SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan i dieta

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1591

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
Witam :) Potrzebuję pomocy w ułożeniu planu i diety, aby zwiększyć siłę i masę mięśniową. Mam 17 lat, ćwiczę 1,5 roku. Ważę ok. 68 kg przy wzrośnie ~180 cm, co mi bardzo nie odpowiada ;/. Obecnie nie biorę żadnych suplementów, lecz w najbliższych tygodniach planuję zacząć cykl na kreatynie (drugi raz, pierwszy był pół roku temu). Ćwiczyłem z różnymi planami z dość dobrymi efektami siłowymi lecz masa szła i nadal idzie, jak krew z nosa, przez kulejącą dietę. Obecnie ułożyłem coś takiego na plan 3x w tygodniu:
A:
1. Przysiad ze sztangą na barkach 5x5
2. WL 5x5
3. Wyciskanie sztangi stojąc 5x5
4. Pompki na poręczach z obciążeniem 5x5

B:
1. MC 5x5
2. Podciąganie szeroko 5x5
3. Wiosło 5x5
4. Unoszenie ramion stojąc (biceps) 5x5

Proszę o ocenę i ewentualne korekty tego planu ;)
Do tego dochodzi kulejąca dieta ;/ Chodzi mi tylko o to, aby ktoś pomógł mi w przeliczeniu ile potrzebuję białka, węgli i tłuszczów dziennie i podpowiedział kiedy jeść jakie posiłki (bogate w który ze składników odżywczych). Z góry dziękuje za wszelka pomoc ;)
PS. Rekordy na jedno powtórzenie:
1. Przysiad ~150kg
2. MC ~140kg
3. WL ~80kg
4. Wiosło ~90kg
5. Wyciskanie stojąc (barki) ~60kg
6. Podciąganie +20kg dopięte do pasa
7. Pompki na poręczach +40kg dopięte do pasa
8. Unoszenie ramion (biceps) ~50kg

Zmieniony przez - Vuko09 w dniu 2011-12-19 17:56:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
Ok dzieki ;) Od jutra zaczynam tym planem mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze ;) Jakby cos szlo nie tak to sie odezwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
@UP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Vuko09

dawno cie nie było panie

DIETA - dział odżywianie i tam szukaj rozwiazana .

wyniki ładne jak na taka wage i wiek , choc jakies oszustwo widze z przysiadem (musisz go wykonywac bardzo płytko) skoro góruje na MC.

Pokaż ostatnio przerabiany plan ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
No taka dłuższa nieobecność ;) Owszem jest to zejście ledwo do linii aby uda byly rownolegle do podloza, taki ATG rzadko wykonuje. Ok o diete zapytam tam, a ostatni plan to tak: Ćwiczyłem 3 miesiące tym planem który napisał (lekko zmienione ćwiczenia typu inne podciąganie itp.) a potem z racji tego że właścicielem siłki jest mistrz Polski w kulturystyce poprosiłem go o plan kulturystyczny, który po 2 tygodniach uznałem za nie zbyt dobry dla mnie i chce wrócić do starego planu (tego który napisałem). Chcę jednak wiedzieć czy jest on dobry ;)

Zmieniony przez - Vuko09 w dniu 2011-12-20 15:30:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Vukoo

albo patrz tutaj

https://www.sfd.pl/Split_Masa_3x_w_tygodniu-t785989.html

albo tutaj 2 zestawy

https://www.sfd.pl/Pomoc_w_nowym_planie._Od_razu_podalem_info_o_mnie_przydatne_w_doborze_planu-t822354-s2.html

ale ja bym ci proponowal jesli masz partnera treningowego cos w stylu BILLA STARA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
Mam nawet trzech partnerów treningowych ;) Z czego jeden będzie ćwiczył idealnie tym samym planem co ja. Mówisz tu o standardowym BILL STAR 5X5?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
dwie bardzo ciekawe propozycje

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7465

świetny program .

Tak albo drugi standardowe FBW billa stara .

Chyba że chcesz sie troche pobawić ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
Mogę się pobawić czemu nie ;) Jestem zainteresowany wszystkim co pozwoli mi podnieść siłę i masę (przy odpowiedniej diecie oczywiście) ;) Jak mógłbyś to podrzuć jakiegoś gotowca bo nie chcę teraz nic sam układać, będę bardzo wdzięczny ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Vuko09

Masz 4 dni treningowe ???? np bo mógłbyś sie wkrecić w system dzielony oparty tez o same podstawy ale na 4 dni i w podziale push/pull lub góra /dół.

co ty na to ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
Niestety ;/ Przez szkołę mam tylko 3 dni treningowe. Wymyślisz coś na to? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
A.
przysiad
wyciskanie
wioslowanie
wycisk żołnierski
uginanie ramion z sztanga stojac

B.
MC
wyciskanie skos hantle
drazek
wyciskanie hantli
porecze.

i zawyżony zakres powtórzeń 10-12 co ty na to??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót na siłownie - proszę o kilka rad

Następny temat

Plan treningowy 16 latek

WHEY premium