SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan FBW, od czego zacząć po dwuletniej przerwie?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 508

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2259
Nie byłem pewien czy założyć temat w dziale dla początkujących czy zaawansowanych, no ale świeżakiem już nie jestem więc padło na ten dział.

Trenowałem przez około 3 lata na fajnej siłowni za granicą, teraz już wróciłem do swojego miasteczka i postanowiłem zrobić siłownię w pokoju. Poprzednio leciałem redukcję i poszło z 95kg do 72kg. Minęło trochę czasu, zalałem się spowrotem i na wadze jest 95kg :)

Wiek: 27
Wzrost: 180
Waga: 95kg

Dostępny sprzęt:

Ławka
Sztanga 180cm
Sztanga Łamana
Sztangielki
Gumy Treningowe
Wyciąg górny/dolny
Modliitewnik
Stojak do wyciskania (ale brak możliwości podciągania na nim itd, ot stojak do wyciskania/przysiadów).

Brak jakichkolwiek suplementów.
Dieta: Niskowęglowodanowa, około 50g węgli dziennie, dieta wysokotłuszczowa. Bardzo fajnie mi się na niej leciało redukcję. Ogólnie odnośnie deficytu itd mam to ogarnięte także tutaj bym się nie martwił.

Znalazłem coś takiego w temacie "Pierwszy rok treningów", nada się?

Zestaw A

Przysiady tylne 5x6/8p
Wiosłowanie 5x6/8p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x6/8p
Military press 5x6/8p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x10/12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x10/12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x8/10p
Martwy ciąg klasyczny 5x8/10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p

Trenujemy na zasadzie:

Tydzień 1-A/B/A
Tydzień 2-B/A/B


Ogólnie wcześniej miałem rozpiskę ale nigdzie nie mogę jej znaleźć, pewnie po tak długim czasie byłaby spoko, no ale pamiętam tylko niektóre typowe ćwiczenia jak martwy ciąg, przysiad ze sztangą, uginanie na modlitewniku, wyciąg itp.

Przez dwa lata siedziałem na tyłku, mięśnie ogólnie są szokami, także zacznę bez ciężarów lub z bardzo niskim obciążeniem, żeby ciało trochę przyzwyczaić.

Ten zestaw treningu nie wymaga wyciągu, czy nie ma możliwości go tam jakoś wrzucić zamiast czegoś innego? Kupiłem wyciąg to fajnie byłoby go używać. Tak samo modlitewnik, można go tu wrzucić za coś innego?

Dzięki za porady!



Zmieniony przez - kruszkush25 w dniu 2022-08-29 21:41:35

Zmieniony przez - kruszkush25 w dniu 2022-08-29 21:42:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21515 Napisanych postów 30771 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870279
Modlitewnik przecież masz w planie. A co do wyciągu, to dodał bym jakąś wersję ściągania na plecy w zestawie B, ponieważ martwy ciąg nie jest ćwiczeniem na same najszersze. Same ćwiczenia dobrane są dobrze, jednak zróżnicował bym objętość na poszczególne partie. Po 5 serii zostawił bym na czworoglowe i plecy, po 4 dal na klatkę 8 barki, a na biceps i triceps 3 serię wystarcza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2259
prz1993
Modlitewnik przecież masz w planie. A co do wyciągu, to dodał bym jakąś wersję ściągania na plecy w zestawie B, ponieważ martwy ciąg nie jest ćwiczeniem na same najszersze. Same ćwiczenia dobrane są dobrze, jednak zróżnicował bym objętość na poszczególne partie. Po 5 serii zostawił bym na czworoglowe i plecy, po 4 dal na klatkę 8 barki, a na biceps i triceps 3 serię wystarcza.


Zestaw A

Przysiady tylne 5x6/8p
Wiosłowanie 5x6/8p
Wyciskanie sztangi leżąc 4x6/8p
Military press 4x6/8p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 4x10/12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 3x10/12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x8/10p
Martwy ciąg klasyczny 5x8/10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 4x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 4x10p
California press 4x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 3x12p


Czy tak jest dobrze? No i które ćwiczenie z zestawu B wyrzucić w zamian za ściąganie na wyciągu? No chyba że powinienem po prostu dodać do tego wszystkiego jeszcze to.
Trzecie pytanie, czy można sobie zmienić kolejność w tych zestawach, na przykład w zestawie B, martwy ciąg jest zaraz za przysiadem przednim, oba ćwiczenia pamiętam jako bardzo wyczerpujące, czy to nie jest błąd mieć je jedno po drugim?

ps. Co oznacza 5x8/10p? Pięć serii po 8 lub 10, tyle że kiedy 8 a kiedy 10.


Zmieniony przez - kruszkush25 w dniu 2022-08-29 23:44:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięśnie uda

Następny temat

trening na mase do oceny

WHEY premium