SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - prosba do znawcow

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Rozgrzewka-czytaj moje odpowiedzi
Ćwiczenia na rozrzewkę masz w Atlasei Ćwiczeń-proste-krążenia ramion bioder, skłony, ksręty itd .itd.Nie wiesz??

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Moderator Działów:"Trening" & "Dla zupełnie zielonych" & "Z archiwum kulturystyki"
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Zaczynam sie juz motac odnosnie tej rozgrzewki, czytajac atlas zrozumialem tak:

1 czesc: jakies wymachy, rowerek itp
2 czesc: cwiczenia ze sztangami, hantlami tylko z bardzo malym obciazenim
3 czesc: rozciaganie miesni ktore maja byc trenowane danego dnia

Jezeli mozecie to napiszcie mi jezlio cos popierdzielilem.

Aha i jeszcze ma kilka pytan odnosnie tych cwiczen od Mawashiego:

- mozna zastapic wyciskanie sztangielek na poziomej lawce wyciskaniem sztangi? ja w treningu klatki chcial bym wykonywac po 2-3 serie w 3 skosach, tzn gora, poziom i dol ale nie wiem czy to dobrze wymyslilem i jaka ewentulnie powinna byc kolejnosc wykonywania skosow?

- zauwazylem ze w treningu bicepsu sa cwiczenia tylko na siedzaco, nie mozna cwiczyc bica stojac?

- Glebokie wioslowanie na wyciagu to to samo cwiczenie jak w atlasie w treningu plecow o nr 7?

- co to jest Wyprosty tulowia na lawce rzymskiej i jak to wykonywac?

- czy sciaganie drazka do karku szeroko nalezy wykonywac nachwytem?

- moge dolaczyc do treningu barkow unoszenie ramion z hantelkami przed sobą? zauwazylem ze przy treningu barkow nie ma cwiczen ze sztanga, czy to dlatego ze z hantelkami latwiej jest zachowac poprawna technike?

Prosze o odpowiedz bo to dlamnie bardzo wazne. Z gory dziekuje i przepraszam za problem.

"RUTKOWSKI PATROL"

"Każda zbrodnia powinna zostać wykryta a jej sprawca ukarany"

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
- mozna zastapic wyciskanie sztangielek na poziomej lawce wyciskaniem sztangi? ja w treningu klatki chcial bym wykonywac po 2-3 serie w 3 skosach, tzn gora, poziom i dol ale nie wiem czy to dobrze wymyslilem i jaka ewentulnie powinna byc kolejnosc wykonywania skosow?


Jak chcesz to mozesz sobie robic i w 5 skosach jak Ci sie podoba, wszystko sztanga, sztangielkami czy na maszynie - Twoj wybor.Ja napisalem Ci optymalnie.

- zauwazylem ze w treningu bicepsu sa cwiczenia tylko na siedzaco, nie mozna cwiczyc bica stojac?

mozna

- Glebokie wioslowanie na wyciagu to to samo cwiczenie jak w atlasie w treningu plecow o nr 7?

tak, gif 7

- co to jest Wyprosty tulowia na lawce rzymskiej i jak to wykonywac?

gif 15

- czy sciaganie drazka do karku szeroko nalezy wykonywac nachwytem?

Jak ci wygodnie to mozesz i podchwytem - zalecam nachwytem

- moge dolaczyc do treningu barkow unoszenie ramion z hantelkami przed sobą? zauwazylem ze przy treningu barkow nie ma cwiczen ze sztanga, czy to dlatego ze z hantelkami latwiej jest zachowac poprawna technike?

Mozesz dolaczyc nawet wyciskanie. W moim zestawie nie bylo uwzglednione bo barki cwiczyles razem z klatka.




Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
A odnosnie rozgrzewki to masz jakac schize na tym punkcie ? Znam tylko jednego goscia co sie tak rozgrzewa (3 pozycje)ale on przygotowuje sie do startow w Strong Manach i przy jego treningu jest to niezbedne. Wielu innych stosuje lekkie wymachy i 1,2 serie rozgrzewkowe z lekkim ciezarem, badzmy realistami nie masz tak intensywnych treningow aby potrzeba bylo Ci cos wiecej.

