SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy, micha, problem z klatką

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 806

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

27

Waga

99

Wzrost

187

Cel treningowy

Redukcja tkanki tłuszczowej

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące

Uprawiane inne sporty

Żeglarstwo

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt

Dieta

Jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Reumatyzm

Zażywane suplementy

nie

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiad 60kg, ławka 70kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28
Cześć,

Ćwiczę na siłowni niewiele bo 2 miesiące. Jestem na redukcji chcę pozbyć się smalcu z ciała :). Siła przychodzi bardzo fajnie jestem zadowolony prócz klatki. Tutaj jest stagnacja w wyciskaniu na ławce płaskiej i skośnej. Siła stoi w miejscu cały czas. Macie jakieś porady?
Wzrost - 187 cm
Waga - 99 kg
Jestem reumatykiem (zdiagnozowanym)

Aktualny terning

Poniedziałek - wolne
Wtorek - plecy, triceps:
Plecy:
- ściąganie drążka za plecy siędząc (szeroki uchwyt) 3x12
- ściąganie drążka przed klatke siedząc (wąski uchwyt) 3x12
- odwrócone rozpiętki na atlasie 3x12 (nie wiem jak to inaczej nazwać :)
- wiosłowanie 3 x12
Triceps:
- prostowanie ramion na wyciągu (drążek prosty) 3x12
- sciąganie linki na wyciągu (uchwyt to 2 liny) 3x12
- wyciskanie z za karku siedząc 3x12
- ściąganie jednorącz linki na wyciagu podchwytem 3x12
- 25 min rowerek

Środa - 10 min rowerek, 35 min szybki spacer po biezni, rozciąganie (łączeni koło 60min)

Czwartek - klatka, biceps
Klatka:
- wyciskanie na ławce prostej 3x12
- wyciskanie na ławce skośnej (skos głowa w górze) 3x12
- rozpiętki na atlasie 3x12
Biceps:
- Unoszenie siedząc obie ręce jednocześnie 3x12
- Unoszenie sztangi na oczko stojąc 3 serie
- modlitewnik 3x12
- młotki stojąc 3x12
- 30min rowerek lub bieżnia

Piątek - wolne

Sobota - barki, nogi
Barki:
- Unoszenie boczne sztangielkami 3x12
- Unoszenie sztangielek nad głową siedząc 3x12
- Podciąganie sztangi do klatki nadchwytem 3x12
- Unoszenie rąk przed sobie ze sztangielkami 3x12
Nogi:
- Przysiady na suwnicy 3x12
- wyprosty na maszynie 3x12
- nie potrafię tego nazwać :P 3x12 (coś jak wyprosty siedząc , ale się leży i zgina nogi do posladków :)
- i taka maszyna gdzie się zaciska udami ciężar do oporu 3 serie(tego tez nie umiem nazwać :)
- 30 min bieżnia lub rowerek

Niedziela - wolne

Jak wspominałem cwiczę równo 2 miesiące moja waga początkowa to 116 kg. Obecnie (wczoraj ważenie) 99 kg. W pasie zeszło 12 cm smalcu :)
Potrzebuję porady odnośnie klatki, żeby zwiększyć jej siłę. Rozwija sie równo żadnych krzywizn nie zauważyłem. Jeżeli macie jakieś pomysły odnośnie zmiany treningu bardzo chętnie wysłucham. Dietę mogę dopisać jesli to pomocne będzie

Zmieniony przez - WDECH w dniu 2014-03-30 18:24:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
same maszyny a gdzie wolne cieżary????? na redukcji nie oczekuj nie wiadomo jakich przyrostów siły zwłaszcza jak zleciałes 15 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28
shadow777
same maszyny a gdzie wolne cieżary na redukcji nie oczekuj nie wiadomo jakich przyrostów siły zwłaszcza jak zleciałes 15 kg


50% terningu to wole ciężary. Nie wiem gdzie widzisz te same maszyny? Dokładnie 50%

Problem w tym, że klatka w ogóle nie zabiera siły. Jak pierwszego dnia wytargałem 70 kilo tak do dziś nie podniosę ani kilograma więcej. Trochę mnie to dziwni bo na wszystkim innym siła idzie do przodu

Zmieniony przez - WDECH w dniu 2014-03-30 18:35:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
proponuje rozpiętki na atlasie zamienić na rozpiętki na ławce poziomej z hantlami i robić 4 serie na ćwiczenie a nie 3 . Plus przed rozpiętkami zrób sobie jeszcze ćwiczenie pompki na poręczach. Noi powtórzeń rób 8-10 a z większym ciężarem dodatkowo asekurant niech ci pomaga w końcowych powtórzeniach jak już będzie ci siły brakowało z tym większym ciężarem niż do tej pory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
no to 50% to prawie jak same maszyny.jak w innych cwiczeniach idzie sila a w klacie nie to obstawiam ze ja zajechales chociaz z planu to nie wynika, jak ci tak na tym zalezy to poprostu rób wiecej seri wyciskan i wywal rozpietki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28
Tak bardzo mi na tym nie zależy. Jestem poprostu ciekaw dlaczego tak się dzieje. Jeżeli uważacie, że wszystko jest ok w sensie, że na siłe przyjdzie jeszcze czas to ok. Pokombinuje i zamienię w miarę możliwości maszyny na wolny ciężar. Przy najbliższym treningu klatki wywalę atlas i zrobię rozpiętki na ławce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
ale to dalej beda rozpietki.ah. jak chcesz koniecnie ta sile w "klacie" to rób wyciskania a rozpietki wywal w pierony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28
shadow777
ale to dalej beda rozpietki.ah. jak chcesz koniecnie ta sile w "klacie" to rób wyciskania a rozpietki wywal w pierony


Przecież piszę, że mi na tym tak bardzo nie zależy. Myślałem, że coś bardzo źle wykonuje i, że to bardziej ciekawość. Naucz się, że zanim odpowiesz na post to go przeczytasz! Inaczej nie ma to sensu i irytujące jest powtarzanie Ci tych samych rzeczy dwa razy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
najpier placzesz ze ci nie idzie sila, potem ze nie idz sie przewietrz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):Przysiad 60kg, ławka 70kg
Staż treningowy na siłowni: 2 miesiące


Twoją piętą achillesową nie jest wycisk, tylko ogólna siła. Przy takim systemie treningowym, będziesz wpadał na ścianę. Bierz trening adekwatny do Twojego poziomu wytrenowania, skup się na fundamentalnych ćwiczeniach siłowych, trenuj ciężko z ogromną intensywnością i obudź swój organizm.

https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html ( Etap 3 )


Zmieniony przez - dudee w dniu 2014-03-30 20:21:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 3 days

Następny temat

Ocena moej sytuacji, wskazanie błędów i kilka pytań :)

WHEY premium