Junior sfd pierwsze kroki masz podwieszone tematy, poczytaj bo masz tam dużo cennych info. Pozdrawiam :)

" Gdybyś usłyszał tysiąc razy- nie uda Ci się.
To wiesz co?
Rób nadal wszystko jak najlepiej potrafisz i pokaż, jak bardzo się mylili.
Sukces jest największą, dostępną, ludzką zemstą."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 100
kurde , moze i idę na łatwiznę ,ale chcem napisać , ze nie za bardzo z tego rozumiem , co przeczytałem , ani nie wiem co mam zjeść na śnieadanie zeby zaczać diete odchudzającą , typowo redukcyjną , ani nie wiem jak mam ćwiczyć dzisiaj chcem isc pierwszy raz na siłownie ...

troche mnie to wycofało z zapału rozpoczecia tej przygody ...


POMOCY ... moze moglby mi ktos konkretnie napisać co mam jeść i jak ćwiczyć , na wszystkie pytania przeciez odpowiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 100
to poglądowe zdjęcie mojej postury
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html
Czytaj arty dla początkujących, nie możliwe jest tego nie zrozumieć po kilku artach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Tak zdjęcie nam wiele powiedziało ale mniejsza z tym
Obliczyłeś już zapotrzebowanie, czego nie rozumiesz ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 100
jak to obliczyć , wagę i wzrost podałem w danych w profilu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 100
nie mam zdjęć innych , zrobie pozniej to dorzuce .

jem ryż 100g , ze szpinakiem i cebulą i czosnkiem duszone na oliwce z oliwek , 100 g szpinaku , 1 cebula 3 ząbki czosnku .

nie wiem co mam ćwiczyć , a chcem zaraz isć na siłownie , dodam ze siłownia kompletna czyli ze wiekszość standardowych urządzeń jest .

i co ja mam tam robić na tej siłowni ?

koleszka mi powiedział , ze na pierwszy raz to wszystko po kolei 2 serie po 10 powtórzeń , na obciążeniu takim , zebym spokojnie dał rade 20 razy to podnieść .

dobrze mowi ?

Zmieniony przez - macsienk w dniu 2012-01-01 11:13:01

Zmieniony przez - macsienk w dniu 2012-01-01 11:14:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Środek klatki

Następny temat

(ZBYT?) Intensywny trening

WHEY premium