Daj troche spokoju bo wystarczy poczytac uwaznie i bedziesz wszystko wiedzial. Troche samodzielnosc, dedukcji, experymentow i bedzie dobrze. Od tego mamy mozg - mozemy planowac, probowac, wyciagac wnioski - kozystaj z tego, nikt Ci nie bedzie cale zycie wszystkiego tlumaczyl jak chlop krowie na rowie.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Dokładnie-sorki,ale nie mam już sił tłumaczyć oczywistych spraw.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Moderator Działów:"Trening" & "Dla zupełnie zielonych" & "Z archiwum kulturystyki"
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
E chlopaki nie ma sie co bulwersowac, poprostu chcialem sie upewnic i tyle, a przez slabe rozgrzewanie wlasnie mam teraz te problemy, wiec moj niepokuj jest chyba uzasadniony.

"RUTKOWSKI PATROL"

"Każda zbrodnia powinna zostać wykryta a jej sprawca ukarany"

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Problemy zadko wynikaja ze zbyt slabej rozgrzewki. Amatorzy (nawet ciezko tak nazwac chlopakow z silowni) nie maja tak intensywnych trenigow - nawet tak intensywnych nie potrzebuja.

90% kontuzji wynika z szalenia z ciezarami i technika - ze wskazaniem na technike i dokladnosc. Szarpniesz - zaboli i kontuzja gotowa.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**


Zmieniony przez - Mawashi w dniu 2002-12-13 10:57:06

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Zgadza sie, ale gdyby miesnie i stawy byly lepiej rozgrzane i rozciagniete ryzyko kontuzji bylo by duzo mniejsze nawet przy szaleniu z duzym cienzarem.

"RUTKOWSKI PATROL"

"Każda zbrodnia powinna zostać wykryta a jej sprawca ukarany"

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Przy szaleniu z duzym ciezarem nawet zawodowcy maja kontuzje i przeciazenia stawow, a uwierz mi rozgrzewaja sie o niebo lepiej od kazdego z nas - takie sa juz efekty uboczne duzych ciezarow.

A co do nierozciagnietych miesni, powiezi miesniowych i sciegien - to nie rola rozgrzewki tylko strechingu i PELNEGO ZAKRESU ruchu przy wykonywaniu cwiczen, np przy wyciskaniu zza karku opuszczasz do czubka glowy. Miesnie i sciegna przyzwyczajaja sie do takie zakrezu ruchu i kiedy wykonasz to cwiczenie do karku nagle cos zaboli - kiepska rozgrzewka ?!? nie sadze, mozesz sie rozgrzewac i godzine czasu ale jak miesnie i sciegna beda przyzwyczajone do polruchow to ne wymagajmy od nich cudow.

To tak jak po wykonywaniu sklonow, krazenia bioder, jezdzie na rowerku, stepperze, 1,2 lekkich seriach przysiadow bedziesz chcial zrobisz szpagat, jak nigdy w zyciu tego nie probowales. potem tydzien bedziesz chodzil okrakiem, dlaczego ? Slabo sie rozgrzales ?

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Mawashi, widze ze sie powaznie zbulwersowales

A co sie tyczy rozciagania to ja mam zamiar choc troche rozciagac partie cwiczone na danym teningu. To moze byc tak ze w rozciaganiu danej parti w 1 serii wykonuje 15p a w 2 serii az do zalamania?

Czy sa jakies cwiczenia oprucz martwego ciagu i przysiadow ktorych nie powinienem wykonywac?

"RUTKOWSKI PATROL"

"Każda zbrodnia powinna zostać wykryta a jej sprawca ukarany"

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy zakwasy są dobre na mięśnie?

Następny temat

Brzuszki...????

WHEY premium