SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan i pytania

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 951

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 40
Siemka. Mam 16 lat, 192cm wzrostu i 78 kg wagi.Od jakiś 6 lat gram w piłkę więc problemu ze sportem nie mam :)Jak wiadomo teraz jest przerwa zimowa w piłce więc postanowiłem popracować nad sylwetką . Chciałbym ogólnie wzmocnić ręce oraz rozbudować klatę piersiową. Nie ma to być jakiś wygląd terminatora tylko porostu ładnie(wyrzeźbiona) wyglądająca sylwetka. Diety raczej nie utrzymuje zresztą z wagą nigdy nie miałem problemów , a trenować zamierzam przez 3 miesiące ewentualnie wiecej. Ułożyłem sobie taki plan treningu


Rozgrzewka:
1.Bieg na tak zwanym orbitreku - ok. 10 minut
2. Stanie w rozkroku ramiona w góre, skłony tułowa w przód i w tył z pogłębieniem po 15-20 razy.
3. Stanie w rozkroku ramiona na biodra, naprzemianstronne skłony tułowi w bok 15-20 razy.
4. Stanie w rozkroku, opad tułowia, ramiona w bok, skręty tułowia 15 razy.
5. Krażenia bioder w staniu w obie strony 15-20 razy.
6. Stanie w szerokim rozkroku, ramiona na biodra, półprzysiady na lewej i prawej nodze 10-15 razy.
7. Klęk podparty, ugiecia ramion 10-15 razy.
8. Leżenie przodem, skłon tułowia w tył wytrzymać kilka sekund, ćwiczenie powtórzyć.
9. Leżenie tyłem, naprzemianstronne unoszenie nóg 10 razy każda noga.
10. Stanie w lekkim razkroku, skręty głowy z jednoczesnym krażeniem nadgarstków.

Trening:

1a) Napinanie mięśni brzucha leżąc (m. brzucha)12-15 powtórzeń
2) Wspięcia na palce na jednej nodze (łydki) 15-20 powtórzeń
3a)Przysiady klasyczne bez obciążenia z wyprostowanymi ramionami
4)Podciąganie na drążku podchwytem na szerokości barków (m. pleców) 8-10 powtórzeń
5. Pompki klasyczne (m. klatki piersiowej) 10-12 powtórzeń
6. Podciąganie wzdłuż tułowia hantli oburącz (m.naramienne) 10-12 powtórzeń
7)Uginanie przedramion hantlami (m. dwugłowe ramion) 10-12 powtórzeń
8a)Pompki w podporze tyłem (m. trójgłowe ramion) 12-15 powtórzeń

Rozciąganie:

1. Rozciąganie mięśni klatki piersiowej i obręczy barkowej - 10 razy.
2. Rozciąganie mięśni grzbietu, tylnej partii mięśni nóg i pośladków 10 razy.
3. Rozciąganie mięśni wewnętrznych ud - 10 razy.
4. Rozciąganie mięśni czworogłowych - 4 razy.
5. Rozciąganie mięśni łydek - 10 razy.
6. Rozciąganie mięśni przedramion i ramion - 10 razy.

No i jeszcze pytanie z mojej strony czy jest dobry oraz jaki sprzęt byście mi ewentualnie polecili tzn hantle i jakiś dobry drążek do podciągania się (rozporowy)

Pozdrawiam Gonzobonzo ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
Po pierwsze spoko nick :P
Po drugie, miło widzieć osoby które, zamiast pisać głupie posty, przeczytały co trzeba i same coś zrobiły :)

Trening wg mnie ok na początek. Po treningu opisz wrażenia, jak się czujesz, czy nie masz z niczym problemu. Co do sprzętu, skoro w treningu masz hantle to napisz jakie (no chyba, że nie masz i masz zamiar kupić dopiero, w takim wypadku w zasadzie nie ma to znaczenia, polecam 10kg hantle z talerzami 2, 1,25, 0,75kg, czyli tradycyjne, najwygodniejsze i najbezpieczniejsze są te gwintowane), co do drążka to nie mam pojęcia :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Plan ok. Co do ciężarków to jak pisze Eoghan najlepsze są takie regulowane. W marketach sportowych tybu GoSport, etc. można kupić takie 10-12 kg w promocjach. Wychodzą całkiem korzystnie.
Co do drążka to obojętnie jaki. Jeśli masz możliwość wiercenia i mocownia go w suficie lub ścianie to polecam z Keltona w sklepie SFD. Jeśli nie, to kup rozporowy na allegro. Obojętnie jaki.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 40
No właśnie zamierzam narazie się uzbroić w hantle i drążek i zacząc po nowym roku takie postanowienie noworoczne :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Powodzenia!

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 40
No dzieki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2562
Szybki jesteś, o 20 napisałem żebyś poczytał i 4 h później już masz plan

No i urosłeś 2 cm
Nie żebym Ci wypominał

Też życzę powodzenia, ale dalej czytaj na forum, wiedza zawsze się przyda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 40
Oj tam ciiii :P Tutaj podałem dokładny bo się rano mierzyłem :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenia w domu

Następny temat

a6w

WHEY premium