SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poaczatek odchudzania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1651

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 663
Witam,

Chcialem zaczac moja walke z mmoim ciałem. Podstawa jest obliczenie zapotrzebowania, oto co mi wyszlo:

wiek: 30l
waga: 102
wzrost: 175

Praca siedzaca, dojezdzam do pracy samochodem, moja jedyna aktywnosc to 3 x w tygodniu 30 min interwałow:

aby utrzymac wage: 2815
aby schudnac 1kg tyg: 1741

obliczone wedlug : http://www.kalkulatory.sfd.pl/BMR.aspx

wydaje mi sie cos za bardzo obciete, chodzi mi o diete redukcyjna

Co Wy na to?

Czas na zmiany.....

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 663
Ja potrzebuje tej diety, gdyz potrzbuje zrzucic z moich 100kg :)

Prosze o jakies sugestie w ktora strone pojsc ? :)

Czas na zmiany.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kilogram tłuszczu ma 7 000 kcal, jeśli chcesz schudnąć w ciągu tygodnia 1 kilo tłuszczu, to wychodzi iż deficyt musi wynosić właśnie tyle. Jednak tutaj to jest tylko teoria, i czy to będzie akurat taka ilość energii jaka jest wyliczona, czy schudniesz z mięśni, tłuszczu czy wody. Ciężko powiedzieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 663
Czytalem gdzies w tematach, ze na diecie redukcyjnej powinno sie obciac nie wiecej niz 10% zapotrzebowania, czyli wychodzi okolo 2500

CZy mozna zaczac od takiego poziomu?

Czas na zmiany.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 663
A jak rozlozyc poszczegolne skladniki btw na kg mc?

Czas na zmiany.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Białko niech stanowi 10-15% zapotrzebowania kalorycznego,
Tłuszcze niech sięgają 30% przynajmniej jego wartości,
Węglowodany niech stanowią resztę spożywanych kalorii.
Przy redukcji zmniejsza się zazwyczaj ilość węglowodanów na koszt białka oraz tłuszczy z dużym nasileniem na tłuszcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Musisz dać siłownię do aktywności, chcesz chociaż w miarę wyglądać, to po samych interwałach i redukcji będziesz wyglądał jak patyk. + więcej mięśni = więcej kalorii wykorzystywanych do ich zasilania.

b/t/w to dowolność. Wytworzysz deficyt = będziesz chudł. Lubisz jeść mięso, przetwory mleczne, jaja i dobrze się po nich czujesz podbijasz sobie białko, lubisz orzechy, ryby pobijasz tłuszcz. Lubisz owoce, ryże, kasze ww wyżej.

Białko minimum 1,5g/kg, staraj się chociaż 2-2,5 możesz i więcej.

WW więcej w dni treningowe, mniej w nietreningowe. Przykładowo dt 200g ww, dnt 100-150g ww. Chyba najbardziej rozsądny rozkład ww. Nie będą potrzebne takie skoki insuliny w normalne dni.

Tłuszcz reszta zapotrzebowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 663
tylko podejrzewam, ze na poczatku bedzie problem z odkladaniem sie tego wszystkiego, a to jest zwiazane z moja dieta ktore pewnie teraz ma z 1500cal :)

Czy dlugo to potrwa zanim organizm wroci do normalnego metabolizmu?

Czas na zmiany.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To zależy od wcześniejszych bodźców na jakie organizm był narażony. Jeśli będziesz się dobrze odżywiał, w odpowiedni sposób będzie dobrana kaloryczność to powrót nie powinien być zbyt długi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 663


witam,

Mam problem z moja dieta, zaczalem ja ukladac i jest problem z ww, jeszcze ich nie uwzglednilem a kalrycznosc mam juz 2450 - docelowo 2500.
Jesli chodzi o sniadanie to tluszcz z oliwy i tluszcz z jajka powinny byc zsumowane i podobnie w pozostalych posilkach?

Czas na zmiany.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ta dieta jest nie do przyjęcia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja przemiana - 17 lat.

Następny temat

DIETKA NA MASE DO OCENY

WHEY premium